Echoviny.sk – regionálne spravodajstvo | Regionálne správy | Hnúšťa | Tisovec | Revúca | Klenovec | Hrachovo | Kokava nad Rimavicou
Dátum Dnes je: 30. novembra 2020

Vodičov sa pokúsia spomaliť meračom rýchlosti

30. októbra 2015 | Komentáre: 0 |

Obec R. Baňa chce aktívne podporovať bezpečnosť cestnej premávky pre všetkých jej účastníkov a prispievať k znižovaniu nehodovosti na cestách.

ocu rim bana_V Rimavskej Bani sa rozhodli pre zavedenie merača rýchlosti. Ten bude udávať jednak rýchlosť jazdy vodičov a pri jej prekročení ich upozorní, aby spomalili. Pre Echoviny.sk to potvrdila starostka obce Elena Polóniová. Samospráva naň získala prostriedky z Nadácie Allianz, pričom finančne bude na projekte tiež participovať.
„Arogantná jazda niektorých vodičov po ceste prvej triedy ohrozuje mladých i starších chodcov. Je nebezpečné kráčať popri ceste, alebo prejsť na druhú stranu, a to na začiatku obce z obidvoch strán. Vodiči veľmi neskoro znižujú rýchlosť na takú, aká je predpísaná v obci,“ vyjadrila sa Polóniová. Ako dodala, z Nadácie Allianz získali grant vo výške 1 500 eur. „Informatívnym prieskumom trhu sme zistili, že cena zariadenia, ktoré má trojciferné zobrazovanie rýchlosti a nápis SPOMAĽ, je priemerne 2 200 eur. Pri obstaraní merača bude obec tento projekt spolufinancovať. Veríme, že vizuálne upozornenie vodičov na ich aktuálnu rýchlosť je účinným prostriedkom. Obec chce aktívne podporovať bezpečnosť cestnej premávky pre všetkých jej účastníkov a prispievať k znižovaniu nehodovosti na cestách.“

Polóniová uviedla, že na začiatku novembra zrealizujú verejné obstarávanie na dodanie merača rýchlosti a jeho následnú inštaláciu. Ten by mal byť potom v zmysle zmluvy so spomínanou nadáciou nainštalovaný do 16. novembra. „A to v smere od Hnúšte. Obdobné zariadenia dokážu merať rýchlosť vozidla na vzdialenosť až 300 m a podľa toho sme vybrali aj miesto inštalácie,“ poznamenala starostka. Podľa jej slov vplyv merača na dodržiavanie rýchlosti vyhodnotia. Uvažujú nad tým, že neskôr zabezpečia merač aj v smere od Rimavskej Soboty. „Tieto zariadenia zaznamenávajú údaje o počte meraní a rýchlosti vozidiel. Plánujeme túto štatistiku zverejňovať na webe našej obce,“ povedala Elena Polóniová.

Podobné alebo súvisiace články:

Zdroj: Echoviny.sk


V rámci udržania slušnosti a dodržiavania zákonov SR je diskusia moderovaná. Po odoslaní Vášho príspevku ho potvrdí jeden z moderátorov diskusií okamžite, ako bude online a príspevok sa zobrazí ostatným užívateľom. Viac sa dozviete v sekcii „Pravidlá prispievania“.

PRIDAŤ KOMENTÁR* povinná položka

 znakov k dispozícii


POSLEDNÉ ČLÁNKY V KATEGÓRII
Facebook

Posledné komentáre
Reklama_x

REKLAMA