Echoviny.sk – regionálne spravodajstvo | Regionálne správy | Hnúšťa | Tisovec | Revúca | Klenovec | Hrachovo | Kokava nad Rimavicou
Dátum Dnes je: 25. októbra 2020

Tisovec skupuje domy, nechce prisťahovalcov

22. októbra 2010 | Komentáre: 36 |

Časť mesta so staršími domami sa stala pre mesto príťažou.

Staršie a neobývané domy v Tisovci začali skupovať realitní makléri, aby ich predávali ľuďom z iných miest, ktorí sa dostali do finančných problémov. Samospráve sa však nepáčilo, že v meste pribúda sociálne neprispôsobivých občanov a Rómov, preto začala staršie domy vykupovať sama.

„Za posledné štyri roky sme do kúpy starších domov investovali asi 100-tisíc eur. Domy v lepšom stave poskytujeme v prípade potreby našim obyvateľom, ktorí sa ocitli v zlej sociálnej situácii, tie v horšom stave búrame,“ hovorí primátor Tisovca Peter Mináč. Splnomocnenec vlády pre rómske komunity Miroslav Pollák hovorí, že to chápe „ako snahu urobiť niečo proti rozširovaniu sa komunity neprispôsobivých občanov v meste“.

Sťahovanie ľudí za lacnejším životom sa v poslednom období stalo bežné aj v iných regiónoch. Ľuďom, najmä z väčších miest, ktorí sa dostali do problémov a nedokážu platiť nájomné, ponúkajú realitky možnosť odkúpenia ich domu či bytu spolu s náhradným bývaním v chudobnejších regiónoch. „Máme tu prípad rodiny z Brezna, ktorá tam predala svoj byt a za polovicu zo získanej sumy si u nás kúpila dom,“ hovorí Mináč.

Občania s postupom mesta súhlasia. „Asociálov tu máme aj tak dosť,“ hovorí Milan Kántor. Súhlasia aj miestni Rómovia. „Nechceme tu žiadnych špekulantov a ani problémy,“ tvrdí Jozef Botoš.

ZDROJ: Štefan Rimaj, www.pravda.sk

Podobné alebo súvisiace články:

Zdroj:


V rámci udržania slušnosti a dodržiavania zákonov SR je diskusia moderovaná. Po odoslaní Vášho príspevku ho potvrdí jeden z moderátorov diskusií okamžite, ako bude online a príspevok sa zobrazí ostatným užívateľom. Viac sa dozviete v sekcii „Pravidlá prispievania“.

DISKUSIA K ČLÁNKU
 1. Autor:  kukučka | 22. októbra 2010 | 22:31 | 22:31

  vidno že Tisovčanom záleží na ich meste, príklad by si mala vziať aj Hnúšťa a konečne zabrániť tomu aby sa sem sťahovali nový občania /neprisposobilý_.Stačí pozrieť na kolóniu a zistiť koľko nových tzv.občanov nám pribudlo.A koho Molnár sťahuje na 2O- tku.Tomu treba zabrániť.Veď za pár rokov čo bude z arealu nemocnice druhá hasičská? o tom nikto nevie? alebo nechce vedieť?

  [Reagovať]

  Bittonh reagoval:

  Správny prístup Tisovčanov. Len aby im vydržali zdroje na odkupovanie, keďže sú aj iné investičné akcie – bazén, asfaltovanie…atď. Hnúšťa asi zdroje nemá, keďže nemocnica ich „zaťažovala“ natoľko, že ju z kaše musel ťahať Molnár, t.j. nemocnicu aj Hnúšťu…

  [Reagovať]

  marianna reagoval:

