Echoviny.sk – regionálne spravodajstvo | Regionálne správy | Hnúšťa | Tisovec | Revúca | Klenovec | Hrachovo | Kokava nad Rimavicou
Dátum Dnes je: 28. februára 2020

Veľké Teriakovce plánujú zrekonštruovať dva úseky chodníkov

13. januára 2016 | Komentáre: 3 |

Rekonštrukcia dvoch úsekov chodníkov v obci je jednou z investičných akcií, ktorú plánuje na tento rok vedenie Veľkých Teriakoviec.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Veľké Teriakovce

Ako TASR informoval starosta Andrej Karas, do zverejnenej výzvy na rekonštrukciu chodníkov a ciest sa rozhodli zapojiť, keďže komunikácie pre peších sú v ich obci na viacerých miestach v dezolátnom stave. „Podali sme projekt a prihlásili sme sa do verejného obstarávania, ktoré by malo skončiť 20. januára. Predpokladaná hodnota zákazky je približne 89.000 eur bez DPH, väčšinu by sme chceli získať z eurofondov. Obec bude projekt spolufinancovať vo výške 5 percent,“ uviedol starosta, ktorý v prípade bezproblémového priebehu verejného obstarávania predpokladá realizáciu projektu v tomto roku.

„Prvý úsek, ktorý chceme zrekonštruovať, sa začína na križovatke pri autobusovej zastávke a končí sa na hornom konci dediny. Druhý úsek vedie od obchodu v centre obce a končí pri futbalovom ihrisku,“ načrtol situovanie chodníkov starosta.

Nové komunikácie pre peších budú vybudované zo zámockej dlažby. Tá nahradí doterajší liaty asfalt, ktorý je na viacerých miestach poškodený. Súčasťou rekonštrukcie bude aj osadenie nových betónových obrubníkov. Celková dĺžka chodníkov, ktoré majú byť zrekonštruované, je 554 metrov v šírke 1200 až 1500 mm.

Podobné alebo súvisiace články:

Zdroj: TASR, foto: velketeriakovce.sk


V rámci udržania slušnosti a dodržiavania zákonov SR je diskusia moderovaná. Po odoslaní Vášho príspevku ho potvrdí jeden z moderátorov diskusií okamžite, ako bude online a príspevok sa zobrazí ostatným užívateľom. Viac sa dozviete v sekcii „Pravidlá prispievania“.

DISKUSIA K ČLÁNKU
 1. Autor:  cba | 17. januára 2016 | 18:52 | 18:52

  89000:554= 160,64€ Tolko bude stat m2 polozenie dlazby.

  160,-€ to nie je mozne, to je nehoraznost najvyssieho zrna, ci?? Mylim sa? Ano, viem bude potrebne obrubniky, podklad podsypat a vsetko okolo toho. Ale za tych 160,- aj s robotou, to bude predrazene minimalne 100%

  Ved pocitajme.
  m2 dlazby cca 10-20€, = 20€(dam drahsiu)
  obrubnik 50cm cca 5 € x2 = 10€
  robota m2 cca = 10€
  strk komplet m2 cca = 10€
  ostatne… cca = 20€

  Spolu: 20+10+10+10+20= 70.-€

  Do 160€ mi chyba viac ako polovica(presnejsie 90€)
  Jáj, zabudol som, „mimoriadne“ výdavky… 🙂

  Ale aj tak to stoji na zamyslenie a to neznamena, ze som proti chodnikom, len som si to tak „spocital“!!!

  [Reagovať]

  občan reagoval:

  trochu menej lebo píšu šírka 1200 az 1500 ale aj tak výborná zákazka….

  [Reagovať]

  cba reagoval:

  Jasne menej(o nieco), presne na toto som myslel, ked som precital. dakujem 😛

  [Reagovať]

PRIDAŤ KOMENTÁR* povinná položka

 znakov k dispozícii


POSLEDNÉ ČLÁNKY V KATEGÓRII
Facebook

Posledné komentáre
Reklama_x

autodielyonline24.sk

REKLAMA