Echoviny.sk – regionálne spravodajstvo | Regionálne správy | Hnúšťa | Tisovec | Revúca | Klenovec | Hrachovo | Kokava nad Rimavicou
Dátum Dnes je: 9. augusta 2020

Vydarené účinkovanie klenovských a hnúšťanských bedmintonistov

1. novembra 2012 | Komentáre: 0 |

Klenovčan Richard Šmatlák dominoval v kategórii starších žiakov.

Klenovčanka Monika Hrušková

Klenovčanka Monika Hrušková

V žiackych i dorasteneckých kategóriách sa rozbehli bedmintonové turnaje z kategórie Grand Prix. Zo zástupcov oddielu Družstevník Klenovec začal novú sezónu veľmi dobre predovšetkým trojlístok Richard Šmatlák, Monika Hrušková a Nikoleta Bálintová. Na medailové pozície sa však prebojovali aj hnúšťanskí hráči.

Za mimoriadnu a významnú prácu v prospech Slovenského zväzu bedmintonu za obdobie viac ako 25 rokov boli ocenení piati funkcionári a medzi nimi aj Ivan Majorský, ktorý je dušou klenovského bedmintonu. Stalo sa tak pri príležitosti osláv päťdesiatky slovenského bedmintonu.

Na turnaji A kategórie starších dorasteniek a dorastencov postúpila vo dvojhre Nikoleta Bálintová (Družstevník Klenovec) do finále, v ktorom ale prehrala so Zvolenčanou Martinou Repiskou 0:2 na sety. Vo štvorhre však v Trenčíne Bálintová s Repiskou spojili sily a obsadili prvé miesto. Navyše, Nikoleta Bálintová vyhrala s Trenčanom Tadeášom Žďarským aj mix. V zmiešanej štvorhre sa umiestnila dvojica Richard Šmatlák/Martina Repiská (Družstevník Klenovec, Slávia TU Zvolen) na tretej priečke, v semifinále nestačila na neskorších víťazov.

Kráľom úvodného podujatia Grand Prix starších žiakov, ktoré sa konalo vo Zvolene, bol hráč Družstevníka Klenovec Richard Šmatlák. Triumfoval v každej z troch disciplín, vybojoval si prvenstvo vo dvojhre, v mixe i vo štvorhre. Jeho partnerom bol v debli oddielový spoluhráč Marek Trnavský a v mixe Klenovčanka Monika Hrušková. Hrušková zvýraznila úspešné klenovské ťaženie. Prvé miesto totiž obsadila aj vo dvojhre a vo štvorhre skončila s Vanessou Mináčovou (Družstevník Klenovec) druhá.

Na pódiové pozície sa prepracoval aj Vladan Pevný z BK GMH Hnúšťa, ktorý obsadil tretiu priečku vo dvojhre a rovnako sa umiestnil aj vo štvorhre, ktorú hral so Samuelom Ivankom z Partizánskeho. Vo štvorhre skončila na treťom mieste aj Kristína Žeravá (BK GMH Hnúšťa), jej partnerkou bola Sára Pavlíková zo Širokého.

Na turnaji mladších žiačok obsadila vo štvorhre striebornú pozíciu Klenovčanka Kornélia Dovalová. Predstavila sa po boku Prešovčanky Sylvie Orlovskej. Dovalová má nesporne športový talent. Cenné úspechy už totiž zaznamenala aj v taekwonde.

Na stupni víťazov stál v dvoch disciplínach Martin Vrbinský (BK ZŠ NR Hnúšťa), podarilo sa mu to vo dvojhre i v mixe, ten si zahral so Sylviou Orlovskou z Prešova. Zápolenie mladších žiačok i žiakov prebiehalo v Ilave.

Medzi najmladšími žiačkami, ktoré zvádzali boje v Košiciach, sa umiestnila na bedni dvojica Alžbeta Bálintová (Družstevník Klenovec)/Nela Parobeková (BK GMH Hnúšťa). Tá obsadila tretie miesto. Na podujatí mladšieho dorastu sa nikto z okresu Rimavská Sobota nedostal na medailové pozície.

Zdroj: SZBe a Echoviny.sk

Podobné alebo súvisiace články:

Zdroj:


V rámci udržania slušnosti a dodržiavania zákonov SR je diskusia moderovaná. Po odoslaní Vášho príspevku ho potvrdí jeden z moderátorov diskusií okamžite, ako bude online a príspevok sa zobrazí ostatným užívateľom. Viac sa dozviete v sekcii „Pravidlá prispievania“.

PRIDAŤ KOMENTÁR* povinná položka

 znakov k dispozícii


POSLEDNÉ ČLÁNKY V KATEGÓRII
Facebook

Posledné komentáre
Reklama_x

autodielyonline24.sk

REKLAMA