  Tak molnár nemocnicu z kaše vytiahol.To čo je z nemocnice teraz resp štádium v akom sa nachádza sa dá pomenovat agonia,Hlavne, že máme na poliklinike kasíno, VUB,… a budeme mat aj čínsky obchod, myslím že sa ho hnúštania nevedia dočkat, lenže pri tej tlupe, čo robí celú polikliniku sa ani natreba divit.a slobodaren v nemocnici?keby to videli tí ,ktorí tam žili, resp prežili svoje životy/lovrant, majling/,ked vlastnoručne budovali tenisové kurty…no fuj, hnus ale komu.Molnárovi? Asi mestkým pánom,, ktorí mu to všetko dovolili.Máme volby pred dverami, spat sa to už nedá vrátit, ale treba zabránit aby pokračovali dalej v lumpovaní nášho mesta

  [Reagovať]

  JaM reagoval:

  Áno je to veľká hanba čo sa s poliklinikou robí, je smutné čítať zápisnicu zo zasadnutia MsZ ako sa mesiac čo mesiac pán majiteľ vyhovára pre pracovnú zaneprázdnenosť a nemôže tak podať poslancom ( a aj nám občanom ) vysvetlenie prečo je z polikliniky, ktorú mu predali za babku, to čo je. Neviem ako bola zmluva koncipovaná, ale je to zrelé na prešetrenie.Čo sa týka slobodárne v nemocnici jednoducho strach a hrôza. MsZ spravte si výjazdový deň !

  [Reagovať]

 2. Autor:  Fredy | 22. októbra 2010 | 23:21 | 23:21

  P. Mináč – vy rozdávate čiapky, no na tom by nebolo nič zlé, len škoda, že sú letné a ide 27.november to je deň volieb, a tak mi nedá spochybniť Váš alibistický krok a bezcitné zneužívanie detí a ich rodičov. Áno na tej čiapke je vaše meno, aby každý vedel ,že vy ste kandidát na primátora a primátor už 20 rokov v Tisovci. Zhodnotím vašu prácu jednoducho,
  keď vchádzam do Tisovca, tak je to isté ako do Jelšavy. Nikomu netreba vysvetľovať čo je v Jelšave – no cigoši. Počas vášho primátorovania sa do Tisovca nasťahovali cigáni a bezdomovci, vymieňate si takýchto občanov medzi mestami –z väčšieho do menšieho mesta, nie nepodozrievam Vás, že za peniaze do vačku sa toto deje. Počas Vášho primátorovania cigáni prepadli dva krát bar daniela na námestí a dobili ľudí v ňom. Čo ste urobili viac ako len to, že ste kývali do telky? Mate tam kamerový systém za 1 200 000 sk , cez ktorý neprečítate za bieleho dňa ani ŠPZ auta stojaceho 20m od kamery. Jaj zabudol som na slávne kúpalisko a rozhodnutie o inkvizícii Vášho občana ktorý poukázal a prejavil slobodný názor. atď.
  P. Mináč komunizmus skončil aj SDĽ, aj SMER – tak pevne verím, že aj vaše usmievavé primátorovanie skončí.

  [Reagovať]

 3. Autor:  Sarkanica | 23. októbra 2010 | 8:57 | 8:57

  Omyl, v Tisovci komunizmus neskoncil. V Tisovci si ta cervena komunita okolo Minaca (MsZ a MsU), ktora je vybudovana na klientelizme, rodinkarstve a protekcii ani nevsimla, ze nejaky november 89 bol. No tak teraz tu mame onedlho november 2010.
  Mam osobne skusenosti aki neschopaci tam su, a su tam len preto, lebo pochlebuju Minacovi. Aj ten kamerovy system by bolo dat preverit, lebo Minac nevie urobit nic poriadne, vsetko je robene len na oko – cena nezodpoveda kvalite. Minaca sa zrejme v zadubenom Tisovci vymenit nepodari, ale moze sa podarit vymenit aspon to cervene zastupitelstvo, ktore nesluzi obcanom, ale zaujmom Minaca a ludom okolo neho.

