Echoviny.sk – regionálne spravodajstvo | Regionálne správy | Hnúšťa | Tisovec | Revúca | Klenovec | Hrachovo | Kokava nad Rimavicou
Dátum Dnes je: 16. januára 2021

V Rimavskej Sobote stopli odmeny, hrozí kolaps

27. septembra 2010 | Komentáre: 0 |

Rimavská Sobota sa ocitla na pokraji kolapsu. Situáciu bude hasiť šetrením a prekleňovacím úverom

Primátor Rimavskej Soboty, jeho zástupca ani hlavný kontrolór mesta nedostanú za prvý polrok 2010 nijaké odmeny. Ich schvaľovanie v mestskom zastupiteľstve stiahli minulý týždeň na návrh mestskej rady z rokovania.

Dôvodom je zlá finančná situácia mesta, ktorému hrozí kolaps. Poslanci sa tak namiesto rozdávania rozhodli pre preklenovací úver. Aby bolo aspoň na výplaty pre zamestnancov a zabezpečenie chodu úradu a škôl. Ak sa situácia zmení k lepšiemu, poslanci sa k odmenám vrátia na novembrovom zastupiteľstve.

„Po zverejnení prognóz vývoja podielových daní na tento rok sme zistili, že z rozpočtu nám vypadlo 600-tisíc eur. Z podielových a mestských daní už nie sme schopní zabezpečiť ani fungovanie škôl, ktoré dlhujú dodávateľom energií asi 265-tisíc eur. Situáciu sme momentálne schopní riešiť iba úverom vo výške 200-tisíc eur,“ hovorí vedúca finančného odboru na Mestskom úrade v Rimavskej Sobote Oľga Fabová.

Keby si mesto úver nevzalo, nielenže by nebolo schopné splatiť dlhy dodávateľom energií pre školy, ale by už nebolo ani na platy pre učiteľov, zamestnancov magistrátu a ďalších mestských organizácií. „Nastal by úplný finančný kolaps,“ zdôraznila Fabová.

Niektorí poslanci preto nechápu, ako sa v pozvánke na rokovanie zastupiteľstva mohol objaviť aj bod schvaľovania odmien vedúcim funkcionárom mesta. „Aj keď sa napokon stiahol z rokovania, už to, že tam pôvodne figuroval, vyznieva vzhľadom na aktuálnu finančnú situáciu mesta doslova provokujúco, ako zlý žart,“ konštatuje poslanec Viliam Vaš (SDKÚ, KDH, HZDS). Fabová to zdôvodňuje tým, že schvaľovanie odmien bolo v pláne odmeňovacieho poriadku a na zastupiteľstvo malo byť zaradené iba z toho dôvodu.

ZDROJ: Štefan Rimaj, www.pravda.sk

Podobné alebo súvisiace články:

Zdroj:


V rámci udržania slušnosti a dodržiavania zákonov SR je diskusia moderovaná. Po odoslaní Vášho príspevku ho potvrdí jeden z moderátorov diskusií okamžite, ako bude online a príspevok sa zobrazí ostatným užívateľom. Viac sa dozviete v sekcii „Pravidlá prispievania“.

PRIDAŤ KOMENTÁR* povinná položka

 znakov k dispozícii


POSLEDNÉ ČLÁNKY V KATEGÓRII
Facebook

Posledné komentáre
Reklama_x

REKLAMA