Echoviny.sk – regionálne spravodajstvo | Regionálne správy | Hnúšťa | Tisovec | Revúca | Klenovec | Hrachovo | Kokava nad Rimavicou
Dátum Dnes je: 17. októbra 2019

Zastupiteľstvo VÚC zasadlo a hneď skončilo. Kotleba neprišiel

7. augusta 2015 | Komentáre: 8 |

Dnešné (7.8.) zasadnutie zastupiteľstva BBSK prerušili niekoľko minút po začatí. Poslancom vadilo, že sa ho nezúčastnil predseda BBSK Marian Kotleba.

kotleba_bbsk

Župan Kotleba neprišiel na rokovanie, ktoré sám zvolal. Foto: Ilustračné

Na programe dnešného riadneho zasadnutia, ktoré zvolal som predseda kraja Marián Kotleba bolo na programe aj prerokovanie správy o činnosti a výsledkoch hospodárenia Banskobystrickej regionálnej správy ciest a.s. (BBRSC). Tá skončila v minulom roku v strate viac ako 400-tisíc eur bez DPH. Poslanci župy tvrdia, že Kotlebovi nominanti vedú spoločnosť, ktorá zabezpečuje údržbu ciest v kraji, nehospodárne. Na Kotlebovu hlavu sa valí vlna kritiky aj za to, že nepodpísal zmluvy na dotácie Ministerstva kultúry SR pre tanečný festival Divadla Štúdio tanca, ktorý mal byť o niekoľko dní. Proti rozhodnutiu dnes umelci a aktivisti protestovali na námestí v Banskej Bystrici.

Kotleba, ktorý rokovanie zvolal, sa ho nakoniec nezúčastnil. Podľa riaditeľa Úradu BBSK Milana Uhríka musel z rodinných dôvodov odcestovať do Prahy. Predseda kraja Kotleba svojim zastupovaním poveril poslanca BBSK a primátora Rimavskej Soboty Jozefa Šimka. Ten priznal, že nie je pripravený na vedenie rokovania, ani kompetentný odpovedať na otázky poslancov. Poslanci po niekoľkominútovej diskusii neschválili program rokovania a rokovanie bolo prerušené. Podľa rokovacieho poriadku musí Kotleba do dvoch týždňov stanoviť náhradný termín rokovania.

“Mám za to, že body dnešného rokovania boli natoľko dôležité, že prítomnosť predsedu bola nutná. Ak sa vyhýba zodpovednosti, mal zvolať rokovanie na iný termín. Bolo to od neho veľmi neseriózne. Tie body rokovania o ktorých hovorím boli jednak situácia BBRSC a potom veľmi zložitá a nepríjemná situácia v Divadle Štúdio tanca. Chceli sme vedieť, čo sa tam vlastne deje a prečo sa peniaze, ktoré si jeden subjekt zohnal z iných zdrojov, boli vrátené a zmluvy neboli podpísané,” povedala pre médiá po predčasnom skončení rokovania Ľubica Laššáková (SMER-SD).

 

Podobné alebo súvisiace články:

Zdroj: Echoviny.sk, foto: Bystricoviny.sk

V rámci udržania slušnosti a dodržiavania zákonov SR je diskusia moderovaná. Po odoslaní Vášho príspevku ho potvrdí jeden z moderátorov diskusií okamžite, ako bude online a príspevok sa zobrazí ostatným užívateľom. Viac sa dozviete v sekcii „Publikačné pravidlá“.

DISKUSIA K ČLÁNKU
 1. Autor:  oto | 7. augusta 2015 | 21:25 | 21:25

  Asi chlapcovi tečie do topánok a radšej poverí vedením schôdze svojich niektorých nohsledov /jemne napísané/. Mám také tušenie, že tieto štyri zabité roky nás ešte budú veľmi mrzieť a čas ide / v tomto prípade/ tak pomaly. A k tým zopár prisluhovačom len jedno – vrana k vrane sadá, rovný rovného si hľadá.

  [Reagovať]

