V sobotu sa oslavuje v Drienčanoch, Brezove i Kokave

22. júla 2016 | 13:45 |  |

23. júla lákajú v okolí tri veľké podujatia - Dedina ožíva v Drienčanoch, Deň obce v R. Brezove i Country fest v Kokave nad Rimavicou.

DRIENČANY: Podujatie Dedina ožíva je venované folklóru a tradíciám

dedina-oziva-2015-08-300x225Folklóru a udržiavaniu tradícií je venované podujatie Dedina ožíva, ktorého 13. ročník sa uskutoční v sobotu 23. júla v obci Drienčany v Rimavskosobotskom okrese. TASR o podujatí informovala Stanislava Zvarová z Gemersko-malohontského osvetového strediska, ktoré ho organizuje spolu s obcou Drienčany, občianskym združením Valgata a miestnym dobrovoľným hasičským zborom.

"Program sa začína o 9.00 h slávnostným otvorením starostom obce, počas ktorého vystúpia fujaristi Roman Košičiar a Dušan Ceber. O 10.00 h v miestnom evanjelickom kostole vystúpi spevák ľudových piesní Juraj Matiaš a deti v pásme slova a hudby a od 11.00 h sa v programovom bloku Na dedine dobre predstavia Kokavskí heligonkári a účastníci hudobných i tanečných dielní Muzičky a Malí tanečníci," priblížila prvú časť podujatia Zvarová.

Popoludní od 14.00 h v programovom bloku Medzi dvoma vŕšky budú postupne účinkovať heligonkár Ferko Poprovský, Miriam Kučerková a dievčenská spevácka skupina z Teplého Vrchu, folklórny súbor Stromíš z Vlachova a Ján Ambróz a ľudová hudba Borievka z Banskej Bystrice. "Návštevníkov rozveselia ľudoví rozprávači Mária Kropáčová a Juraj Matiaš," dodala Zvarová.
Súčasťou podujatia budú aj viaceré sprievodné akcie. "Je to napríklad jarmok tradičných remesiel či kulinárske dvory. Na podujatí bude tiež prebiehať súťaž o najrozprávkovejší dvor a vystúpi pouličné divadlo Veľká rodinka. Pre deti budú k dispozícii tvorivé dielne na Pamätnej fare Pavla Emanuela Dobšinského," zakončila Zvarová.

 

RIMAVSKÉ BREZOVO: Deň obce ponúkne bohatý program pre deti i dospelých

Bohatý program pre deti i dospelých ponúkne Deň obce Rimavské Brezovo v Rimavskosobotskom okrese. Koná sa v sobotu 23. júla od 9.00 h na miestnom futbalovom ihrisku. TASR informoval starosta obce Marián Šivara, podľa ktorého je hlavným zámerom podujatia ukázať, že v Brezove sa žije dobre a ľudia sa vedia zabávať.

"Deň obce organizujeme pre našich občanov, rodákov, ale i širokú verejnosť. Zameraný je hlavne na deti, pre ktoré sme pripravili bohatý program a viacero súťaží. Vyhrať môžu sladké odmeny," avizoval starosta s tým, že pre najmenších obyvateľov chystajú aj rôzne atrakcie ako maľovanie na tvár, trampolínu, nafukovací hrad i gule. "Zadarmo dostanú cukrovú vatu a pukance a budú mať možnosť povoziť sa zdarma na koňoch, ktoré zabezpečí miestny jazdecký klub Excel Madon," uviedol.

Na podujatí nebude chýbať ani občerstvenie v podobe kapustnice a guláša. "Naši obyvatelia ho dostanú zadarmo, ostatní ľudia za symbolickú cenu. Máme však pripravené súťaže aj pre dospelých, napríklad v pití piva na čas, hode metrovicou či hľadaní vajca v kope sena. Všetci, ktorí sa do nich zapoja, dostanú tiež guláš zdarma," prisľúbil Šivara.

Sprievodný program Dňa obce Rimavské Brezovo sa začne predpoludním vystúpením kúzelníka Jaríniho z Košíc, po ňom sa predstaví miestna obyvateľka Lucia Piatnicová, ktorá sa venuje výcviku psov. "Zaznamenala s nimi úspechy aj na medzinárodných súťažiach. Návštevníci si budú môcť ďalej pozrieť ukážky práce policajtov a dobrovoľných hasičov. Program bude pokračovať aj večer, kedy vystúpia miestne skupiny a zaspievajú naše rodáčky," dodal starosta.

 

country kokavaKOKAVA NAD RIMAVICOU: V obci bude opäť po troch rokoch Country festival

Po trojročnej prestávke sa v Kokave nad Rimavicou (okres Poltár) uskutoční v sobotu 23. júla opäť Country festival. Festival nadväzuje na 11 predchádzajúcich ročníkov a okrem účinkujúcich sa na ňom stretnú aj všetci tí, ktorí ho kedysi spoluzakladali.

