Echoviny.sk – regionálne spravodajstvo | Regionálne správy | Hnúšťa | Tisovec | Revúca | Klenovec | Hrachovo | Kokava nad Rimavicou
Dátum Dnes je: 7. marca 2021

Víkendové skríningové testovanie sa začalo, k dispozícii sú desiatky odberných miest

23. januára 2021 | Komentáre: 0 |

Skríningové testovanie na COVID-19, ktoré prebieha od 18. do 26. januára 2021, je vo väčšine miest a dedín najintenzívnejšie práve teraz cez víkend (23. a 24. 1. 2020).

V celom okrese sú k dispozícii desiatky odberných miest, na mnohé sa bolo treba objednať, iné sú k dispozícii aj bez toho.

V Hnúšti sa testuje obidva víkendové dni na piatich miestach od 8:00 do 19:30. Ide o Mestské kultúrne stredisko (MsKS), Základnú školu (ZŠ) na Klokočovej ulici a ZŠ J. F Rimavského na Nábreží Rimavy. Ako však informuje mesto Hnúšťa na svojej webovej stránke, na všetkých troch sa už minuli registračné miesta a sú tak plne rezervované.

K dispozícii je tak ešte odberné miesto v Kolónii v Špeciálnej ZŠ a na Mestskom úrade Hnúšťa. Na tomto poslednom mieste sa netreba registrovať.

V Tisovci sú na testovanie vytvorené štyri odberné miesta od 8:00 do 19:30. Prvé je v spoločenskej sále MsKS, druhé v telocvični Strednej odbornej školy, tretie na mestskom kúpalisku v Športovom areáli Rudolfa Valenta a štvrté v kultúrnom dome v Rimavskej Píle.

„Pre jednoduchší priebeh celoplošného testovania sme rozdelili časový harmonogram testovania podľa ulíc,“ uvádza samospráva na svojej webovej stránke, kde občania nájdu i ďalšie informácie.

V Klenovci sú zriadené dve odberné miesta, v miestnej ZŠ a v kultúrnom dome. Otvorené sú od 8:00 do 20:00. „Pri antigénovom testovaní budú uprednostnení občania, ktorí boli zaregistrovaní,“ upozorňuje samospráva na svojej stránke.

Kokava nad Rimavicou vytvorila dve odberné miesta, podobne ako v Klenovci ide o ZŠ a kultúrny dom. Testuje sa v nich od 8:00 do 17:00, obedňajšia prestávka je medzi 12:00 a 13:00. „Odporúčame, aby rodičia školopovinných detí využili odberné miesto v základnej škole,“ dopĺňa obec na Facebooku.

Testuje sa však aj v ďalších obciach regiónu. V Rimavskej Bani je to na obecnom úrade, ale len v sobotu v čase od 8:00 do 18:00. V Rimavskom Brezove sa takisto testuje na obecnom úrade a to v nedeľu medzi 8:00 a 18:00. Podobne je to v Kraskove, kde sa testuje v ten istý deň a v tom istom časovom rozmedzí.

V Hrachove je testovanie oba víkendové dni v kultúrnom dome. V sobotu je toto odberové miesto otvorené v čase 7:00 až 20:00, v nedeľu 7:00 až 12:00.

Otestovať sa dá aj v okresnom meste, kde bude otvorených 11 odberových miest. V celom Rimavskosobotskom okrese ich má byť viac ako 90.

Podobné alebo súvisiace články:

Zdroj: Echoviny.sk


V rámci udržania slušnosti a dodržiavania zákonov SR je diskusia moderovaná. Po odoslaní Vášho príspevku ho potvrdí jeden z moderátorov diskusií okamžite, ako bude online a príspevok sa zobrazí ostatným užívateľom. Viac sa dozviete v sekcii „Pravidlá prispievania“.

PRIDAŤ KOMENTÁR* povinná položka

 znakov k dispozícii


POSLEDNÉ ČLÁNKY V KATEGÓRII
FacebookPosledné komentáre
Reklama_x

REKLAMA