Echoviny.sk – regionálne spravodajstvo | Regionálne správy | Hnúšťa | Tisovec | Revúca | Klenovec | Hrachovo | Kokava nad Rimavicou
Dátum Dnes je: 19. apríla 2019

TISOVEC: Občania chcú chodník a priechody na Sládkovičovej, samospráva sa už žiadosťou zaoberá

11. februára 2019 | Komentáre: 0 |

Výstavba chodníka a dvoch priechodov cez cestu je aktuálnou požiadavkou obyvateľov Sládkovičovej ulice v Tisovci, s ktorou sa obrátili na miestnu samosprávu.

Žiadosť, ktorú na ostatnom zasadnutí mestského zastupiteľstva (MsZ) predniesol obyvateľ Marian Macuriak, a mestskému úradu (MsÚ) bola zaslaná aj elektronicky, odôvodňujú zlou dopravnou situáciou na tejto ulici. Vybudovanie chodníka požadujú do leta tohto roku.

„Táto cesta je nebezpečná v lete a najmä v zime, keď zostáva po okraji sneh, na ktorý nie je možné sa odstúpiť z cesty. Tam keď stretnete dva kamióny vedľa seba, tak sa nemáte kde pohnúť. Vodiči začnú trúbiť a blikať, upozorňujú nás, chodcov, prečo sme na ceste. Lenže my sa nemáme kam vyhnúť,“ zdôraznil Macuriak na zasadnutí MsZ.

Podľa jeho slov bol chodník, ktorý žiadajú, zameraný už v minulých rokoch a od mesta dostali prísľub, že bude vybudovaný, to sa však nestalo. „Dovoľujeme si preto požiadať prerokovať náš návrh o vybudovanie chodníka v úseku od cestičky k Stožekovcom po cestičku, kde bývajú cigáni na Sládkovičovej ulici,“ uvádza sa v žiadosti s tým, že ide miesto vedľa cesty, kadiaľ bol niekedy náhon vody do železiarní, takže tam je vhodný priestor.

Vybudovanie chodníka by podľa Macuriaka uľahčilo i zimnú údržbu v spomínanej lokalite. „Táto cestička od Stožekovcov po Ozimca sa nedá odhrnúť traktorom, lebo nemá dostatočnú upravenú šírku, ani dostatočnú rovinatosť a pevnosť. Keby sa vybudovala a spevnila štrkom či šotolinou, chodník by bol spoľahlivý v zime aj v lete,“ dodal Macuriak.

Samospráva sa už vecou zaoberá

Ako na zasadnutí uviedla primátorka Irena Milecová, o žiadosti obyvateľov sa už rozprávala s prednostom MsÚ Tiborom Tokárom a bude sa ňou zaoberať i mestská komisia výstavby na najbližšom zasadnutí. Zároveň prisľúbila, že sa na predmetné miesto príde čo najskôr osobne pozrieť.„Nevieme však, komu patria pozemky, či majitelia s výstavbou chodníka budú súhlasiť. To sú veci, ktoré budeme riešiť v priebehu jari,“ avizovala primátorka.

 

Podobné alebo súvisiace články:

Zdroj: Marian Macuriak, MsÚ; Foto: M. Macuriak

V rámci udržania slušnosti a dodržiavania zákonov SR je diskusia moderovaná. Po odoslaní Vášho príspevku ho potvrdí jeden z moderátorov diskusií okamžite, ako bude online a príspevok sa zobrazí ostatným užívateľom. Viac sa dozviete v sekcii „Publikačné pravidlá“.

PRIDAŤ KOMENTÁR* povinná položka

 znakov k dispozícii
Captcha loading...

POSLEDNÉ ČLÁNKY V KATEGÓRII
Facebook

Posledné komentáre
Reklama_x

autodielyonline24.sk

REKLAMA