Echoviny.sk – regionálne spravodajstvo | Regionálne správy | Hnúšťa | Tisovec | Revúca | Klenovec | Hrachovo | Kokava nad Rimavicou
Dátum Dnes je: 16. januára 2021

Zamestnanci polikliník dostali výpovede

7. januára 2011 | Komentáre: 0 |

Ilustračné foto

Ľudia z Fiľakova a Poltára, ale aj z ich okolia, sa boja, že v prípade choroby im nebude mať kto pomôcť. Asi dvadsať zdravotníckych zamestnancov a obslužného personálu polikliník v Poltári a vo Fiľakove dostalo totiž dvojmesačné výpovede. Situáciou sa bude v utorok zaoberať predsedníctvo banskobystrickej župy.

„Dvojmesačné výpovede s dvojmesačným odstupným nám boli doručené poštou ešte 30. decembra. Dôvodom majú byť organizačné zmeny. Aké, to nám nikto nevysvetlil,“ hovorí fyzioterapeut Karol Pajda, jeden z prepustených v Poltári. Výpovede podľa neho dostali zdravotné sestry, pracovníčka röntgenu, obslužný personál, správca polikliniky Pavel Gasper.

Poltársky primátor Pavol Gavalec o tom, čo sa chystá, netušil. „Nikto nám to vopred neavizoval,“ hovorí.

Spoločnosť Spc Bankruptcy, ktorá je majiteľom oboch polikliník, dôvody prepúšťania nekomentovala. Jej aktivity boli v minulosti predmetom vyšetrovania polície. Konateľmi spoločnosti sú Jozef Durdík a Erik Kovács. Figurujú aj v spoločnosti Cifyfarma, ktorá prevádzkovala sieť viac ako päťdesiatich lekární.

„Predseda Banskobystrického samosprávneho kraja Vladimír Maňka sa stretne s pánom Gavalcom a budú hľadať riešenia. Záleží nám na tom, aby zdravotná starostlivosť v regióne zostala zachovaná v dostatočnom rozsahu,“ povedal hovorca kraja Peter Hajnala s tým, že oni sa o prepúšťaní dozvedeli v utorok.

Prevádzkovateľovi polikliník postihy nehrozia. „Bývalé vedenie kraja uzavrelo s prevádzkovateľom polikliník zmluvu, ktorá neumožňuje voči nemu vyvodiť žiadne sankcie ani požadovať vrátenie majetku,“ vysvetlil Hajnala.

Predaj polikliník v roku 2007 sprevádzal škandál. Noví majitelia vtedy v poltárskej poliklinike v noci vymenil zámky na dverách ambulancií.

ZDROJ: Štefan Rimaj, www.pravda.sk

Podobné alebo súvisiace články:

Zdroj:


V rámci udržania slušnosti a dodržiavania zákonov SR je diskusia moderovaná. Po odoslaní Vášho príspevku ho potvrdí jeden z moderátorov diskusií okamžite, ako bude online a príspevok sa zobrazí ostatným užívateľom. Viac sa dozviete v sekcii „Pravidlá prispievania“.

PRIDAŤ KOMENTÁR* povinná položka

 znakov k dispozícii


POSLEDNÉ ČLÁNKY V KATEGÓRII
Facebook

Posledné komentáre
Reklama_x

REKLAMA