Echoviny.sk – regionálne spravodajstvo | Regionálne správy | Hnúšťa | Tisovec | Revúca | Klenovec | Hrachovo | Kokava nad Rimavicou
Dátum Dnes je: 22. februára 2020

Zrekonštruované cesty na juhu okresu už odovzdali

24. februára 2012 | Komentáre: 0 |

Banskobystrický samosprávny kraj spustí v tomto roku do prevádzky 144 kilometrov zrekonštruovaných ciest. Medzi nimi je aj takmer 29 kilometrový úsek medzi Rimavskou Sobotou a Abovcami, ktorý sme dnes odovzdali do užívania.

Obnova úseku, ktorý realizovali Inžinierske stavby, a. s., Košice stál skoro 2 491 tisíc Eur bez DPH. Projekt bol realizovaný a financovaný z Regionálneho operačného programu, opatrenie 5.1 Regionálne komunikácie zabezpečujúce dopravnú obslužnosť regiónov. Banskobystrický samosprávny kraj sa podieľal 5 %. 10 % poskytol štátny rozpočet SR a zvyšných 85 % Európsky fond regionálneho rozvoja. Vďaka rekonštrukcii sa zabezpečí kvalitnejšia obslužnosť obcí na tomto úseku. V rámci projektu sa vybudovali aj bezpečnostné prvky – merače rýchlostí a zvislé dopravné značenie s reflexným podkladom. Zvýši sa tak bezpečnosť cestnej dopravy a pohodlie cestovania účastníkov cestnej dopravy, ale aj obyvateľov žijúcich v týchto obciach. Celková plocha zrekonštruovaných ciest je 187,63 tis. m2. Spolu sa spotrebovalo 31,4 tis. t asfaltom obaľovaných zmesí rôznych druhov. V rámci rekonštrukcie bola opravená aj príjazdná cesta do obce Lenartovce, ktorú obyvatelia často využívajú na prechod do Maďarska. Súčasťou stavby bola tiež oprava 8 priepustov. Zlepšil sa ich technický stav a obnovila funkčnosť. Rekonštrukciou prešiel aj jeden most.

„Cesty v našom kraji potrebujú obnovu a musíme ju riešiť. Viac ako 1010 kilometrov je v nevyhovujúcom alebo v havarijnom stave a hrozí, že niektoré úseky budeme musieť uzavrieť. Zobrali sme si preto úver 10 miliónov Eur na tie najnutnejšie opravy. V najbližších mesiacoch sa začne rekonštrukcia ďalších takmer 89 km a 4 mostov,” vysvetľuje predseda BBSK Vladimír Maňka. BBSK je v súčasnosti vlastníkom 609 km ciest II. triedy a 1853 km ciest III. triedy, spolu 2462 km ciest a 1039 mostov.

ZDROJ: Mgr. Peter Hajnala, hovorca BBSK

Podobné alebo súvisiace články:

Zdroj:


V rámci udržania slušnosti a dodržiavania zákonov SR je diskusia moderovaná. Po odoslaní Vášho príspevku ho potvrdí jeden z moderátorov diskusií okamžite, ako bude online a príspevok sa zobrazí ostatným užívateľom. Viac sa dozviete v sekcii „Pravidlá prispievania“.

PRIDAŤ KOMENTÁR* povinná položka

 znakov k dispozícii


POSLEDNÉ ČLÁNKY V KATEGÓRII
Facebook

Posledné komentáre
Reklama_x

autodielyonline24.sk

REKLAMA