Echoviny.sk – regionálne spravodajstvo | Regionálne správy | Hnúšťa | Tisovec | Revúca | Klenovec | Hrachovo | Kokava nad Rimavicou
Dátum Dnes je: 13. augusta 2020

Video: Problém stúpajúcej nezamestnanosti v Tisovci prišiel riešiť premiér

11. apríla 2017 | Komentáre: 0 |

Robert Fico navštívil v Tisovci aj dlhoročného zamestnávateľa v regióne, ktorý sa ocitol v ekonomických problémoch.

„Ako predseda vlády som mohol kľudne ostať v Bratislave a hádať sa o amnestiách. Ale to nie je môj štýl práce. Môj štýl práce je ísť tam, kde nie je práve najpríjemnejšie a dnes aj pred fabrikou, aj pred mestským úradom, stáli ľudia, ktorí nemajú vyplatené mzdy,“ povedal na marcovej návšteve Tisovca predseda vlády SR.

Ako dodal na tlačovej konferencii, štát sa pokúsi pomôcť nástupníckej spoločnosti podniku Cestné a stavebné mechanizmy (CSM) Tisovec. Urobiť to chce dvomi konkrétnymi krokmi s cieľom zachrániť výrobu špeciálnych bagrov Univerzálny dokončovací stroj (UDS).
„V najbližších dňoch spoločnosť navštívi štátny tajomník ministerstva hospodárstva Vojtech Ferencz, pretože toto je vec na diskusiu s expertom, či vieme spoločnosti pomôcť akýmkoľvek stimulom, napríklad na inovácie,“ povedal Fico.
Ako druhý krok uviedol, že bude komunikovať s veľkými slovenskými firmami, aby v prípade obnovy vozového parku prioritne využili mechanizmy od CSM. Fico uviedol aj niektoré konkrétne firmy, ktoré plánuje osloviť, medzi nimi aj Transpetrol, Slovenský plynárenský priemysel, Vodohospodárska výstavba, Slovenské elektrárne, Národnú diaľničnú spoločnosť, či Slovenskú správu ciest.

Podotkol tiež, že samotné mesto Tisovec to nemá jednoduché, pretože v ňom zaniklo okolo 500 pracovných miest a počet obyvateľov sa aj preto znížil pod 4000 ľudí. „Sme v meste, kde nechcem, aby zostali iba starí ľudia a Rómovia. Chceme, aby si tu ľudia našli aj v budúcnosti prácu,“ zdôraznil premiér.

Podobné alebo súvisiace články:

Zdroj: Echoviny.sk, video: Tisovec.com


V rámci udržania slušnosti a dodržiavania zákonov SR je diskusia moderovaná. Po odoslaní Vášho príspevku ho potvrdí jeden z moderátorov diskusií okamžite, ako bude online a príspevok sa zobrazí ostatným užívateľom. Viac sa dozviete v sekcii „Pravidlá prispievania“.

PRIDAŤ KOMENTÁR* povinná položka

 znakov k dispozícii


POSLEDNÉ ČLÁNKY V KATEGÓRII
Facebook

Posledné komentáre
Reklama_x

autodielyonline24.sk

REKLAMA