Echoviny.sk – regionálne spravodajstvo | Regionálne správy | Hnúšťa | Tisovec | Revúca | Klenovec | Hrachovo | Kokava nad Rimavicou
Dátum Dnes je: 29. novembra 2020

V sobotu pozor na čas! Komunálne voľby sú o dve hodiny kratšie

26. novembra 2010 | Komentáre: 0 |

Komunálne voľby, ktoré začínajú zajtra o siedmej hodine ráno sú o dve hodiny kratšie ako zvyšné voľby na Slovensku. Je to dôsledok nejednotnosti jednotlivých volebných zákonov, čo môže zmiasť voličov zvyknutých voliť do desiatej hodiny večer.

„Mesto Hnúšťa doručilo všetkým voličom zapísaným v zozname voličov oznámenie, v ktorom bol uvedený čas konania volieb od siedmej hodiny do dvadsiatej hodiny, volebný okrsok a volebná miestnosť“ vyjadrila sa pre Echoviny.sk prednostka Mestského úradu v Hnúšti Anna Tóbiková. Ako ďalej uviedla, oznámenie o čase konania komunálnych volieb bude odvysielané aj v mestskom rozhlase dnes (piatok), ale aj v sobotu v dopoludňajších hodinách.

Ako informovala Echoviny.sk prednostka Mestského úradu v Tisovci Zuzana Kederová, občania mesta dostali do schránok oznámenie o čase a mieste konania komunálnych volieb. „Samospráva aj tento týždeň vytlačila a doručila opäť do všetkých poštových schránok oznámenie o čase a mieste volieb, nakoľko nie každý občan číta noviny, alebo navštevuje internetovú stránku mesta kde je tento oznam taktiež zverejnený“ pokračovala. Podľa jej ďalších slov, mesto Tisovec už nebude počas volieb informovať o čase a mieste volieb cez mestský rozhlas.

ZDROJ: Echoviny.sk

Komunálne voľby, ktoré začínajú zajtra o siedmej hodine ráno, sú o dve hodiny kratšie ako zvyšné voľby na Slovensku. Je to dôsledok nejednotnosti jednotlivých volebných zákonov, čo môže zmiasť voličov zvyknutých voliť do desiatej hodiny večer.

„Mesto Hnúšťa doručilo všetkým voličom zapísaným v zozname voličov oznámenie v ktorom bol uvedený čas konania volieb od siedmej hodiny rána do ôsmej hodiny večer, volebný okrsok a volebná miestnosť“ vyjadrila sa pre Echoviny.sk prednostka Mestského úradu v Hnúšti Anna Tóbiková.

Ako ďalej uviedla, oznámenie o čase konania komunálnych volieb bude odvysielané aj v mestskom rozhlase dnes (piatok), ale aj v sobotu v dopoludňajších hodinách.

Podobné alebo súvisiace články:

Zdroj:


V rámci udržania slušnosti a dodržiavania zákonov SR je diskusia moderovaná. Po odoslaní Vášho príspevku ho potvrdí jeden z moderátorov diskusií okamžite, ako bude online a príspevok sa zobrazí ostatným užívateľom. Viac sa dozviete v sekcii „Pravidlá prispievania“.

PRIDAŤ KOMENTÁR* povinná položka

 znakov k dispozícii


POSLEDNÉ ČLÁNKY V KATEGÓRII
Facebook

Posledné komentáre
Reklama_x

REKLAMA