Echoviny.sk – regionálne spravodajstvo | Regionálne správy | Hnúšťa | Tisovec | Revúca | Klenovec | Hrachovo | Kokava nad Rimavicou
Dátum Dnes je: 4. júna 2020

Výjazdové rokovanie by malo pomôcť hlavne pri riešení nezamestnanosti v R.Sobote

24. júna 2016 | Komentáre: 0 |

Riešenie vysokej nezamestnanosti je hlavným problémom okresu Rimavská Sobota, s ktorým by miestnym samosprávam mohol pomôcť štát. V súvislosti s dnešným výjazdovým rokovaním vlády v Rimavskej Sobote sa na tom zhodli Jozef Šimko, primátor okresného mesta a Michal Bagačka, primátor Hnúšte, ktorá je druhým najväčšieho mestom okresu.

200810202151_02-300x168

Predseda vlády SR Robert Fico

„Bez pomoci vlády sa zrejme náš okres z tohto marazmu nedostane,“ konštatoval Šimko s tým, že pre zníženie nezamestnanosti, ktorá je v okrese Rimavská Sobota už roky najvyššia na Slovensku, je nevyhnutná výstavba rýchlostnej cesty R2 smerom od Kriváňa na Košice. „Ak nebude táto komunikácia dobudovaná, tak investori do tohto zaostalého regiónu určite neprídu,“ zdôraznil.

Ďalšiu možnosť pri znižovaní nezamestnanosti regiónu vidí v oblasti odvodov. „Nech je to precedens, nech okres Rimavská Sobota dostane desaťročné daňové prázdniny. Ak sa tak nestane, žiadne riešenie nebudem považovať za dostatočné,“ dodal primátor Rimavskej Soboty.

Treťou prioritnou oblasťou má byť podľa jeho slov poľnohospodárstvo, ktorého rozvoj by mohol v regióne vytvoriť nové pracovné miesta a zvýšiť zamestnanosť v obciach, kde sa počet ľudí bez práce blíži k 100 %. Zároveň dodal, že podpora štátu by mala byť komplexná. „Pomoc iba niektorým jednotlivcom či firmám nie je riešením a pomocou nášmu okresu,“ poznamenal.

Aj primátor Hnúšte, ktorá je centrom severnej časti okresu, považuje za podstatné predovšetkým riešenie nezamestnanosti v regióne. „Okrem klasickej nezamestnanosti je tu ešte vypuklá aj dlhodobá. Takýchto nezamestnaných je u nás veľa,“ povedal Bagačka, ktorý však verí, že vďaka zákonu o podpore najmenej rozvinutých okresov sa podarí do kraja pritiahnuť nových investorov.

„Dôležité je tiež porozmýšľať o rozvoji poľnohospodárstva, keďže v tomto regióne je základom,“ doplnil s tým, že za podstatnú považuje tiež podporu cestovného ruchu a hlavne školstva. „Aby sme vedeli vychovať vzdelaných ľudí a udržali ich v našom regióne,“ zakončil.

Podobné alebo súvisiace články:

Zdroj: TASR, foto: ilustračné


V rámci udržania slušnosti a dodržiavania zákonov SR je diskusia moderovaná. Po odoslaní Vášho príspevku ho potvrdí jeden z moderátorov diskusií okamžite, ako bude online a príspevok sa zobrazí ostatným užívateľom. Viac sa dozviete v sekcii „Pravidlá prispievania“.

PRIDAŤ KOMENTÁR* povinná položka

 znakov k dispozícii


POSLEDNÉ ČLÁNKY V KATEGÓRII
Facebook

Posledné komentáre
Reklama_x

autodielyonline24.sk

REKLAMA