  [Reagovať]

  Bittonh reagoval:

  Výstižné. Iba škoda, že sa ten stav nedá pripísať iba Tisovcu, ale aj ďalej a ďalej….Ale čo máte proti Mináčovi? Škoda by bolo nevyužiť jeho schopnosti, dlhoročné skúsenosti a úspechy pri rozvoji Tisovca….No ale fakt si myslím, že Tisovcu by bolo jedno, keby tam aj nebol, jeho rozvoj by to nijako neohrozilo, a keby ušetrili na primátorovi, museli by sa rozumne dohodnúť medzi sebou ako ušetrené prostriedky využiť…Teda myslím Tisovec ako celok, lebo mnohým by Mináč určite chýbal…Ale myslím si, že nie je dôvod čakať ďalších 21 rokov, či sa zadarí a čo vykvitne. V prípade zmeny by k žiadnej strate nedošlo, iba by ľudia mohli aspoň rôzne činnosti porovnať… a ak by sa nezadarilo ani novej metle, aspoň by bolo vidno zmenu v myslení a snahu o zlepšenie situácie. Ale iba ťažko si predstaviť, že niekto, kto robiť chce a vie by mal za jedno funkčné obdobie iba také slabé výsledky ako za 21 rokov Mináč

  [Reagovať]

 4. Autor:  Aristokrat | 23. októbra 2010 | 10:46 | 10:46

  Je potešiteľné sledovať, že aj iným ľuďom sa otvárajú oči a vidia ako funguje REÁLNE samospráva v Tisovci. Stále tvrdím, že MsP v Tisovci je nefunkčná. Keď som to tu napísal asi pred pol rokom, súdruha Martiniaka (náčelníka MsP) to nahnevalo. No bodaj by ho to nenahnevalo, že som si dovolil verejne napísať pravdu. On si to neprizná, lebo je celý rád, že je náčelníkom nefunkčnej MsP v Tisovci – stará Lada Niva a dvaja členovia s archaickým kamerovým systémom za veľa peňazí, nemôžu efektívne a účelne plniť všetky funkcie, ktoré im vyplývajú zo zákona v takom územnom obvode aký im prináleží. Na jeho mieste by som aj ja hájil svoju funkciu a klaňal sa súdruhovi Mináčovi, že niečo také sa umelo udržiava v existencii. Načo sa majú sťažovať občania, keď cigánske parazitné hordy po sociálnych dávkach tri dni rušia nočný kľud spevom, krikom a provokáciami po uliciach a iných verejných priestranstvách. Ja som MsP videl iba rozvážať rekvizity pri organizovaní kultúrno-spoločenských akcií, ale nikdy som nevidel MsP patrolovať a zasahovať proti neprispôsobivým v čase výplat invalidných dôchodkov a sociálnych dávok.
  Poprosím MsZ v Tisovci, ak majú výhrady voči môjmu príspevku, aby prijali voči mne uznesenie a zaviazali primátora s viceprimátorom podniknúť voči občanovi príslušné kroky, že som si dovolil vysloviť kritický názor 😀

  [Reagovať]

 5. Autor:  Antikomuš | 23. októbra 2010 | 16:04 | 16:04

  Je zaujímavé, že 100.000€ už je investovaných do odkúpenia domov. Dobre beriem, nejako sa treba brániť, ale prečo polovicu z toho nepoužili na posilnenie mestskej polície. Však tí dvaja chlapi tam zmôžu naozaj veľké h…o. Trošku treba porozmýšlať. V Hnúšti je MsP aj vidieť, tu tak akurát keď idú do a z práce.

  [Reagovať]

 6. Autor:  Julia KNizova | 23. októbra 2010 | 23:09 | 23:09

  ono y to bolo vsetko OK, v Tisovci by zavial ako sa povie novy vietor, lenze sledujete, primator sa odrazu objavil na facebooku, kde si doslova kupuje hlasy mladych volicov, tak isto sa jedna o dochodcov a nasich romskych spoluobcanov, to je jeho velke zazemie,, ti ho budu volit, za to dam ruku do ohna, a cim dalej tym viacej skupuje hlasy, je to doslova ubohe, pretoze uz neurobi absolutne nic nove pre Tisovec, ved sa pozrite ako to tam vyzera, ano presne ako v Jelsave, osarpane domy, spinave ulice, ubohe sluzby, skoro ziadna obchodna siet, ale k tomu usmievavy primator, ktory si je istyze uz bude kralovat hadam do smrti. Zobudte sa Tisovcania a zoberte rozum do hrsti, urobte radikalny rez a vyberte si uz konecne nieco nove a rozduchajte to cervene hniezdo, ktore sa nestara o nic ine len o svoje vrecka.

