Echoviny.sk – regionálne spravodajstvo | Regionálne správy | Hnúšťa | Tisovec | Revúca | Klenovec | Hrachovo | Kokava nad Rimavicou
Dátum Dnes je: 4. júla 2020

Ulicami Hnúšte sa prehnala voda, stiekla aj zo Sinca

13. novembra 2019 | Komentáre: 0 |

Aktuálne intenzívne dažde spôsobili, že v stredu (13. 11.) sa viacerými ulicami Hnúšte preliali prúdy vody.

Zatopené priestranstvo pred MsÚ Hnúšťa (zdroj: Facebook – Petra Foto)

Zatopené bolo dokonca i priestranstvo pred mestským úradom a voda zaplavila aj pivnice niektorých domov.

Veľká časť vody do mesta stiekla z vrchu Sinec a odviesť ju nezvládala ani kanalizácia. Podľa viacerých názorov, ktoré obyvatelia vyjadrili aj na sociálnej sieti Facebook, za to môže zlé hospodárenie v lesoch a intenzívne vyrubovanie stromov, v dôsledku čoho nemá vodu čo zadržať v lesoch.

Zrejme najhoršia situácia s vodou bola na Jilemnického ulici a Francisciho ulici pri pizzerii Kaštieľ až po mestský úrad. V trochu menšej miere sa problémy s vodou vyskytli aj v Tisovci a Klenovci.

Naopak, napriek zrážkam bola pokojná situácia v Rimavskej Bani. „Ráno som prešla celú obec a zmobilizovala som aj našich dobrovoľných hasičov. Našťastie, k ničomu nedošlo a keďže sa už vyjasňuje, hádam to najhoršie máme za sebou,“ uviedla starostka Elena Polóniová.

Voda na Francisciho ulici (zdroj: Facebook – Miroslav Weis)

Dodala, že na základe pokynu operačného strediska z Banskej Bystrice zostávajú ich hasiči v pohotovosti pre prípadnú potrebu zásahu v obci alebo regióne.

Veľká voda však vyčínala i v ďalších častiach Gemera-Malohontu. Najhoršia situácia bola na východe regiónu. V Stratenej vyhlásila starostka Daša Ovšonková druhý stupeň povodňovej aktivity a v susednom meste Dobšiná bol takisto vyhlásený druhý stupeň. Tam dokonca veľká voda strhla betónový most, ktorý slúžil ako prístupová cesta k jednej nehnuteľnosti.

Tretí stupeň povodňovej aktivity vyhlásili v Ratkovej, Muránskej Dlhej Lúke a Mokrej Lúke. V týchto dedinách sa na viacerých miestach vyliali vodné toky Muráň a Turiec.

Podobné alebo súvisiace články:

Zdroj: Facebook, Echoviny.sk, Elena Polóniová, TASR


V rámci udržania slušnosti a dodržiavania zákonov SR je diskusia moderovaná. Po odoslaní Vášho príspevku ho potvrdí jeden z moderátorov diskusií okamžite, ako bude online a príspevok sa zobrazí ostatným užívateľom. Viac sa dozviete v sekcii „Pravidlá prispievania“.

PRIDAŤ KOMENTÁR* povinná položka

 znakov k dispozícii


POSLEDNÉ ČLÁNKY V KATEGÓRII
Facebook

Posledné komentáre
Reklama_x

autodielyonline24.sk

REKLAMA