Echoviny.sk – regionálne spravodajstvo | Regionálne správy | Hnúšťa | Tisovec | Revúca | Klenovec | Hrachovo | Kokava nad Rimavicou
Dátum Dnes je: 26. mája 2019

Zimnú údržbu Tisovec i Klenovec zvládli napriek rozšíreným povinnostiam

7. marca 2019 | Komentáre: 0 |

Nová legislatíva týkajúca sa zimnej údržby ciest a chodníkov priniesla samosprávam od začiatku roka 2019 rozšírené povinnosti.

Obce po novom museli čistiť od snehu a ľadu aj tie komunikácie pre peších, o ktoré sa predtým starali vlastníci priľahlých nehnuteľností. V Klenovci i Tisovci miestne samosprávy zvládli tieto povinnosti počas prvej zimy s novými pravidlami bez väčších problémov.

V Tisovci sa učili za pochodu, pribudne nová technika

Samospráva Tisovca podľa primátorky Ireny Milecovej evidovala počas zimy veľa požiadaviek od obyvateľov na čistenie priestranstiev a snažila sa im vyhovieť. „Niekedy sú požiadavky občanov namieste, aj na Facebooku sa človek dočíta, že sa šmýka, ale niektoré veci sa nedajú urobiť mávnutím čarovného prútika. Niektoré požiadavky aj od životaschopných mladých ľudí sú až neprimerane vysoké,“ podotkla Milecová na jednom z ostatných zasadnutí mestského zastupiteľstva.

Ako dodala, mechanizmy na zimnú údržbu zatiaľ samospráve nepribudli, chcú to ale riešiť v ďalšom období. „Budeme sa pripravovať na údržbu v budúcej zime a snažiť sa zabezpečiť aj viac ľudí na tieto účely. Táto vec padla každej samospráve ako povinnosť a jednoducho sa s tým všetci pasujeme. Ťažko sa ospravedlňovať, čo sa stíha a čo s nestíha. Učíme sa za pochodu, čo sa dokáže urobiť ,a kedy sa to dokáže urobiť,“ uviedla primátorka na margo zimnej údržby.

V Klenovci už novú techniku majú, ďalšia má pribudnúť

V Klenovci v súvislosti so zimnou ale i letnou údržbou už do vybavenia zainvestovali v predchádzajúcom období. Samospráva zakúpila napríklad nový traktor, samonakladací posýpač, zametaciu kefu či parkovú kosačku.

„Pred dvomi rokmi sme kúpili aj snežnú frézu. Techniku chceme rozširovať i naďalej, aj pre novú legislatívu. Plánujeme kúpiť napríklad malotraktor,“ priblížila starostka Zlata Kaštanová, podľa ktorej napriek rozšíreným povinnostiam vyslovený problém so zabezpečením zimnej údržby zatiaľ nemali.

Nezamestnaní, ktorých má obec cez úrad práce na rôzne komunálne činnosti, však podľa nej nie sú príliš vhodní na prácu s takouto technikou a sú u nich problémy aj s pracovnou disciplínou. „Túto techniku preto obsluhujú naši vlastní obecní zamestnanci,“ uzavrela starostka.

Podobné alebo súvisiace články:

Zdroj: Foto: ilustračné, Pixabay.com

V rámci udržania slušnosti a dodržiavania zákonov SR je diskusia moderovaná. Po odoslaní Vášho príspevku ho potvrdí jeden z moderátorov diskusií okamžite, ako bude online a príspevok sa zobrazí ostatným užívateľom. Viac sa dozviete v sekcii „Publikačné pravidlá“.

PRIDAŤ KOMENTÁR* povinná položka

 znakov k dispozícii
Captcha loading...

POSLEDNÉ ČLÁNKY V KATEGÓRII
Facebook

Posledné komentáre
Reklama_x

autodielyonline24.sk

REKLAMA