Echoviny.sk – regionálne spravodajstvo | Regionálne správy | Hnúšťa | Tisovec | Revúca | Klenovec | Hrachovo | Kokava nad Rimavicou

Vrbinský vyhral mix, vo dvojhre bol druhý

6. decembra 2012 | Komentáre: 0 |

Hnúšťanský bedmintonista sľubne rozbehol túto sezónu.

Martin Vrbinský

Bedmintonista Martin Vrbinský (BK ZŠ NR Hnúšťa, resp. ZŠ J. F. Rimavského) sa na druhom tohtosezónnom turnaji Grand Prix mladších žiakov umiestnil dvakrát na stupni víťazov. Podujatie sa konalo v sobotu 1. decembra vo Zvolene. V mixe kraľovala dvojica Vrbinský a Sylvia Orlovská z Prešova. Vo finále si poradili 2:1 na sety s prešovským párom Tokarčík/Tarcalová. Dvanásťročný hnúšťanský hráč postúpil aj do finále dvojhry, v ktorom ale podľahol Zvolenčanovi Andrejovi Antoškovi 0:2.

Vo štvorhre zostal Martin Vrbinský s Alexom Chudícom (Spoje Bratislava) pred medailovými bránami, obsadili 5. – 8. priečku.

Vrbinský dosiahol na druhom turnaji A kategórie vo dvojhre i v mixe lepšie výsledky než na tom prvom, ktorý sa uskutočnil v Ilave. Tam skončil v singli tretí a rovnako sa umiestnil s Prešovčankou Orlovskou aj v mixe. V minulom roku získal v kategórii najmladších žiakov (do 11 rokov) vo dvojhre majstrovský titul.

Na Grand Prix vo Zvolene štartovali aj hráčky Družstevníka Klenovec Kornélia Dovalová a Michaela Ostricová, ale na pódiové pozície sa nedostali.

Zdroj: Echoviny.sk, foto: archív