Echoviny.sk – regionálne spravodajstvo | Regionálne správy | Hnúšťa | Tisovec | Revúca | Klenovec | Hrachovo | Kokava nad Rimavicou
Dátum Dnes je: 30. novembra 2020

V júli sa stalo menej dopravných nehôd, ale bolo viac obetí

8. augusta 2016 | Komentáre: 0 |

Polícia v Banskobystrickom kraji zaznamenala v júli 115 dopravných nehôd, čo je o 25 menej v porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka. Bolo však pri nich usmrtených šesť osôb, a teda o tri viac než vlani.

nehoda

Ilustračné foto

Vyplýva to z podkladov o dopravnej nehodovosti v kraji, o ktorej dnes TASR informovala banskobystrická krajská policajná hovorkyňa Mária Faltániová. V júli tohto roku oproti hodnotenému obdobiu klesol počet ťažko zranených osôb, teraz ich evidujú deväť, a tiež ľahko zranených, ktorých bolo 63. „Hlavnými príčinami vzniku dopravných nehôd bolo porušenie povinností vodiča a nedovolená rýchlosť. Alkohol u vinníka nehody sme zistili v 12 prípadoch, z toho šesť v sobotu. Tento víkendový deň bol zároveň najnehodovejším. Najviac nehôd sa stalo v čase medzi 16.00 a 20.00 h,“ priblížila Faltániová.

V júli polícia zaznamenala päť smrteľných dopravných nehôd, pri ktorých vyhasli životy šiestich osôb. V pondelok (4.7.) došlo vo Zvolene k zrážke motocykla s chodcom, pri ktorej bol usmrtený spolujazdec a chodec. V nedeľu (10.7.) na rýchlostnej ceste R1 v Žiari nad Hronom dostal autobus defekt a narazil do zvodidiel. Zomrel ďalší človek. V pondelok (11.7.) na ceste I/66 v Dobrej Nive sa zrazili nákladné súpravy, zahynul vodič. O pár dní neskôr na ceste I/9 Lovčica-Trubín vozidlo vybočilo mimo vozovku, vodič zomrel. V sobotu (23.7.) na ceste III/2633 Divín-Ružiná sa stala ďalšia smrteľná nehoda. Vodič bol pod vplyvom alkoholu a usmrtil spolujazdca.

Ako zdôraznila Faltániová, Krajský dopravný inšpektorát Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Banskej Bystrici vodičom odporúča dodržiavať povinnosti vodiča, maximálne povolenú rýchlosť, nepoužívať pred a počas jazdy alkoholické nápoje a psychotropné látky, používať pásy a zadržiavacie zariadenia a počas jazdy netelefonovať, pretože sa tým odpútava pozornosť vodiča.

Podobné alebo súvisiace články:

Zdroj: TASR, foto: Echoviny.sk


V rámci udržania slušnosti a dodržiavania zákonov SR je diskusia moderovaná. Po odoslaní Vášho príspevku ho potvrdí jeden z moderátorov diskusií okamžite, ako bude online a príspevok sa zobrazí ostatným užívateľom. Viac sa dozviete v sekcii „Pravidlá prispievania“.

PRIDAŤ KOMENTÁR* povinná položka

 znakov k dispozícii


POSLEDNÉ ČLÁNKY V KATEGÓRII
Facebook

Posledné komentáre
Reklama_x

REKLAMA