  [Reagovať]

  hrasko reagoval:

  pozeram facebook a pani knizova vy si riadne nas..ierate do huby, pretoze vy sama ste medzi priatelmi petra minaca…

  [Reagovať]

 7. Autor:  Lubomir Belko | 24. októbra 2010 | 2:19 | 2:19

  je zaujimave ze pan M. ma na facebooku v priateloch aj Vas. bud je to len menovkina alebo zla kupa 🙂 (mal by reklamovat a vymenit za nove)

  [Reagovať]

 8. Autor:  jano | 24. októbra 2010 | 8:57 | 8:57

  Vážená pani, všetko by bolo v poriadku, keby bolo z čoho vyberať. Pán He… a pán Hu.. – to je kto????? A pozrite sa na kandidátov za poslancov, je to výsmech… Mnohí bez základov morálky, ohovárači najhrubšieho zrna, ktorý aj teraz idú za svojím hlava- nehlava, vedome ubližujúc iným (ale do očí samozrejme milo a krásne) . A tí majú o Tisovci rozhodovať… Nemáte na výber…Použijem vašu terminológiu – jedno slabé hniezdo idete vymeniť za ešte horšie, verte tomu.

  [Reagovať]

  Bittonh reagoval:

  Jano a čím ubližujú iným?

  [Reagovať]

  Antikomuš reagoval:

  To by som aj ja rád vedel

  [Reagovať]

  Julia KNizova reagoval:

  ano mam ho ako priatela vo facebooku, lenze kazdy kto pozna facebook vie velmi dobre ze len vtedy mozeme s dotycnou osobou komunikovat ked ju mame v priateloch a to sa mna tyka ja do facebooku chodim uz roky,,a nic som nenapisala na tom ze koho idem volit alebo budem volit, len tolko ze sa mi nieco nepaci v praci samospravy, nikoho tu neohovaram a ani neociernujem, takze treab poznat ako facebook a potom mi to tu pisat,,,

  [Reagovať]

  Dano reagoval:

  Pani Knížová lenže keď ste jeho priateľka tak ste ho o priateľstvo museli na Facebooku požiadať. Ak ste ho požiadali a pán Mináč vás prijal za svoju priateľku tak nechápem prečo ho tu okydávate. Alebo ste taká falošná, že ste si ho pridala za priateľa len aby ste ho mohla lepšie ohovárať?

  Napísali ste že si tam doslova kupuje hlasy mladych volicov,. ako sa to cez facebook kupuje? ja som mladý a ja to neviem, ako to viete vy, taká stará klebetná baba?

  [Reagovať]

  Bittonh reagoval:

