Echoviny.sk – regionálne spravodajstvo | Regionálne správy | Hnúšťa | Tisovec | Revúca | Klenovec | Hrachovo | Kokava nad Rimavicou
Dátum Dnes je: 22. októbra 2020

R. Sobota: Nedokončený nemocničný pavilón chce odkúpiť Svet zdravia

4. júna 2016 | Komentáre: 0 |

Sumu 573.108 eur za nedokončený nemocničný pavilón B v areáli rimavskosobotskej nemocnice je pripravená ponúknuť spoločnosť Svet zdravia (SZ), ktorá je jej prevádzkovateľom. O odpredaji rozhodnú krajskí poslanci.

Súčasným vlastníkom pavilónu je Banskobystrický samosprávny kraj (BBSK) a o jeho prípadnom odpredaji budú na základe poslaneckého návrhu Petra Juhásza rozhodovať krajskí poslanci na svojom najbližšom zasadnutí v pondelok 6. júna.

Podľa slov Ľuboša Lopatku, generálneho riaditeľa siete regionálnych nemocníc SZ, je uvedená suma výsledkom nezávislého znaleckého posudku. „Táto ponuka zohľadňuje veľmi zlý fyzický a technický stav budovy, ktorú je potrebné vnútorne kompletne prerobiť. Ak poslanci BBSK v pondelok schvália našu ponuku, do dostavby pavilónu plánujeme investovať z vlastných zdrojov 7 miliónov eur,“ uviedol Lopatka s tým, že vďaka tejto investícii budú schopní posunúť zdravotnú starostlivosť na novú úroveň v oblasti kvality, bezpečnosti a komfortu pre pacientov.

Podľa zámeru prevádzkovateľa nemocnice by v zrekonštruovanom pavilóne B mali vzniknúť tri nové operačné sály, urgentný príjem s oddelením multiodborovej intenzívnej starostlivosti a rádiologickým oddelením. V budove by pribudli tiež nové priestory pre rehabilitačné oddelenie, ako aj pre ambulancie, jednodňovú zdravotnú starostlivosť a chirurgický i neurologicko-internistický klaster. V pláne je i vytvorenie izieb vysokého štandardu s vlastnými sociálnymi zariadeniami a tiež flexibilný koncept plávajúcich lôžok na oddeleniach.

Podobné alebo súvisiace články:

Zdroj: TASR, foto: ilustračné


V rámci udržania slušnosti a dodržiavania zákonov SR je diskusia moderovaná. Po odoslaní Vášho príspevku ho potvrdí jeden z moderátorov diskusií okamžite, ako bude online a príspevok sa zobrazí ostatným užívateľom. Viac sa dozviete v sekcii „Pravidlá prispievania“.

PRIDAŤ KOMENTÁR* povinná položka

 znakov k dispozícii


POSLEDNÉ ČLÁNKY V KATEGÓRII
Facebook

Posledné komentáre
Reklama_x

REKLAMA