Echoviny.sk – regionálne spravodajstvo | Regionálne správy | Hnúšťa | Tisovec | Revúca | Klenovec | Hrachovo | Kokava nad Rimavicou
Dátum Dnes je: 30. októbra 2020

V Hnúšti vznikne chránená dielňa. Posilní sa monitorovanie diania v uliciach

13. júla 2010 | Komentáre: 0 |

Ilustračné foto

Zámerom mesta Hnúšťa je, aby od začiatku augusta začal fungovať projekt chránenej dielne. A to za tým účelom, aby sa zlepšila bezpečnosť v meste. Echoviny.sk o tom informovala prednostka mestského úradu Anna Tóbiková. Výstupy z toho, čo zachytia kamery, budú sledovať pracovníci z chránenej dielne. „Dvadsaťštyri hodín cez deň bude počas celého roka prostredníctvom kamerového systému monitorovaná situácia v meste. Keď sa niečo bude diať, operatívnejšie bude možné realizovať opatrenia,“ povedala prednostka úradu.

Na zriadení chránenej dielne sa podieľa úrad práce, sociálnych vecí a rodiny v spolupráci so samosprávou.  „Odsúhlasený ten projekt ešte nie je, máme predbežný prísľub zo strany úradu práce. Máme zámer spustiť chránenú dielňu od začiatku augusta. Do prvého augusta musí byť ten projekt schválený. Trvať bude dva roky. Je financovaný z úradu práce, treba však ešte nejaké finančné prostriedky doplatiť na mzdy zamestnancov,“ vyjadrila sa Tóbiková. V rámci chránenej dielne sa zamestnajú ľudia so zmenenou pracovnou schopnosťou, má ich byť päť. Prednostka mestského úradu doplnila, že pracovisko budú mať v budove mestského úradu. „Na starosti budú mať len sledovanie a monitorovanie situácie. Keď sa niečo stane, či už trestná, alebo priestupková činnosť, budú kontaktovať mestskú políciu, alebo štátnu políciu,“ konštatovala Anna Tóbiková.

Náčelník Mestskej polície v Hnúšti Milan Migaľa povedal, že niektoré mestské polície majú veľmi dobré skúsenosti s chránenými dielňami, niekde zase majú veľmi zlé skúsenosti, lebo sa tí ľudia neosvedčili. „My sa nevieme venovať monitorovaniu verejných priestranstiev kamerovým systémom viac ako 1.5 hodiny v pracovnej zmene, je nás iba šesť. Vo zvyšnom čase beží kamerový systém v automatickom režime. Keď sa niečo stane, vyhľadáme si to na zázname a používame to spätne ako dôkazný prostriedok,“ uviedol pre Echoviny.sk Migaľa.

Zdroj: Echoviny.sk

Podobné alebo súvisiace články:

Zdroj:


V rámci udržania slušnosti a dodržiavania zákonov SR je diskusia moderovaná. Po odoslaní Vášho príspevku ho potvrdí jeden z moderátorov diskusií okamžite, ako bude online a príspevok sa zobrazí ostatným užívateľom. Viac sa dozviete v sekcii „Pravidlá prispievania“.

PRIDAŤ KOMENTÁR* povinná položka

 znakov k dispozícii


POSLEDNÉ ČLÁNKY V KATEGÓRII
Facebook

Posledné komentáre
Reklama_x

REKLAMA