Echoviny.sk – regionálne spravodajstvo | Regionálne správy | Hnúšťa | Tisovec | Revúca | Klenovec | Hrachovo | Kokava nad Rimavicou
Dátum Dnes je: 30. novembra 2020

Vianočný blšák mal tú pravú vianočnú atmosféru

13. decembra 2016 | Komentáre: 0 |

V sobotu 10. decambra sa uskutočnil na poschodí v Kocke už tak dlho oznamovaný Vianočný Blšák. Očakávania boli veľké lebo tento Blšák bol zameraný na miestnych remeselníkov z nášho okolia a ich ručne vyrábané vecičky, bio a raw zdravé pochúťky a ručne vyrábanú prírodnú kozmetiku.

Prišlo mnoštvo návštevníkov, niektorí zo zvedavosti si len poprezerali produkty, mnohí si nakúpili originálne vianočné darčeky, no a poniektorí neodolali a poriadne si pochutili na sladkých a slaných vianočných dobrotách. Asi najväčšiu pozornosť vzbudili raw vianočné zákusky od Dobrušky, ktoré sa neveľmi líšili od tých, čo zvyčajne máme na svojich vianočných stoloch, ale s tým rozdielom, že boli nepečené a vyrobené z alternatívnych, zdravých prísad ako slnečnicové semienka, kakaové maslo, zmes orechov, gaštanové pyré, pravdaže bez bieleho rafinovaného cukru a kravského mlieka. Absolútne zdravé a chutné.

Ďalej si mohli ľudia zakúpiť včelárske výrobky ako med, sviečky, propolis. Veľkej obľube sa tešila i nie tak zdravá, ale o to chutnejšia čoko-rumová dobrota, ktorú nám priniesla Anet z Tisovca. A keďže sú onedlho Vianoce, tak nechýbali ani originálne vianočné ozdoby na stromček a rôzne dekorácie na štedrovečerný stôl. V ponuke boli i knihy a kresby priamo od ich tvorcov. Návštevníci si mohli kúpiť aj knihu V službách Mateja Hrebendu, ktorú tento rok vydalo o.z. Horná Rimava. Charitatívnym predajcom bola pani Janka Paučová, ktorá priniesla krásne vianočné dekorácie. Tieto vyrobili deti, študenti a dôchodcovia v tvorivých dielňach a výťažok z ich predaja bude odovzdaný OZ Athéna – DEDESO.

„Priestor Blšáku v konferenčných priestoroch reštaurácie Kocka bol vhodne veľký na takéto podujatie a ostalo nám miesto aj pre detský kútik s hračkami a pastelkami. Atmosféra bola veľmi priateľská a príjemná. Vzduchom sa niesla vôňa tradičnej kapustnice a horúceho grogu. Postretávali sa tu rodiny a známi a aj ľudia, čo sa nevideli 20 rokov. Bolo to skutočne veľmi príjemne prežité sobotné popoludnie. Vianočný Blšák splnil všetky očakávania a dúfame, že táto započatá udalosť sa zmení na stálu hnúšťanskú tradíciu. Tešíme sa na vás všetkých budúci rok,“ povedala pre Echoviny.sk jedna z organizátoriek podujatia Rada Paššáková.

Pre tých, ktorí nemohli prísť na Vianočný Blšák, alebo sa im niečo páčilo a nestihli si to na blšáku zakúpiť, môžu si kliknúť na FB stránku Rimavský Blšák a v udalosti nájdu všetky informácie o produktoch a predávajúcich z Vianočného Blšáku. Takto si môžu dodatočne u nich objednať svoj obľúbený produkt.

Podobné alebo súvisiace články:

Zdroj: Echoviny.sk, foto: R. Paššáková


V rámci udržania slušnosti a dodržiavania zákonov SR je diskusia moderovaná. Po odoslaní Vášho príspevku ho potvrdí jeden z moderátorov diskusií okamžite, ako bude online a príspevok sa zobrazí ostatným užívateľom. Viac sa dozviete v sekcii „Pravidlá prispievania“.

PRIDAŤ KOMENTÁR* povinná položka

 znakov k dispozícii


POSLEDNÉ ČLÁNKY V KATEGÓRII
Facebook

Posledné komentáre
Reklama_x

REKLAMA