Echoviny.sk – regionálne spravodajstvo | Regionálne správy | Hnúšťa | Tisovec | Revúca | Klenovec | Hrachovo | Kokava nad Rimavicou
Dátum Dnes je: 31. marca 2020

Vláda chce začať stavať R2, ale aj cestu do Brezna

11. júna 2012 | Komentáre: 0 |

Prioritou pre ďalší rozvoj regiónov v Novohrade a Gemeri je rýchlostná cesta R2. Súčasne by mala začať aj rekonštrukcia cesty I. triedy medzi Tisovcom a Breznom.

Tri milióny eur zo svojich rezerv uvoľní vláda na rozvojové projekty mestských a obecných samospráv v okresoch Rimavská Sobota, Poltár a Revúca. Rozhodla tak v uznesení k analýze celkovej sociálno- ekonomickej situácie na prvom výjazdovom rokovaní v Poltári.

Prioritou pre región je však podľa premiéra dobudovanie infraštruktúry. Potvrdili to aj predstavitelia samospráv. Ide o výstavbu rýchlostnej cesty R2 od Zvolena cez Lučenec, Rimavskú Sobotu až do Košíc. „Pán premiér prisľúbil, že počítajú so začiatkom výstavby rýchlostnej cesty R2 na budúci rok 2013, čo je pre všetkých, či je to Lučenec, Poltár, Rimavská Sobota aj Revúca, ale aj pre nás, pre sever okresu veľmi dôležité“, vyjadril sa pre Echoviny.sk primátor Tisovca Peter Mináč. Zároveň podotkol, že sa hovorilo aj o plánovanej rekonštrukcii cesty I. triedy medzi Tisovcom a Breznom kde už prebieha územné konanie a pripravené je aj stavebné povolenie. „Tak isto už bude zaradená do rekonštrukcie do prvého polroku 2013, čiže pôjde súčasne južný ťah R2 a aj sever Gemer, hore Brezno, Banská Bystrica, čo pre našich podnikateľov tu v regióne bude vynikajúce“, uzavrel primátor Tisovca a poslanec BBSK Mináč.

Rýchlostná cesta R2 má začínať pri Zvolene a smerovať cez Lučenec a Rimavskú Sobotu do Košíc. V prvej etape sa počíta s výstavbou úsekov Zvolen – Pstruša a Pstruša – Kriváň. Z Kriváňa by prístup na sever okresu Rimavská Sobota mohla zlepšiť aj cesta II. triedy z Kriváňa cez Hriňovú, Kokavu nad Rimavicou a Klenovec až do Hnúšte, ktorá práve prechádza rekonštrukciou. Ďalšie úseky rýchlostnej cesty R2 smerom na Rimavskú Sobotu sa budú stavať postupne. Celkové ukončenie výstavby R2 je naplánované na rok 2021.

Zdroj: Echoviny.sk

ď

Podobné alebo súvisiace články:

Zdroj:


V rámci udržania slušnosti a dodržiavania zákonov SR je diskusia moderovaná. Po odoslaní Vášho príspevku ho potvrdí jeden z moderátorov diskusií okamžite, ako bude online a príspevok sa zobrazí ostatným užívateľom. Viac sa dozviete v sekcii „Pravidlá prispievania“.

PRIDAŤ KOMENTÁR* povinná položka

 znakov k dispozícii


POSLEDNÉ ČLÁNKY V KATEGÓRII
Facebook

Posledné komentáre
Reklama_x

autodielyonline24.sk

REKLAMA