Echoviny.sk – regionálne spravodajstvo | Regionálne správy | Hnúšťa | Tisovec | Revúca | Klenovec | Hrachovo | Kokava nad Rimavicou
Dátum Dnes je: 22. októbra 2020

V Tisovci sa poplatky a dane budú zvyšovať len mierne

5. decembra 2011 | Komentáre: 0 |

Na poslednom zasadnutí Mestského zastupiteľstva v Tisovci sa prejednávali poplatky a dane. Mesto totiž od 1. januára 2005 dane a poplatok za komunálny odpad (KO), rovnako ako domovú daň nezvyšovalo. Podľa slov primátora Petra Mináča dokonca rozširovalo poskytovanie úľav a oslobodení od dane a poplatku.

„Dôvodom na zvýšenie daní je avizovaní výpadok podielových daní zo štátneho rozpočtu do rozpočtu mesta,  neustále zvyšovanie vstupov mesta pri výkone samosprávnych činností a preneseného výkonu štátnej správy, ako aj realizácii investičných a rozvojových aktivít mesta.“ Primátor ďalej vysvetľuje, že pri určovaní výšky daní brali ohľad na ekonomickú situáciu občanov.

„Navýšenie jednotlivých druhov daní a poplatku za KO a DSO s účinnosťou od 1. januára 2012 je skutočne mierne, resp. zanedbateľné a spravidla spočíva iba v zaokrúhľovaní,“ vyjadril sa pre Echoviny.sk Peter Mináč. Rozhodovanie však nebolo jednoduché. Na zasadnutí sa zúčastnili aj občania zo Slávče a Rimavy, ktorí žiadali zníženie sadzby dane z nehnuteľností, rovnako ako aj úľavy na poplatkoch za psa, komunálny odpad a domovú daň.

„Ich požiadavky za daň z nehnuteľností a poplatok za komunálny odpad a DSO boli v zmysle platnej legislatívy neakceptovateľné. Požiadavka za daň za psa bola prakticky akceptovaná v tom zmysle, že od platenia dane za jedného psa v rodinnom dome sa daňovník oslobodzuje, platí iba za každého ďalšieho päť eur,“ dodáva primátor mesta. Poplatok v panelovom dome alebo bytovkách zostáva nezmenený, majiteľ zaplatí za psa osem eur.

ZDROJ: Echoviny.sk, Zuzana Karabínošová

Podobné alebo súvisiace články:

Zdroj:


V rámci udržania slušnosti a dodržiavania zákonov SR je diskusia moderovaná. Po odoslaní Vášho príspevku ho potvrdí jeden z moderátorov diskusií okamžite, ako bude online a príspevok sa zobrazí ostatným užívateľom. Viac sa dozviete v sekcii „Pravidlá prispievania“.

PRIDAŤ KOMENTÁR* povinná položka

 znakov k dispozícii


POSLEDNÉ ČLÁNKY V KATEGÓRII
Facebook

Posledné komentáre
Reklama_x

REKLAMA