Repasovaná elektronika je jedným zo segmentov, ktoré v posledných rokoch naberajú na veľkej popularite. Nie je to však, len kvôli výhodnému pomeru ceny a výkonu produktu, ale taktiež aj kvôli snahe o menšie znečisťovanie životného prostredia. V tomto článku sa dozviete či sa vám kúpa týchto produktov skutočne oplatí.
Ak je reč o repasovanej elektronike, tak na trhu sa najčastejšie narazíte na repasované PC. Ide o počítače, ktoré v minulosti využívali korporácie či banky a po niekoľkých rokoch ich nahradili novými modelmi. Vo väčšine prípadov však ide o mašiny bez väčších závad, naviac si tiež prešli kvalitnou renováciou, vďaka čomu by ste ich od nového počítača len ťažko rozoznali.
Článok pokračuje pod reklamou
Repasované PC sa častokrát delia hneď do niekoľkých kategórií, podľa toho, aký typ ľudí ho používa. Stretnúť sa môžete s cenovo výhodným počítačom pre študentov či dôchodcov, šikovným PC do kancelárie či nadupanou pracovnou stanicou pre tých najnáročnejších užívateľov. Všetky kategórie však majú jedného spoločného menovateľa, tým je skvelý pomer ceny a výkonu, ktorý získate.
Filozofiu renovácie a repasovania elektroniky pochopili aj výrobcovia a predajcovia smartfónov, keďže práve chytré telefóny sa dnes produkujú v obrovských množstvách a znečisťujú naše prostredie.
Veľkou výhodou tak je, že dnes si už môžete kúpiť lacnejší, no stále mimoriadne kvalitný repasovaný iPhone na miesto častokrát predraženého najnovšieho modelu od samotnej spoločnosti Apple.
Ak ide o repasované iPhony samozrejme platí, že ešte predtým než boli opäť uvedené do predaja prešli komplexnou renováciou, vrátane výmeny chybných súčiastok.
Za nás určite áno, keďže s repasovaným PC či spomínanými smartfónmi získate stále kvalitné a výkonné zariadenie, ktoré vám v pohode vydrží aj niekoľko rokov, a to za zlomok ceny, ktorú by ste zaplatili za čisto nový produkt.
Zdroj foto: Elnur/Shutterstock.com