  Je zbytočné čakať na odpoveď….Na inom mieste na Echovinách, keď som čakal na odpoveď som musel nakoniec aj tak zhodnotiť, že to som sa kľudne mohol opýtať aj pasúceho sa osla a výsledok by bol rovnaký, t.j. žiadna odpoveď….Vyjadrovanie k príspevkom takéhoto typu by mi ani nestálo za to, keby takýto prístup a spôsob myslenia nebol natoľko rozšírený, že brzdí spoločenský rozvoj a je jeho prekážkou a to navyše bez akéhokoľvek racionálneho základu. Poznanie takéhoto spôsobu myslenia nasmerovalo Goeblsa k vybudovaniu a rozvoju metód fašistickej propagnady a v konečnom dôsledku to vyústilo do niečoho obludného. Samozrejme využívalo sa to aj predtým, ale nie v takých rozmeroch a malo to nasledovníkov – aj tvorcov komunistickej propagandy. Jednoducho stačí začať šíriť nejaký nezmysel a potom ho dookola opakovať a využívať pre svoje ciele, čo Goebles zhrnul v hesle „Stokrát opakovaná lož sa stáva pradou“.
  Ale poďme k podstate: Najprv sa Jano pýta kto je pán He a Hu. Teda ich buď nepozná, alebo ich neuznáva, ale nie je tam ani zmienka prečo. Následne považuje kandidátov za poslancov za nehodných kandidatúry z hľadiska morálky a ich kandidatúru považuje za výsmech….a častuje ich rôznymi prívlastkami, napr. ohovárači…. . K tomu musím podotknúť, že podľa tohto príspevku je najväčším ohováračom Jano, autor uvedeného príspevku, lebo okrem nepodloženého ohovárania a propagandy tam nie je nič. A pripadá mi to tak je, že všetkých kandidátov z iného ako z Mináčovho košiara hádže do jedného vreca a to nemorálneho, pričom na takéto závery nepoužila ani jeden argument. Je to to isté ako, keby všetci nekomunisti považovali všetkých bývalých komunistov za nemorálnych. Už z princípu to pravda nemôže byť. Musím poddotknúť, že ak šarkanica používa výraz cervení určite, tým nemyslí všetkých, ktorí boli komunisti, ale šíriteľov a podporovateľov takéhoto spôsobu myslenia ako predstavil Jano. A k tomu tí červení vôbec nemusia byť ani komunistami….>>

  [Reagovať]

  ikac reagoval:

  radsej keby ste miesto tychto reci vytvorili nove pracovne miesta pre ludi v Tisovci a okoli, a za slusnu mzdu, inak tu budu casom byvat iba dochodcovia a menej prisposobivy obcania……, a aspon jedne lacne potraviny co budu otvorene od 06.00 do 22,00 hod, a kde by clovek kupil velke balenie plienok za 6 eur a nemusel za nimi cestovat min 20 km do Revucej………nakolko Tisovec je po 21.00 hod mesto duchov……ale vlastne aj cez den tu clovek nekupi na jednom mieste vsetko co potrebuje a ak ano tak predrazene——–je to normalne aby v regione s najnizsimi mzdami a najvacsou nezamestnanostou boli aj najvacsie naklady na zivot ako taky ? ( byvanie a strava tu stoji viac ako v Bratislave a platy su polovicne, hanba )

  [Reagovať]

  ikac reagoval:

  a este by som zabudol, preco za tie roky neboli v uzemnom plane navrhnute veci na rozvoj mesta ako priemyselny park alebo stavebne parcely urcene k byvaniu……myslim tym uzemie urcene na novu vystavbu ci uz pre investorov alebo aj obycajnych ludi ktory chcu stavat novy dom a nie prekupovat a rekonstruovat 100 rocnu zrucaninu……a co je s tym zavodom na vyrobu mineralky co mal uz stat a dat pracu 20-tim tisovcanom hm ???????

  [Reagovať]

  Bittonh reagoval:

