Echoviny.sk – regionálne spravodajstvo | Regionálne správy | Hnúšťa | Tisovec | Revúca | Klenovec | Hrachovo | Kokava nad Rimavicou
Dátum Dnes je: 25. októbra 2020

V meste pod Hradovou rozšírili kamerový systém

1. augusta 2015 | Komentáre: 0 |

Dianie v Tisovci je pod väčším drobnohľadom.

kamery tisovec2V Tisovci na križovatke pri reštaurácii Centrál pribudli od júla dve kamery. Pre Echoviny.sk to povedal prednosta mestského úradu Tibor Tokár. „Nemali sme tam doteraz osadenú žiadnu kameru. Takto už máme teraz zachytený pohyb áut v smere z Tisovca do Hnúšte a aj smer z Tisovca do Muráňa. V nedávnej minulosti tu vykradli predajňu Elektro Kováč,“ dodal prednosta úradu. Ako ďalej uviedol, dve statické kamery aj s inštaláciou stáli približne 1 000 eur. Umiestnené sú na stĺpe. To, čo zachytí kamerový systém v Tisovci, nikto nepretržite nesleduje. „Spätne si však vieme prehrať konkrétnu situáciu, ktorú potrebujeme vidieť. Možno budeme v budúcnosti uvažovať o chránenej dielni, ktorá by obsluhovala kamerový systém,“ vyjadril sa prednosta úradu.

Mesto už pritom v tomto roku rozširovalo kamerový monitorovací systém aj výraznejším spôsobom. Tokár informoval, že išlo o osem kamier. „Riešila sa nimi lokalita Rimava, Podhradová ulica, Hviezdoslavova ulica, časť Sládkovičovej ulice a objekty bývalého rušňového depa, kde je umiestnený historický parný rušeň.“

Tisovská samospráva získala na tento účel finančné prostriedky z ministerstva vnútra a participovalo na tom tiež mesto. Prednosta úradu uviedol, že verejné obstarávanie vyhrala firma PMXnet a celková dodávka bola vo výške 10 944 eur. Tá zahŕňala spomínaných osem kamier a tiež hardvér, softvér i inštaláciu kábla. „Dotácia poskytnutá z ministerstva vnútra bola vo výške 8 000 eur a ten rozdiel dofinancovalo mesto,“ poznamenal Tibor Tokár.

 

Podobné alebo súvisiace články:

Zdroj: Echoviny.sk


V rámci udržania slušnosti a dodržiavania zákonov SR je diskusia moderovaná. Po odoslaní Vášho príspevku ho potvrdí jeden z moderátorov diskusií okamžite, ako bude online a príspevok sa zobrazí ostatným užívateľom. Viac sa dozviete v sekcii „Pravidlá prispievania“.

PRIDAŤ KOMENTÁR* povinná položka

 znakov k dispozícii


POSLEDNÉ ČLÁNKY V KATEGÓRII
Facebook

Posledné komentáre
Reklama_x

REKLAMA