 2. Autor:  občan | 9. augusta 2015 | 22:06 | 22:06

  HANBA, a hanbím sa aj sám, za to, že som Kotlebu volil ako menšie zlo voči SMERU. Som Slovák, milujem svoju vlasť, jej krajinu, tradície a jej rôznorodosť menšín a kultúr. Ale asi som nezvolil správne, keď som volil p.Kotlebu… . S niektorými vecami nesúhlasím ako on, cigáni a ich vychcanosť ku sociálnemu systému. Ale zase kopec cigánskych kamarátov mám, podnikám s nimi, zabávam sa s nimi, idem na kávu s nimi. Klobúk dole pred ich životnou úrovňou ako sa snažia, sú šikovní a žijú. Keby mali všetci taký vzťah ku životným hodnotám ako moji cigánski priatelia, tak tu nie je žiadny problém. Je mi však jasné, že tento štát im veľa príležitostí nedáva, mnohí by však pracovali, bohužiaľ nie je kde, najmä kvôli predsudkom väčšinovej spoločnosti. A zase povedzme si na rovinu, aj „gádžovia“ sú niekedy horší ako cigáni a sú strašné prasce… . A slovo rómovia, to je také obligátne, sú proste cigáni a budú cigánmi a sami sa titulujú že sú cigáni a sú na to patrične hrdí, tak to treba rešpektovať. Tak isto ako má pán Kotleba, mám tiež problém s imigrantami(majú to fakt ťažké, ale do našej krajiny nepatria, problém treba riešiť v ich krajinách…) Tiež ako p. Kotleba som proti presadzovaniu islamu v kresťanskej Európe. Hoci islam a aj iné náboženstvá a vierovyznania plne rešpektujem a mám úctu ku nim, nie som ani antisemita, ani rasista ani nič podobné, som však názoru, že Európa by mala a musí ostať KRESŤANSKÁ! Problematiku ISLAMU posledne začal p.Kotleba zneužívať na politické a propagndistické ciele, plnohubé riešenie cigánskej otázky je už niekde inde… . Pána Kotlebu som volil najmä preto, aby sa tá arogantná, nedotknuteľná mašinéria SMERU trochu spamätala a dostala na „frak.“ Ale zmýlil som sa vo vidine novej lepšej zmene, v ktorú som dúfal a so mnou aj kopec občanov BBSK a nášho okresu, mesta, blízkeho regiónu a blízkych priateľov! Ale hoci politická garnitúra p.Kotlebu, na vonok vypadá ako dobrá, občanom prospešná, spravodlivá, milujúca, tichá, neškodná, asi to tak nie je. Je to asi len zástierka, manipulácia s mienkou občanov a pritom kvázi nacionalistická a nenávistná propaganda a vedenie BBSK sa stáva neschopnou skrytou „nacistickou“,(takto nejako podobne rástol aj p.Hitler…) rodinkárskou a egoistickou kopou hnoja, ktorá začína škodíť občanom tohto kraja! BODKA. PS: HANBÍM SA, ŽE SOM VOLIL p.KOTLEBU

  [Reagovať]

  milan reagoval:

  Klobúk dole, dúfam, že si to uvedomia viacerí a znovu mu nenaletia, lebo už začína chodiť a agitovať, ako všetko vyrieši.

  [Reagovať]

  tisovčan reagoval:

  Krásny článok…kde žije ten kopec šikovných,snaživých,práce-chtivých cigáňov,podnikateľov s vysokou životnou úrovňou a obrovskými životnými hodnotami v RS okrese?
  Gážovia sú niekedy horší ako cigáni a sú strašné prasce…
  Ten šlánok je zmes srdu,arogancie a obrazom vlasntnej hlúposti. Zmiešané sú jablká s hruškami. Islam,cigáni,voľby absolútne rozhádzaný text tým aj názor.Je tam neskutočne veľa čiarok čo sú samozrejme gramatické chyby.
  Na záver: popíjaj ďalej s nimi kávičku,podnikaj,zabávaj sa…
  PS: Kotleba mi môže byť ukradnútý, jeden hlúpy politik tu nič nespraví pokiaľ sa ostatní k nemu obrátia chrbtom. / Slota,Duray,a mnoho ďaľší o ktorých už ani nechyrujeme/ Túto spoločnosť a ľúdí v nej by mali trápiť mzdy,dôchodky,životná úroveň,korupcia,kriminalita a nie nejaký Kotleba, ktory sá hrá na svojom piesočku a toť všetko.
  PS 2: Prosím Ťa už nikdy pri písaní alebo rozhovore nedaj Hitlerovi oslovenie p. teda pán. To som nepočul nikde na svete v žiadnej relácii keď ho spomínali. Je to niečo strašné toho človeka nazvať pán bŕŕ´nikdy viac!

  [Reagovať]

 3. Autor:  Kde je problém? | 11. augusta 2015 | 22:09 | 22:09

  Čo tak urobiť článok o peniazoch, ktoré sú zadržiavané v rezervnom fonde a nemôžu byť použité napríklad na opravy ciest a podobne? Jáj už viem. Keby o tomto ľudia vedeli a keby nedostávali jednostranné informácie, to by nevyhovovalo tým, ktorí tu 25 rokov reálne uplatňujú fašistickú prax, spôsobili biedu a úpadok národa. A kto si myslí, že mu pán Kotlebíčko pomôže, tak je asi šiši.

  [Reagovať]

 4. Autor:  občan | 11. augusta 2015 | 23:40 | 23:40

  Gážovia sú niekedy horší ako cigáni a sú strašné prasce…
  Ten šlánok je zmes srdu,arogancie a obrazom vlasntnej hlúposti… . KRÁSNE gramaticky čistéeeee a bez chýb ! A ešte raz, pán Hitler spôsobil jednu z najväčších tragédií a svinstiev tohoto sveta, súdruh Stalin tiež. Som pyšný, že som tak inteligentne hlúpy.

  [Reagovať]

 5. Autor:  front 242 | 12. augusta 2015 | 21:29 | 21:29

  S odstupom času bol p.Ing, Mgr. Kotleba najlepšou voľbou proti Maňkovy ktorý bol aj tak stále v Bruseli alebo nie?

  [Reagovať]

 6. Autor:  peto | 13. augusta 2015 | 21:33 | 21:33

  Porovnávaš neporovnatelné, priateľu. Maňka síce pôsobil zároveň aj v Bruseli, ale dohaňal to po sobotach či nedeliach a nezamestnával celú rodinu a svojich hustých málovlasých straníkov. Tento človek škodí nam v kraji, tak ako škodí jeho poskok Rim. Sobote.

  [Reagovať]

PRIDAŤ KOMENTÁR* povinná položka

 znakov k dispozícii
Captcha loading...

POSLEDNÉ ČLÁNKY V KATEGÓRII
Facebook

Posledné komentáre
Reklama_x

autodielyonline24.sk

REKLAMA