Echoviny.sk – regionálne spravodajstvo | Regionálne správy | Hnúšťa | Tisovec | Revúca | Klenovec | Hrachovo | Kokava nad Rimavicou
Dátum Dnes je: 20. júna 2019

Za kultúrnym strediskom v Hnúšti bude rozvoniavať kapustnica

26. septembra 2018 | Komentáre: 0 |

V Hnúšti sa so septembrom rozlúčia vo veľkom štýle.

V sobotu (29. 9.) bude v meste od rána prebiehať súťaž vo varení kotlíkovej kapustovej polievky. Za hnúšťanským Mestským kultúrnym strediskom sa uskutoční už jedenásty ročník tejto akcie.

Oheň sa pod kotlíkmi rozhorí od 9:00. Odobratie vzoriek je naplánované na 12:00 a po vyhlásení výsledkov sa bude ochutnávať a debatovať v uvoľnenej atmosfére.

„Hlavným cieľom súťaže je spájať ľudí v meste, zísť sa a porozprávať. Ten kulinársky zážitok je v poradí možno až druhý alebo tretí,“ povedala na margo podujatia Oľga Maciaková, prednostka Mestského úradu v Hnúšti.

Svoje kuchárske schopnosti na sobotňajšej akcii ukáže viacero družstiev. Presný počet ešte nie je známy. Hoci termín prihlásenia už vypršal, stále sa nájdu oneskorenci, ktorí budú chcieť uvariť najchutnejšiu kapustnicu. Mesto im podľa Maciakovej rado vyhovie a dodatočne ich prihlási.

Počet zúčastnených tímov sa pohybuje okolo čísla desať, vlani varilo šestnásť skupín. „Súťaže vo varení kotlíkovej kapustovej polievky sa pravidelne zúčastňujú naši seniori alebo zástupcovia hnúšťanských základných škôl či úradu práce. Prítomným okrem výbornej kapustnice zvyknú ponúknuť aj niečo chutné navyše,“ ozrejmila prednostka.

Obľúbenú kulinársku súťaž spestrí aj prehliadka dychoviek z blízkeho okolia známa ako Tečkova trúbka. „Najprv sme na akcii mali iba harmoniku alebo reprodukovanú hudbu. Teraz je jej súčasťou Tečkova trubka, ktorá spríjemní celý jej priebeh,“ doplnila Maciaková.

Podujatie organizátorsky aj tento rok zastrešuje mesto Hnúšťa a tunajšie mestské kultúrne stredisko.

Podobné alebo súvisiace články:

Zdroj: Echoviny.sk

V rámci udržania slušnosti a dodržiavania zákonov SR je diskusia moderovaná. Po odoslaní Vášho príspevku ho potvrdí jeden z moderátorov diskusií okamžite, ako bude online a príspevok sa zobrazí ostatným užívateľom. Viac sa dozviete v sekcii „Publikačné pravidlá“.

PRIDAŤ KOMENTÁR* povinná položka

 znakov k dispozícii
Captcha loading...

POSLEDNÉ ČLÁNKY V KATEGÓRII
Facebook

Posledné komentáre
Reklama_x

autodielyonline24.sk

REKLAMA