Echoviny.sk – regionálne spravodajstvo | Regionálne správy | Hnúšťa | Tisovec | Revúca | Klenovec | Hrachovo | Kokava nad Rimavicou
Dátum Dnes je: 16. januára 2021

Foto: Z Hnúšte do Kokavy čoskoro po novej ceste

20. júna 2012 | Komentáre: 5 |

Projekt rekonštrukcie cesty z fondov EU je vo finále. V auguste dokončia medzi Hnúšťou a Kokavou novú vozovku.

V uplynulých dňoch si motoristi mohli všimnúť niekoľko vyfrézovaných úsekov na ceste II. triedy medzi Hnúšťou a Klenovcom. Rekonštrukcia je súčasťou projektu, ktorý bude dokončený už v auguste. „Projekt je vo finále. V súčasnosti sa realizujú cestné priepusty a asfaltové koberce položené v plnom rozsahu. Pracuje sa na osádzaní zvodidiel a zvislom a vodorovnom dopravnom značení,“ povedal pre Echoviny.sk hovorca BBSK Peter Hajnala.

O to, že rekonštrukcia lepšie sprístupní sever okresu Rimavská Sobota s okresmi Poltár, Detva a Zvolen sa zaslúžili poslanci BBSK Bagačka, Mináč a Struhár. Nová cesta má význam aj pre ochranu zdroja pitnej vody – vodnej nádrže Klenovec.

Rekonštrukcia začala v auguste 2011 a ukončená bude v auguste 2012. Celkovo budú zrekonštruované dva úseky spolu o dlžke 5,846 km. Prvý na úseku sedlo Chorepa – Klenovec a druhý na úseku Klenovec – Hnúšťa.

Rekonštrukcia v týchto objektoch sa dotýka vozovky, priepustov a zvodidiel. Vozovka sa zosilní položením novej obrusnej vrstvy  z asfaltového betónu hrúbky 50 mm s odfrézovaním a vyspravením plošných deformácií a ošetrením nespevnenej krajnice hutnenou štrkodrvou. Sfunkčnené budú aj vodné priepusty a v úsekoch, kde už staré zvodidlá nespĺňajú platné technické normy budú osadené nové.

Modernizáciu a rekonštrukciu cesty II/526, Hriňová – Klenovec – Hnúšťa (km 84.928 – 92.923) na posilnenie vybavenosti územia realizuje Banskobystrický samosprávny kraj z Regionálneho operačného programu EU. Rozpočet projektu je 793 037,82 eur, 85% financuje Európsky fond regionálneho rozvoja, 10% štát a 5% Banskobystrická župa. Zhotoviteľom diela je firma STRABAG s.r.o.. Bratislava.

Zdroj: BBSK, Echoviny.sk, foto: Echoviny.sk

Podobné alebo súvisiace články:

Zdroj:


V rámci udržania slušnosti a dodržiavania zákonov SR je diskusia moderovaná. Po odoslaní Vášho príspevku ho potvrdí jeden z moderátorov diskusií okamžite, ako bude online a príspevok sa zobrazí ostatným užívateľom. Viac sa dozviete v sekcii „Pravidlá prispievania“.

DISKUSIA K ČLÁNKU
 1. Autor:  Ján BRádňanský | 20. júna 2012 | 22:22 | 22:22

  Som zvedavý,kedy to bude, ale už zasýpajú krajnice, ale tie diery na priamom úseku pod Klenovcom zostali aj úsek Maša -Hnúšťa je len na polovicu opravený, ide vás tam prevrátiť, tak vás hádže zo strany na stranu. Dúfam, že na to príde ešte nový koberec, tak ako to je na úseku Klenovec-Chorepa. Prajem Vám príjemnú cestu…. ale pozor na tieto dva úseky.

  [Reagovať]

 2. Autor:  obcan | 20. júna 2012 | 23:05 | 23:05

  Prečo sa poslanec Struhar nazaslužil aj o rekonstrukciu cesty v obci Klenovec .

  [Reagovať]

  VM reagoval:

  Ej či si ty už len drúk bohov 🙂 lebo cesta v obci patrí obci a preto ju spravuje obec a proste sa to nedá.
  Radšej daj vedieť o čo sa zaslúžila starostka. Ledva že zvládla napustiť vodu do kúpaliska.

  [Reagovať]

  Jana reagoval:

  mas pravdu co sa tyka obecnej cesty ale on myslel usek Masa-Hnusta a mal na mysli tie uzasne hupaky pred Hnustou na ktore sa vysr….a potom za zakrutou za kamenolomom smerom na Klenovec pi prepuste su diery ako svet a len par metrov zacina nova cesta….no bud boli slepy alebo bolo niekomu znamemu treba vyasfaltovat cesticku k domu….nech uz je pravda akakolvek tu cestu odflakli narozdiel od cesty na useku Klenovec-Kokava….

  [Reagovať]

  obcan reagoval:

  Ako si sa pekne predstavil , len skoda ze si sa Ty neprihlasil za starostu boli by sme mali na vsetko odpoved,, neda sa´´ co je najpouzivanejsia veta na slovensku.

  Základné delenie:
  1.Diaľnice a rýchlostné komunikácie – Národná diaľničná spoločnosť
  2.Cesty I. triedy – Slovenská správa ciest
  3.Cesty II. a III. triedy – samosprávne kraje
  4.Miestne komunikácie – obce

  [Reagovať]

PRIDAŤ KOMENTÁR* povinná položka

 znakov k dispozícii


POSLEDNÉ ČLÁNKY V KATEGÓRII
Facebook

Posledné komentáre
Reklama_x

REKLAMA