Echoviny.sk – regionálne spravodajstvo | Regionálne správy | Hnúšťa | Tisovec | Revúca | Klenovec | Hrachovo | Kokava nad Rimavicou
Dátum Dnes je: 29. novembra 2020

Zbojskú uzavrú najskôr v októbri, dokončia ju v roku 2015

11. augusta 2014 | Komentáre: 2 |

Aktuálne informácie o uzavretí Zbojskej vám Echoviny.sk prinášajú v rozhovore s hovorkyňou Slovenskej správy ciest.

Situácia s horským priechodom Zbojská zaujíma celý región, najmä ľudí, ktorí po tejto ceste denne dochádzajú za prácou. Najnovšie informácie vám prinášame v rozhovore s hovorkyňou SSC Mgr. Zuzanou Hromcovou.

Aké problémy sa vyskytli pri rekonštrukcii, že je potrebné úplne uzavrieť cestu?

V októbri minulého roku na jednom z objektov (úpravy svahu) vznikla mimoriadna situácia vyvolaná nepredvídateľným zosuvom skalného masívu na existujúcu vozovku, vplyvom zvetraných hornín. Z tohto dôvodu bol na už odkrytých častiach zrealizovaný dodatočný prieskum a na základe tohto prieskumu bolo spracované nové technické riešenie úpravy predmetného svahu, ktoré počíta s úplným vylúčením dopravy, z dôvodu zabezpečenia bezpečnosti verejnej premávky.

zvojska31Pripravujete už cestu pre obchádzku?

V tomto období prebiehajú prípravné rokovania k verejnému obstarávaniu pre obchádzkovú trasu. Plánovaná realizácia obchádzkovej trasy je september 2014

Na aké dlhé obdobie bude cesta uzavretá a o aký úsek pôjde?

Pôjde o úsek št. cesty I/72 v úseku stavby a obchádzková trasa bude vedená po lesnej ceste cez Plačkovu dolinu, približne 6,2 km dlhom úseku. Úplná uzávierka št. cesty I/72 je plánovaná v termíne 10 – 11/2014.

Vyskytli sa počas rekonštrukcie nejaké kuriózne situácie, ktoré nám môžete prezradiť?

Už spomínaná mimoriadna situácia z októbra minulého roku vyvolaná nepredvídateľným zosuvom skalného masívu na existujúcu vozovku.

Ľudia si rekonštrukciu už teraz pochvaľujú. Zároveň však hovoria, že nový úsek bude pekný a kvalitný, ale čo povrch ďalších nevyhovujúcich úsekov medzi Zbojskou a Tisovcom i Zbojskou a Pohr. Polhorou? Plánuje Slovenská správa ciest nové povrchy týchto úsekov?

Živičná úprava úseku št. cesty I/72 medzi Zbojskou a Pohronskou polhorou je plánovaná na tento rok. Rekonštrukcia št. cesty I/72 v úseku Čertova dolina“ a Tisovcom je v štádiu prípravy a plánuje sa verejné obstarávanie na dokumentáciu pre územné rozhodnutie.

Kedy plánujete dokončiť celú stavbu?
Ukončenie celej stavby podľa aktualizovaného harmonogramu je 10/2015.

Podobné alebo súvisiace články:

Zdroj: Echoviny.sk


V rámci udržania slušnosti a dodržiavania zákonov SR je diskusia moderovaná. Po odoslaní Vášho príspevku ho potvrdí jeden z moderátorov diskusií okamžite, ako bude online a príspevok sa zobrazí ostatným užívateľom. Viac sa dozviete v sekcii „Pravidlá prispievania“.

DISKUSIA K ČLÁNKU
 1. Autor:  bjukemen | 14. augusta 2014 | 10:14 | 10:14

  bohuzial aktualne upravy vozovky od vyjazdu smerom z tisovca az po rekonstruovany usek je uplne nedostatocna, neviem ci robotnici nemaju nejaku kontrolu, lebo polovica dier nieje stale zaplatana a aj to co sa plata je uplne hrbolate, nevyhovujuce ani na cestu 2 tr. nieto este prvej, tak isto povodie rimavy nema zaujem o prevzdusnenie useku tak isto ako aj sprava ciest nerobí nic ohladom vypilovania konarov zasahujucich do vozovky.Je cas sa zamysliet kedze je uz 21. storocie cial okolie ciest stale vypada ako zapadakov zo 70tych rokov

  [Reagovať]

  Ján reagoval:

  Celá cesta I 72 pred Rim. Brezovom po Bánovo si vyžaduje rekonštrukciu nie len tento úsek. Lebo niekde nespíňa ani štandardy cesty III triedy.

  [Reagovať]

PRIDAŤ KOMENTÁR* povinná položka

 znakov k dispozícii


POSLEDNÉ ČLÁNKY V KATEGÓRII
Facebook

Posledné komentáre
Reklama_x

REKLAMA