Echoviny.sk – regionálne spravodajstvo | Regionálne správy | Hnúšťa | Tisovec | Revúca | Klenovec | Hrachovo | Kokava nad Rimavicou
Dátum Dnes je: 29. novembra 2020

Tisovec: Videozáznamy z rokovaní zastupiteľstva realitou

6. marca 2016 | Komentáre: 0 |

Obyvatelia mesta pod Hradovou si môžu vytvoriť ucelenejší obraz o rozhodovaní poslancov.

msu tisovec2Samospráva v Tisovci zverejnila na začiatku tohto týždňa videozáznam z februárového zasadnutia mestského zastupiteľstva. O tom, že sa priebeh rokovaní zastupiteľstva bude zaznamenávať a zverejňovať na mestskej stránke, rozhodli poslanci v decembri minulého roka. Urobili tak pod vplyvom petície, ktorej iniciátorom bol Jaroslav Suja. Volení zástupcovia občanov totiž vlani zvukovo – audiovizuálne záznamy najskôr v júni odmietli.

Poslanecký zbor tiež odobril, že mesto bude nahrávať zasadnutia vo vlastnej réžii. „Takto je to určite lacnejšie. Externá firma by to vedela spracovať za 200 eur, aj keď určite na inej úrovni. Pre naše mesto však postačuje, keď to zrealizujeme v našej réžii,“ povedal prednosta mestského úradu Tibor Tokár. Ako ďalej uviedol, mesto nemuselo pri tejto príležitosti zakúpiť kameru, keďže relatívne novú vlastnilo. „Bolo však potrebné kúpiť statív a dokúpili sme tiež počítač, aby spracovanie záznamu bolo rýchlejšie.“
Prednosta úradu konštatoval, že nič z februárového zasadnutia nebolo vystrihnuté. Jedným dychom dodal, že jedine prestávka nie je na videozázname.

Podľa slov Tibora Tokára prítomnosť kamery nejako nezmenila atmosféru rokovania. „Poslanci sa však snažia vystupovať formálnejšie,“ poznamenal. Na zastupiteľstve sa hovorilo aj o výberovom konaní na obsadenie pozície príslušníka mestskej polície. Prihlásili sa šiesti uchádzači, štyria však nesplnili podmienky. „Z dvoch ľudí sa nedalo nejako dobre vybrať. Komisia rozhodla, že výberové konanie zrušíme,“ povedal náčelník mestských strážcov poriadku Ján Martiniak. Rozšírenie počtu členov mestskej polície z dvoch na troch sa tak nateraz odkladá. „Budeme sa snažiť nepredlžovať to a hneď vyhlásiť nové výberové konanie,“ reagoval Tokár.

Na webe mesta Tisovec pribudol už tiež záznam z januárového zasadnutia poslancov, ktorý bol pôvodne nahrávaný skúšobne.

Podobné alebo súvisiace články:

Zdroj: Echoviny.sk


V rámci udržania slušnosti a dodržiavania zákonov SR je diskusia moderovaná. Po odoslaní Vášho príspevku ho potvrdí jeden z moderátorov diskusií okamžite, ako bude online a príspevok sa zobrazí ostatným užívateľom. Viac sa dozviete v sekcii „Pravidlá prispievania“.

PRIDAŤ KOMENTÁR* povinná položka

 znakov k dispozícii


POSLEDNÉ ČLÁNKY V KATEGÓRII
Facebook

Posledné komentáre
Reklama_x

REKLAMA