  >> Takže keď občan vyjadrí pochybnosť o výške nákladov vynaložených na bazén, je to šírenie poplašnej správy a ohováranie? A keď Jano obviní bez akýchkoľvek argumentov kandidátov na zmenu za nemorálnych – to je čo? Presne to z čoho obvinil kanditátov, až na to to že ohováračom najhrubšieho zrna je on, Jano. A nakoniec to ešte zaklincoval „verte tomu“…Čomu Jano? Nie je tam nič, čo by tvorilo nejaký reálny základ na to aby mysliaci človek mal čomu veriť… Je tam iba spomenuté ohováranie a propaganda s tým, že ľudia majú veriť akémusi Janovi za Nickom….Dobré do grotesky, ale nie do reality. Pripomeňme si morálne základy výstavby tisovského bazéna. Ako som sa postupne dočítal a dozvedel pán Mináč po realizácii diela ho propagoval ako svoj úspech a úspech konkrétnych osôb čo vyústilo až do takých rozmerov, že peniaze na výstavbu bazéna venoval pán Fico…Zjavne si pán Mináč mýli – propagandisticky- úlohu správcu peňazí s darcom. To nespraví a ni riaditeľ súkromnej firmy, ktrej by bol výhradným vlastníkom. Ak by venoval peniaze firmy a nie svoje, uvedie tam svoju firmu…Peniaze ktoré venoval pán Fico venoval z rozpočtu úradu vlády SR, teda nedaroval svoje peniaze a tak to v normálnych spoločnoských pomeroch malo byť aj uvedené…Následne sa nájde občan, ktorý spochybní všku nákladov na dielo….Reakcia verejných činiteľov je prekvapivá a vysoko nedemokratická: primátor si dá schváliť poslancami, že občan ho ohovára a šíri poplašnú správu a má sa verejným činiteľom ospravedlniť…Z toho vyplýva, že už primátor bazén nepovažuje za svoje dielo, ale dielo kolektívne, ktoré schválili poslanci a samozrejme nesú za to zodpovednosť, alebo hlavný podiel zodpovednosti….Takže, keď sa nedarí dielom „ohúriť“ občanov, ale vyskytne sa spochybňujúci a úplne demokratický názor, nastupuje manipulácia na zbavenie sa zodpovednosti…Mimochodom, ako sa možno dočítať na iných miestach, poslanci boli zmanipulovaní aj pri schvaľovaní bazéna…No, čo na slovensku je to bežná prax…Jano toto je čo za morálka? A následne príde príspevok Jana obviňujúci celú určitú skupinu z nemorálnosti. A na základe čoho má niekto uveriť, že pisateľ Jano Je morálny? Opäť sa pýtam: Jano a to je zas čo za morálka? Vyplýva z toho iba jedno: „Jano, nemorálny si ty aj s celou perepúťou, korá ti uverí.“

  [Reagovať]

  ikac reagoval:

  uz dost tychto sporov co rozdeluju ludi, ved tu mlade rodiny s detmi su odsudene na zanik….obaja rodicia pracuju a nemaju na skolku ci strednu skolu pre svoje dieta podla zelania ??? Kultura a program pre mladych ludi je kde ???? A sportovanie zadarmo pre obyvatelov aby boli zdravy ??? alebo bezpecne namestie kde by si mal prist obyvatel Tisovca odychnut a pozriet pamiatky a nie pokrikujucich spoluobcanov pred socialnymi davkami ???? to je hanba a najvacsia aka moze byt…..potom sa docieli ze slusny ludia sa bud odstahuju alebo budu zit ako v stredoveku…..namestie som si vsimol je vecer a v noci po tme ??????? a smeti nam beru raz za 2 tyzdne???? a kde to mam dovtedy ako bezny obyvatel s jednou kupou skladovat ????, ved to je nenormalne vsetko v tomto meste—-a uz ked som sa rozbehol preco mam platit dan za psa ktory ma 1,2 kg menej ako macka, je na oplotenom pozemku v rodinom dome a nechodim s nim po verejnych priestranstvach vlastene vobec a musim platit 20 eur rocne ??????????

  [Reagovať]

  ikac reagoval:

  aby som nebol iba kriticky,tak velmi kvitujem ze mesto vykupujte tieto domy, len potom si ich uz nechajme ako vlastnictvo mesta a nepredavajme ich za vyhodnu ponuku, lebo aj tak skoncia u romov…..iba ak na prenajom, alebo na serioznu zmluvu s ucelovym vyuzitim tejto nehnutelnosti……viazanej na viacero rokov s moznostou bezbroblemoveho predlzenia zmluvy za serioznych podmienok……..

