Echoviny.sk – regionálne spravodajstvo | Regionálne správy | Hnúšťa | Tisovec | Revúca | Klenovec | Hrachovo | Kokava nad Rimavicou
Dátum Dnes je: 1. júna 2020

V Hnúšti budú nočné bežecké preteky a koncert

4. augusta 2014 | Komentáre: 9 |

Nultý ročník nočného behu ulicami mesta sa bude konať na konci augusta. Popri pretekoch sa v areáli kúpaliska uskutoční hudobný koncert.

 

29. augusta sa Hnúšťa rozlúči s prázdninami nultým ročníkom bežeckých pretekov. Nočný beh odštartuje o 21:00 hod. a povedie ulicami mesta. Organizátori chcú na prvý ročník prilákať najmä domácich bežcov a motivovať aj začiatočníkov, preto vybrali mestský okruh o dĺžke 4,5 kilometra. Podujatie sa koná pod záštitou primátora mesta Michala Bagačku.

Štartovné na preteky bude vo výške 3 eur. Každý štartujúci obdrží pamätné tričko, občerstvenie a vstupenku na koncert.

Na preteky sa môže prihlásiť každý bez rozdielu veku, propozície pretekov, všetky potrebné informácie a prihlasovací formulár nájdete na www.echoviny.sk/preteky.

Súčasťou pretekov bude aj vyše 6-hodinový hudobný koncert v areáli kúpaliska. „Headlinerom bude kapela Zóna A, popri nej vystúpi skupina Vestis, ktorá hrá coververzie piesní kapely Kabát, ďalej skupina Oregon, ktorá hrá piesne bratov Nedvědovcov, raper LEvo a ďalší, nebudú chýbať ani mladí interpreti z Hnúšte,“ informoval mestský poslanec Roman Lebeda, ktorý podujatie organizuje spolu s mladými ľuďmi z občianskeho združenia Horná Rimava. Vstupenky budú v predpredaji od 6. augusta, vstupné v predpredaji je 4 eur.

Viac informácií sa môžete dozvedieť na stránke koncertu na Facebooku.

Vstupenky na koncert si môžete zakúpiť na predajných miestach:
Hnúšťa: Športová hala, Na hrisku, Reštaurácia Kocka, Predajňa Libra
Klenovec: U Sveťa
Tisovec: Bar pod orechom

Hlavnými partnermi podujatia sú: Michal Bagačka, Grigorij Šamin, Peter Mináč, Roman Lebeda,

Ďakujeme aj sponzorom: Michal Fekeč, Reštaurácia Kocka, Top economic, Lekáreň na Námestí, Total Sport D. Ďubek, Autodiely P. Vrábeľ, Pneuservis Hutka, Maďov mlyn Rim. Brezovo, Pavel Struhár, VR Fitness, Libra Hnúšťa, Reštaurácia Koliba Hnúšťa, Elekro Kováč,  Trio občerstvenie Hnúšťa, Spisovateľ Prema Leo, Bar pod orechom Tisovec, Bar Na hrisku, U Sveťa Klenovec, Espresso bar Hala, Infinity22 club Tisovec, Club Exotica.

Ďakujeme partnerom za poskytnutie vecných cien pre víťazov, nákupných poukazov, či inú pomoc pri organizácii podujatia.

plagat jpg koncert fb

Podobné alebo súvisiace články:

Zdroj: PR článok - reklama


V rámci udržania slušnosti a dodržiavania zákonov SR je diskusia moderovaná. Po odoslaní Vášho príspevku ho potvrdí jeden z moderátorov diskusií okamžite, ako bude online a príspevok sa zobrazí ostatným užívateľom. Viac sa dozviete v sekcii „Pravidlá prispievania“.

DISKUSIA K ČLÁNKU
 1. Autor:  ten | 6. augusta 2014 | 19:04 | 19:04

  to je všetko super ale kedy tu budú mať ľudia konečne prácu aby mohli na niečo také vôbec myslieť a mať radosť

  [Reagovať]

  Aladár reagoval:

  Vtedy keď sa prestanú stažovať za počítačom a začnú aj skutočne niečo robiť .. 🙂

  [Reagovať]

 2. Autor:  Anonym | 8. augusta 2014 | 6:16 | 6:16

  uz „lepsie“ skupiny neboli? Zrejme nie lebo su lacni a to sa odzrkadluje aj na ich kvalite…Hnusta by sa mala kulturne zobudit! Nejake kino (3D),, koncerty, divadlo…ved mladi ludia uz pomaly nemaju kam chodit, akurat tak sa mozu ist vencit na preliezky do parku! Diky!

