Echoviny.sk – regionálne spravodajstvo | Regionálne správy | Hnúšťa | Tisovec | Revúca | Klenovec | Hrachovo | Kokava nad Rimavicou
Dátum Dnes je: 16. januára 2021

V Poltári sa možno bude ordinovať v bývalom sklárskom učilišti

12. januára 2011 | Komentáre: 0 |

Poliklinika v Poltári

„Banskobystrický samosprávny kraj na 99% percent neodkúpi polikliniku v Poltári, pretože máme výhodnejšie a udržateľné riešenie“. Predseda BBSK Vladimír Maňka to povedal po stretnutí s poltárskym primátorom Pavlom Gavalcom, na ktorom riešili situáciu po prepustení technických pracovníkov a zdravotných sestier vlastníkom poltárskej polikliniky firmou Spc Bankruptcy. Označil to za rizikový a neudržateľný stav, ktorý môže ohroziť poskytovanie zdravotnej starostlivosti v regióne. Oznámil, že spolu s Mestom Poltár hľadali riešenie a podarilo sa im nájsť vhodné priestory, ktoré môžu ponúknuť lekárom na poskytovanie zdravotnej starostlivosti. Zároveň sa poďakoval primátorovi Gavalcovi, že im ich mesto ponúkne za symbolických podmienok. „A týmto spôsobom chceme poslať posolstvo firme Bankruptcy, že máme iné riešenie, výhodné a udržateľné. Verím tomu, že sa nám to spoločne podarí vyriešiť. A chcem sa poďakovať nemocnici v Lučenci, ktorá je nám ochotná pomôcť, aby nedošlo k nejakým problémom.“ Lučenecká nemocnica prisľúbila v prechodnom období zabezpečenie zdravotnej starostlivosti pre dotknutú spádovú oblasť a predseda Maňka s manažmentom rokoval aj o prípadnom prijatí prepustených zamestnancov z poltárskej polikliniky.

Podľa primátora Pavla Gavalca budú rokovať s lekármi, ale aj s majiteľmi polikliniky. „Uvidíme, aký bude prístup, či sa podarí niečo presadiť. Pokiaľ nie, máme náhradné priestory, ktoré nám daroval za jedno euro VÚC a tieto priestory pripravíme pre našich lekárov.“ Sú to podľa Pavla Gavalca priestory bývalého sklárskeho učilišťa, využiť by sa dali priestory internátu alebo jedálne. „V okrese je zhruba osemnásťtisíc obyvateľov a predpokladám a uisťujem týchto obyvateľov, že spoločnými silami dokážeme oveľa viac. Do konca týždňa architekt prehodnotí, čo by stála úprava priestorov a podľa toho sa zariadime“. Riešiť financovanie je primátor pripravený aj s klubom starostov okresu Poltár.

Predseda Maňka reagoval aj na otázku týkajúcu sa sankcií za nedodržanie zmluvy firmou Spc Bankruptcy, ktorá sa zaviazala v poliklinike poskytovať zdravotnú starostlivosť na obdobie minimálne päť rokov. Zdôraznil, že v súčasnosti je prvoradé vyriešenie problému, aby sa zabezpečila zdravotná starostlivosť. „Využijeme všetky možné právne prostriedky, aby sme aj v tejto veci postupovali ďalej. Samozrejme bude to komplikované už z toho dôvodu, že v zmluve nie sú uvedené žiadne sankčné postihy pre túto firmu. Zmluvu neplnia, my ju napadnúť môžeme, ale bude to dlhodobý proces,“ zdôraznil predseda Maňka.

Firma Spc Bankruptcy sa pri kúpe polikliniky od BBSK v roku 2007 zmluvne zaviazala poskytovať v nej zdravotnú starostlivosť minimálne päť rokov a investovať minimálne 15 percent z kúpnej ceny každoročne počas 10 rokov od podpisu zmluvy.

ZDROJ: Tlačová správa BBSK

Podobné alebo súvisiace články:

Zdroj:


V rámci udržania slušnosti a dodržiavania zákonov SR je diskusia moderovaná. Po odoslaní Vášho príspevku ho potvrdí jeden z moderátorov diskusií okamžite, ako bude online a príspevok sa zobrazí ostatným užívateľom. Viac sa dozviete v sekcii „Pravidlá prispievania“.

PRIDAŤ KOMENTÁR* povinná položka

 znakov k dispozícii


POSLEDNÉ ČLÁNKY V KATEGÓRII
Facebook

Posledné komentáre
Reklama_x

REKLAMA