  [Reagovať]

  Bittonh reagoval:

  1. Ako vidíte, aj tieto reči k niečomu sú. Dopomohli k vášmu vyjadreniu, v ktorom je jasne vidieť množstov problémov a neutešený stav, ktorý treba riešiť, lebo neboli a nie sú riešené dlhodobo
  2. Ľudí nerozdeľujú reči, lebo každý je osobitý, takže sú dávno rozdelení…ale čo spôsobuje ich spoločenské delenie tu naozaj nie je dôvod rozoberať. Svojimi rečami som ľudí nedelil, ale vystupoval proti nefér spôsobom, metódam, a neobjektívnym hodnoteniam, ktoré sú základnou prekážkou normálneho spolužitia. Či tých rečí bolo dosť o tom nerozhodujete vy
  3. Že situácia vaša aj veľkej ludí je zlá má podiel hlavne nedodržiavanie morálnych pravdiel a podpora tých, ktorý ich vedome porušujú. A ak nie je sily, ktorá by urobila základný poriadok, porušovanie pravidiel je výhodné…
  4. Na vami nastolené otázky by vám mali odpovedať predstavitelia mesta a ďalší politici, ktorí v zásadnej miere vytvárajú životné podmienky. Ale tí by skôr volili metódu, ako bola použitá nižsie a opýtali sa vás čo ste pre zlepšenie spravili vy a s akými námetmi ste prišli…

  [Reagovať]

  Bittonh reagoval:

  5. Aby som namiesto tých rečí radšej priniesol pracovné miesta? Dajme tomu, že taká možnosť by bola….Príležitostí , kde tie miesta vytvoriť je veľmi veľa a o Tisovci v súčasnom stave by asi uvažoval málokto….Tisovec od nežnej revolúcie dosť prepásol svoju šancu. Mal východiskové pozície, aké nemal nikto v rimavsko sobotskom okrese. Mimochodom tento okres bol jedným z najzaostalejších už za komunizmu kôli „schopným“ menežérom a ako pokračovala RS ďalej je dosť výsmech zdravému rozumu…stratili takmer všetko čo tam bolo. Ale k Tisovcu. Mal napriek tomu, že všade podniky padali, pondniky, ktoré dokázali žiť, či už vápenka, CSM, Vanda,….Bolo otvrené EGT a dotiahnnutí americkí lektori. To svedčí o tom, že Tisovec mal a má celkom schopných ľudí. Žiaľ tomu neodpovedá mesto. Nedosiahlo o nič viac, ako hociktorá dedina, ktorá mala neporovnateľne horšie podmienky ako Tisovec. To znamená, že mestu – jej predstaviteľom- sa popri idúcich podnikoch dobre vegetovalo. Vôbec nevyužilo svoj potenciál a možnosti. Načo, keď úrad nikto nevyrušoval…Z môjho pohľadu mal Tisovec za daných podmienok byť niekde inde a mal mať hlavný vplyv v regióne….Má? Čiže akokoľvek by som hľadal obhajobu mestkého úradu a súdruha Mináča veľa toho nenachádzam…. Nemyslím, že by som sa mal venovať jeho sobe ďalej lebo aj to málo čo sa o ňom dá dozvedieť z internetu, mi stačí na to, že u mňa by ako primátor neprešiel a už tobôž nie ako nejaký partner pre niekoho na vytvorenie pracovných príležitostí…Ale ak tisovským podnikom pomohol, kľudne to môžu zverejniť…Takže je potrebná zmena, a ak by prípadný nový predstavitelia prešli sitom, dá sa uvažovať aj o rozvoji v oblasti pracovných príležitostí. Veľa šťastia, Tisovčania.

  [Reagovať]

 9. Autor:  teo | 25. októbra 2010 | 11:43 | 11:43

  Nuž, milí Tisovčania. Sem – tam zavítam na tieto stránky. Musím vám povedať, že toľko populizmu a omračovania voličov červenými drístami som teda veru dávno nevidel. Asi sa nemýlim, keď poviem, že pán primátor je SMER, však…?

