Echoviny.sk – regionálne spravodajstvo | Regionálne správy | Hnúšťa | Tisovec | Revúca | Klenovec | Hrachovo | Kokava nad Rimavicou
Dátum Dnes je: 4. júla 2020

Veľtrhu ITF Slovakiatour sa zúčastní aj Zbojnícky dvor – Salaš Zbojská

19. januára 2012 | Komentáre: 0 |

Partnerstvo Muránska Planina – Čierny Hron zastúpené svojím členom Zbojská, s.r.o. ( známejšie pod názvom Zbojnícky dvor – Salaš Zbojská ) sa v spolupráci s mestom Tisovec, obcou Pohronská Polhora a obcou Muráň predstaví už po tretíkrát na 18. ročníku medzinárodného veľtrhu cestovného ruchu ITF Slovakiatour v Bratislave, ktorý sa uskutoční v dňoch 19.januára až do 22 .januára. Veľtrh ITF Slovakiatour je najdôležitejším veľtrhom cestovného ruchu na Slovensku a patrí medzi významné podujatia v regióne Strednej Európy.

Tento rok bude prezentácia spojená aj s prezentáciou Národného parku Muránska planina, ktorý  najviac zasahuje do katastrálných území mesta Tisovec, obce Pohronská Polhora a obce Muráň. Prírodné krásy sa nachádzajú  v bezprostrednej blízkosti ich obývaného územia a kultúrne a historické pamiatkami patria k najzachovalejším a najkrajším na Slovensku.

Už v minulých troch ročníkoch sme tradičné prezentačné pulty nahradili „ živým predstavením “, ktoré pripravila spoločnosť Zbojská, s.r.o. v spolupráci s dobrovoľným strážcom Národného parku Muránska planina. Najväčšou zaujímavosťou nášho stánku je prezentácia gastronomických špecialít nášho regiónu a  krásnej, neporušenej prírody nášho regiónu.

V tomto roku sa predstavia Národný park Muránska planina so svojimi exponátmi a aktivitami v rámci ochrany prírody a rozvoja územia a Partnerstvo Muránska Planina – Čierny Hron so svojimi aktivitami a úspešnými grantmi, ktorými podporujú rozvoj územia. Svoje  aktivity bude prezentovať aj Zbojská, s.r.o., ktorá ich návštevníkom priblíži prostredníctvom  troch vlastných prevádzok Zbojnícky dvor, Gazdovský dvor a horská útulňa Burda. Okrem toho im ponúkne gastronomické zážitky –  pravé bryndzové  halušky, ovčie syry a ďalšie prekvapenia.  V spoločnom stánku budú mať zastúpenie aj mesto Tisovec, obec Pohronská Polhora a obec Muráň, ktoré ponúknu informácie o svojom území aj svojich aktivitách, ktorými chcú prilákať návštevníkov do regiónu. O vytvoreniu dobrej nálady sa postarajú ľudová hudba Kučeravý javor z Pohronskej Polhory a cigánska muzika z Čierneho Balogu.

Spoločnou účasťou  na ITF Slovakiatour, zahajujeme v tomto  roku  ďalšie prezentačné obdobie, kde sa predstavíme  širokej verejnosti.  V tejto spolupráci budeme v roku 2012 pokračovať aj pri prezentácii nášho regiónu na výstavách cestovného ruchu v Českej republike, Poľsku a Francúzsku.

Zdroj: Ing. Katarína Mešková,  OZ Zbojská – člen Partnerstva Muránska Planina – Čierny Hron, foto: Pavel Marko

Podobné alebo súvisiace články:

Zdroj:


V rámci udržania slušnosti a dodržiavania zákonov SR je diskusia moderovaná. Po odoslaní Vášho príspevku ho potvrdí jeden z moderátorov diskusií okamžite, ako bude online a príspevok sa zobrazí ostatným užívateľom. Viac sa dozviete v sekcii „Pravidlá prispievania“.

PRIDAŤ KOMENTÁR* povinná položka

 znakov k dispozícii


POSLEDNÉ ČLÁNKY V KATEGÓRII
Facebook

Posledné komentáre
Reklama_x

autodielyonline24.sk

REKLAMA