  [Reagovať]

  Roman Lebeda reagoval:

  Neviem o akej kvalite to rozprávaš. Headliner – Zóna A – hrá na všetkých veľkých slovenských festivaloch, zajtra napríklad na Orange Summer fest Ružiná v najlepších časoch. Takže kvalita tam zrejme je.

  Treba si uvedomiť, že organizovať podujatie v chudobnom regióne nie je jednoduché. Ak chceme udržať cenu lístkov na prijateľnej hranici pre všetkých (4 eurá za 6 hodinové podujatie), nie je možné zaplatiť z toho honorár top 10 slovenskej/českej kapely, honorár predkapely, pódium, ozvučenie, svetlá, prenájom, zdravotnú službu, SOZA, reklamu, tlač, usporiadateľskú službu a desiatky ďalších menších výdavkov. Koncert organizuje občianske združenie, nie mesto. Sponzori pokrývajú vecnými cenami jednine ceny do bežeckých pretekov, všetko ostatné treba zaplatiť.

  O to viac, že je celé prázdniny festivalová sezóna, kde si top kapely môžu vyberať a honorár je oproti zvyšku roka vyšší aj dvojnásobne.

  Už sme tu mali Desmod, Horkýže, Polemic. Cena lístkov bola dvojnásobná (7, alebo 8 eur). Vždy prišlo približne 600 ľudí. Viete si predstaviť napríklad originál IMT Smile, kde by náklady na koncert vo festivalovej sezóne boli okolo 13 000 eur? Pri priemernej účasti 600 ľudí by vstupné muselo stáť 22 eur, aby sme to pokryli. To by neprišiel asi nikto.

  Takže takáto zostava za 4 eurá je naozaj kombinácia toho najlepšieho, čo vieme zohnať v lete za slušné ceny, aby to mohlo byť pre všetkých. Treba prísť podporiť pekné podujatie, nie hundrať, že sa tu nič nedeje.

  [Reagovať]

 3. Autor:  Mária | 10. augusta 2014 | 13:07 | 13:07

  Milý anonym..Sedieť doma na stoličke a kritizovať to vie každí..Hovoríte, že Hnúšťa by sa mala kulúrne zobudiť a keď sa niečo deje, tak to skritizujete..Roman Lebeda, máte úplnú pravdu.

  [Reagovať]

 4. Autor:  Dandy | 13. augusta 2014 | 22:06 | 22:06

  Zdravim Vas pan Lebeda.
  Konecne som rad ze sa nieco taketo deje a idete prikladom aj okolitym mestam a obciam napr. Tisovec,Klenovec, Muran,Hrinova a podobne. Drzim Vam palce a co ste zacali tak v tom pokracujte.pridem podporit Vase podujatie ako pretekar.

  [Reagovať]

  Roman Lebeda reagoval:

  Prepáčte, že až teraz, prehliadol som tento komentár. Ďakujem pekne za podporu a chcem sa poďakovať všetkým ľuďom, ktorí sa prihlasujú na preteky a svojou účasťou podporili založenie novej športovej tradície v našom meste.

  [Reagovať]

  Dandy reagoval:

  Dobry este by som sa chcel opytat ci by neslo zobrazit prihlasenych pretekarov cca dva tri dni pred pretekmi… Dakujemmm

  [Reagovať]

 5. Autor:  Naty | 23. augusta 2014 | 0:36 | 0:36

  Dobrý večer,

  pridávam sa k tým, ktorí chvália, že sa tu konečne niečo deje, hlavne tak neobvyklé. 🙂 Môj hudobný vkus (až na Zónu) to síce nie je, a tak chápem, že Anonym asi myslel, že by bolo fajn pozvať sem nejaké alternatívne kapely, ktoré hrávajú po kluboch. Neviem, aké honoráre vyžadujú také skupiny, obzvlášť ak sú čo ja viem z Nitry alebo BA, takže chápem, že to môže byť ťažké… obzvlášť, ak by ich tu možno nikto nepoznal… takže som si asi odpovedala sama. 🙂 Ale na druhej strane, Hnúšťania sú radi, ak sa tu niečo vôbec koná. 😀

  [Reagovať]

PRIDAŤ KOMENTÁR* povinná položka

 znakov k dispozícii


POSLEDNÉ ČLÁNKY V KATEGÓRII
Facebook

Posledné komentáre
Reklama_x

autodielyonline24.sk

REKLAMA