Echoviny.sk – regionálne spravodajstvo | Regionálne správy | Hnúšťa | Tisovec | Revúca | Klenovec | Hrachovo | Kokava nad Rimavicou
Dátum Dnes je: 29. novembra 2020

Vďaka zbierke v Dražiciach pomohli mamičke s chorým synčekom

28. decembra 2016 | Komentáre: 0 |

Mladá mamička so synčekom dostala posteľ, postieľku a ďalšie veci na zlepšenie životnej situácie.

Vďaka zakladateľke združenia Šanca pre Dražice a pracovníčke Komunitného centra Dražice Ingrid Palatinusovej bol zrealizovaný projekt sociálnej pomoci cez nadáciu Orange. Predmetom bol dar pre mladú mamičku a jej synčeka – chlapčeka z rómskej rodiny, ktorí sa ocitli v ťažkej situácii. „Chlapček sa narodil mladej mamičke v lete. Spoločne s ním strávila len niekoľko dní – potreboval operáciu srdiečka v Bratislave. Keď sa už chlapček začal zotavovať a mal prísť domov, mladej mamičke náhle zomrel otec. V rodine býva spolu s mamou a štyrmi súrodencami. Majú ťažké podmienky, v domčeku pri lese nemajú vodu a chýba im aj postieľka pre chlapčeka a posteľ pre mladú mamičku,“ uviedla Ingrid Palatinusová v prosbe o pomoc cez nadáciu Orange.

Nadácia Orange venovala tomuto príbehu ako štartovné 50 eur a ľudia mohli prostredníctvom zbierky prispieť a pomôcť. „Za pomoci propagácie na internete, oboznámení základných škôl, obyvateľov obce a pracovníkov Komunitného centra sa nám podarilo vyzbierať cieľovú sumu 500 eur na kúpu postieľky s príslušenstvom pre chlapčeka. Bola zakúpená aj posteľ, paplóny a obliečky pre mamičku,“ uviedla pracovníčka Komunitného centra v Dražiciach Janka Vrbiarová.

„Na záver sa chceme poďakovať všetkým darcom, ktorí prispeli na túto zbierku. Vianoce nie sú len o prijímaní darov. Vianoce znamenajú rozdávať, podať pomocnú ruku, pomôcť, vypočuť, porozprávať sa,“ dodala Vrbiarová.

drazice

Pracovníčky Komunitného centra Šanca pre Dražice Klaudia Kučová, Ingrid Palatinusová a Janka Vrbiarová, s mamičkou Milotkou a synčekom Zolkom

Podobné alebo súvisiace články:

Zdroj: Echoviny.sk, foto: KC Dražice


V rámci udržania slušnosti a dodržiavania zákonov SR je diskusia moderovaná. Po odoslaní Vášho príspevku ho potvrdí jeden z moderátorov diskusií okamžite, ako bude online a príspevok sa zobrazí ostatným užívateľom. Viac sa dozviete v sekcii „Pravidlá prispievania“.

PRIDAŤ KOMENTÁR* povinná položka

 znakov k dispozícii


POSLEDNÉ ČLÁNKY V KATEGÓRII
Facebook

Posledné komentáre
Reklama_x

REKLAMA