Echoviny.sk – regionálne spravodajstvo | Regionálne správy | Hnúšťa | Tisovec | Revúca | Klenovec | Hrachovo | Kokava nad Rimavicou
Dátum Dnes je: 27. septembra 2020

V Tisovci si ľudia navzájom strážia majetok

27. februára 2012 | Komentáre: 0 |

Náčelník mestskej polície Ján Martiniak zaviedol novinku, ktorá sa začína osvedčovať

Troch zlodejov z Tisovca, ktorí sa pokúšali kradnúť v neobývanom rodinnom dome, zadržali až do príchodu polície susedia. Dokázali to, o čo sa v meste snažia od vlaňajška – aby sa do ochrany svojich majetkov zapájali samotní obyvatelia.

V Tisovci majú len dvoch mestských policajtov, čo je na 4 100 obyvateľov málo. Náčelník mestskej polície Ján Martiniak preto vlani prišiel s riešením. „Na internetovej stránke mesta Čadca som sa dočítal, že obyvatelia činžiakov tam dohliadajú na byty susedov. Ak niečo podozrivé zistia, informujú hneď políciu. Povedal som si, že niečo podobné by sme mohli zaviesť aj u nás. Myšlienku bolo treba aplikovať na prostredie s rodinnými domami,“ hovorí Martiniak.

O spôsobe susedskej ochrany sa ľudia dozvedeli cez webovú stránku mestskej polície a v tisovskom mesačníku. „Myslím si, že to je dobrý nápad. Ja osobne som ešte priamu skúsenosť so zlodejmi nemala, no počula som, že ľudia už viaceré prípady ohlasovali policajtom. Napr. aj na jeseň, keď im nezvaní hostia chodili po záhradách a chceli kradnúť úrodu,“ hovorí obyvateľka mesta Michaela Vetráková. Z letákov sa o tomto nápade dozvedel aj Tisovčan Martin Kuchta. „Keby som zlodeja uvidel u suseda ja, určite by som nebol nevšímavý,“ zdôraznil.

Riaditeľ Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Banskej Bystrici Miroslav Bitala povedal, že nápad susedskej ochrany je prospešný pre prevenciu kriminality a mohol by sa rozšíriť aj do iných miest. Ľuďom, ktorí sa stanú svedkami páchania trestnej činnosti, Bitala však odporúča, aby zbytočne nezasahovali, ale okamžite kontaktovali štátnu alebo mestskú políciu.

ZDROJ: Štefan Rimaj – www.pravda.sk

Podobné alebo súvisiace články:

Zdroj:


V rámci udržania slušnosti a dodržiavania zákonov SR je diskusia moderovaná. Po odoslaní Vášho príspevku ho potvrdí jeden z moderátorov diskusií okamžite, ako bude online a príspevok sa zobrazí ostatným užívateľom. Viac sa dozviete v sekcii „Pravidlá prispievania“.

PRIDAŤ KOMENTÁR* povinná položka

 znakov k dispozícii


POSLEDNÉ ČLÁNKY V KATEGÓRII
Facebook

Posledné komentáre
Reklama_x

autodielyonline24.sk

REKLAMA