Program začne v sobotu o 10.00 h vystúpením pre najmenších, na ktorom sa predstaví divadelný súbor RAMAGU z Košíc s rozprávkou Polepetko. Festival slávnostne otvoria o 14.00 h. V nasledujúcich hodinách diváci uvidia Otta Weitera a Andreu Fischer, a tiež skupiny LCB, Legend Rock, Kord, Pacipacifik, Colorado, Prameň Bluegrass. Večer bude country bál. Organizátori okrem toho pripravili aj viacero sprievodných podujatí, ako napríklad tombola, výučba country tancov či súťaž v ryžovaní zlata. Ako TASR informoval organizátor Peter Bajan, podujatie sa koná pod záštitou predsedu vlády Slovenskej republiky Roberta Fica a realizované bude s finančnou podporou Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK) a miestnej akčnej skupiny MAS MALOHONT.

Zdieľať príspevok
Diskusia k príspevku
Odporúčáme

DO POZORNOSTI

PROGNESSA hľadá obchodného zástupcu v oblasti marketingu a reklamy
Spoločnosť PROGNESSA je kreatívna digitálna marketingová agentúra so sídlom v Rimavskej Sobote. Ďalej...
19.jan.2022 - Spoločnosť PROGNESSA je kreatívna digitálna marketingová agentúra so sídlom v Rimavskej Sobote. Ďalej...

Šport

ObFZ Rimavská Sobota si bude voliť predsedu. Hnúšťan Marian Petrok chce post obhájiť
17.nov.2021 - Portál Echoviny.sk sa porozprával s úradujúcim šéfom oblastného zväzu Marianom Petrokom. Ďalej...
17.nov.2021 - Portál Echoviny.sk sa porozprával s úradujúcim šéfom oblastného zväzu Marianom Petrokom. Ďalej...
Ešte v júli nepoznali skladbu mužstva. MŠK Tisovec sa chce záchranárskym prácam vyhnúť
10.nov.2021 - Portál Echoviny.sk sa porozprával s manažérom MŠK Tisovec Petrom Rukavicom. Ďalej...
Kokavčania prezimujú na šiestom mieste, Mário Sendrei je ligovým kráľom strelcov
9.nov.2021 - Šiestoligové mužstvo prečká zimnú prestávku na šiestom mieste pätnásťčlennej tabuľky.. Ďalej...

Termín Snow Film Festu v Hnúšti sa posunul

8.nov.2021 - Premietanie v Kine Rimava v Hnúšti sa malo pôvodne uskutočniť už túto sobotu. Ďalej...

Futbalisti Hnúšte prezimujú na jedenástom mieste, na jeseň riešili aj brankársky problém

3.nov.2021 - O uplynulých mesiacoch sme sa porozprávali s manažérom FK Iskra Hnúšťa Marianom Petrokom. Ďalej...

FUTBAL: Kokava v závere jesennej časti sezóny získala bod

1.nov.2021 - Jesenná časť futbalovej sezóny 2021/22 sa skončila aj pre mužstvo z Kokavy nad Rimavicou. Ďalej...

REGIÓN A POLITIKA

Spor pre mestské noviny. Niektorým poslancom sa nepáči, že primátor do nich prispieva obsahom
2.nov.2021 - Na októbrovom zasadnutí mestského zastupiteľstva sa riešila aj otázka mestských novín. Ďalej...
2.nov.2021 - Na októbrovom zasadnutí mestského zastupiteľstva sa riešila aj otázka mestských novín. Ďalej...

Rozhovor

Aký bol rok 2021 v našej redakcii? Echoviny, Rimavu a Novohradské mesačne čítalo okolo 200-tisíc ľudí
31.dec.2021 - Rozhovor s D. Csúrom, zakladateľom značky Mediálna.sk., ktorá zastrešuje Echoviny.sk. Ďalej...
31.dec.2021 - Rozhovor s D. Csúrom, zakladateľom značky Mediálna.sk., ktorá zastrešuje Echoviny.sk. Ďalej...

Kultúra

Obec zriadila pamätnú izbu na počesť známych rodákov. Svoje miesto tu majú osobnosti z rôznych oblastí života, hovorí starostka
10.dec.2021 - Aktuálne 13 známych osobností si chce obec uctiť aj týmto spôsobom. Ďalej...
10.dec.2021 - Aktuálne 13 známych osobností si chce obec uctiť aj týmto spôsobom. Ďalej...

Zaujímavosti z regIónu

Padol rukou vraha, lebo sa nechcel vzdať. Pomník mu dal postaviť prezident T. G. Masaryk
13.jan.2022 - Prinášame vám ďalší príbeh z histórie regiónu. Počuli ste už o Ferencovi Kissovi? Ďalej...
13.jan.2022 - Prinášame vám ďalší príbeh z histórie regiónu. Počuli ste už o Ferencovi Kissovi? Ďalej...
©2022 Gemerská mediálna spoločnosť, s.r.o., Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Akékoľvek rozmnožovanie časti alebo celku textov, fotografií, grafov akýmkoľvek spôsobom, v slovenskom, ale aj v inom jazyku bez písomného súhlasu vydavateľa je zakázané.
cross linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram