Echoviny.sk – regionálne spravodajstvo | Regionálne správy | Hnúšťa | Tisovec | Revúca | Klenovec | Hrachovo | Kokava nad Rimavicou
Dátum Dnes je: 26. októbra 2020

Z reedukačného centra v Čerenčanoch ušli traja chlapci

15. mája 2013 | Komentáre: 0 |

Jeden ušiel už v sobotu, ďalší dvaja v pondelok. Polícia po nich pátra ako po nezvestných.

cerencanyPolícia v Rimavskej Sobote pátra po 14-ročnom Rastislavovi Gašpárekovi z Holíča. Nezvestný je 178 centimetrov vysoký, štíhlej vzpriamenej postavy. Má krátke svetlohnedé vlasy a modré oči. Rozpráva po slovensky. Na sebe mal oblečené sivé tričko, sivé tepláky s vyblednutými škvrnami a na nohách mal obuté tenistky.

Ďalšími nezvestnými sú 16-ročný Kristián Sendrei z Rimavskej Soboty a 15-ročný Tomáš Lajčák z Kežmarku, ktorí z reedukačného centra v Čerenčanoch ušli v pondelok 13. mája. „Kristián Sendrei je 175 centimetrov vysoký, štíhlej postavy. Má krátke vlnité tmavohnedé vlasy a hnedé oči. Na pravom líci má materské znamienko. Naposledy mal oblečené šedé tepláky a čierne krátke tričko. Tomáš Lajčák je 178 centimetrov vysoký, štíhlej postavy. Má krátke, rovné svetlohnedé vlasy a modré oči. Naposledy mal oblečené modré rifle a bielo-modrú mikinu,“ informovala hovorkyňa KR PZ v Banskej Bystrici J. Vrbická.

Polícia žiada občanov, aby informácie, ktoré by mohli pomôcť pri vypátraní po nezvestných osobách oznámili na najbližšom útvare Policajného zboru, alebo na linku tiesňového volania číslo 158.

Reedukačné centrum v Čerenčanoch funguje od roku 1966. Zameriava sa na reedukáciu sociálne, mravne a emocionálne narušených detí, u ktorých boli zistené také nedostatky v sociálnej prispôsobivosti, v osobnostných vlastnostiach a charakterovom vývine, že ich výchova a vzdelávanie v iných zariadeniach, alebo prirodzenom rodinnom prostredí by neviedli k náprave.

Do centra sú umiestňované deti vo veku desať až šestnásť rokov. Hlavnými dôvodmi umiestnenia detí do reedukačného centra sú poruchy správania ako protispoločenská činnosť v partii, záškoláctvo, krádeže, agresívne prejavy a podobne. Celková kapacita zariadenia je 70 miest.

 

 

Podobné alebo súvisiace články:

Zdroj:


V rámci udržania slušnosti a dodržiavania zákonov SR je diskusia moderovaná. Po odoslaní Vášho príspevku ho potvrdí jeden z moderátorov diskusií okamžite, ako bude online a príspevok sa zobrazí ostatným užívateľom. Viac sa dozviete v sekcii „Pravidlá prispievania“.

PRIDAŤ KOMENTÁR* povinná položka

 znakov k dispozícii


POSLEDNÉ ČLÁNKY V KATEGÓRII
Facebook

Posledné komentáre
Reklama_x

REKLAMA