  [Reagovať]

  michal reagoval:

  čo vám bráni zvoliť si modrých šmolkov

  [Reagovať]

  Dabac reagoval:

  lepsie modri smolkovia ako cerveni Kmeri:-)))

  [Reagovať]

 10. Autor:  jan martiniak, MsP Tisovec | 25. októbra 2010 | 16:06 | 16:06

  Vidieť že sa blížia voľby, stránka sa pekne zaplňa komentármi, hlavne kritickými, znevažujúce a kydajúce na všetko a všetkých v Tisovci, hlavne na MsÚ. Čo je na MsÚ to je zlé, na nič, skorumpované atď. Preto mi nedá nereagovať na tieto reči.
  Pýtam sa Aristokrata a Antikomouša, čo ste vy urobili pre skvalitnenie života v Tisovci ? Podľa článku ste asi Tisovčania. Viem, že sme na mestskej polícii iba dvaja a tak nemôžeme slúžiť a robiť tak, ako by bolo žiadúce. Mňa osobne to serie dosť! Ale nie sú peniaze na nových ľudí a to je proste realita, ktorú si nikto nevymyslel, nespadla z neba, je proste tu. Pýtam sa Aristokrata a Antikomouša kedy prišli na MsÚ, na zasadanie ms zastupiteľstva, alebo len tak na kus reči, nezáväzne. Poradiť čo robiť lepšie, čo zmeniť, čo vylepšiť, ako to urobiť, aby bolo dobré? Nepamätám sa, že by niekto taký prišiel. Najlepšie heslo je nič neurobiť, ale kydať na všetkých čo niečo urobia.
  A za svoju osobu môžem povedať že privítam každú iniciativú, ktorá bude smerovať k skvalitneniu práce ms polície. A privítam každého, kto príde s takým zámerom. Ale zatiaľ nikto podobný týmto“ prispievačom“ neprišiel a neporadil. Odkazujem týmto dvom“vzirným občanom“, že sa mohli aspoň podpísať. A na záver iba toľko, ja ani nikto iný nie je nepostradateľný. Dnes som tu, zaitra nemusím. Kľudne svoj“ teplý a dobre platený“ flek prenechám inému. To mi verte! A možno to ani nebude trvať dlho.

  [Reagovať]

  Aristokrat reagoval:

  A čo by podľa Vás tak mali robiť radoví občania? Robiť Vám poradcov? Na to ste platení Vy z daní občanov, aby ste plnili úlohy, ktoré máte v právomoci a kompetencii. A pokiaľ Vám vadia kritické príspevky, tak ste zrejme nepochopili ich zmysel. Napríklad kamerový systém – ak ste ako náčelník súhlasili s nákupom takého zastaralého a nespoľahlivého systému, resp. ste ho nepripomienkovali, tak asi mal prísť niekto z občanov osobne na MsZ a nakričať na tých komunistov, že načo to kupujú, však? Taktiež boli v minulosti vyčlenené prostriedky na nákup nového motorového vozidla pre potreby MsP, myslím, že sa uvažovalo o nákupe Suzuki SX4. Vy ste ľahostajne pristúpili na nákup ojazdených vozidiel Lada Niva od PZ SR, ktoré ešte chválenkársky vybavil Mináč. Prečo ste to vtedy nepripomienkovali? Súdruh Mináč si pre zmenu vtedy kúpil služobnú Škodu Superb takmer za milión korún, na vozenkanie sa. To mu nestačila aj Škoda Octavia? On je primátor nejakého veľkomesta so silným ekonomickým zázemím, či len primátor malého mestečka, kde sa počíta každé euro v rozpočte, kde nemajú občania ani poriadny obchod (supermarket) v 21. storočí? Opýtajte sa Mináča prečo nie sú internetové prenosy, resp. záznamy zo zastupiteľstva, prečo je cenzúrovaná stránka mesta a prečo občania stratili záujem o veci verejné. Podstatné je to, že si už na voľby chystá ďalšie esá, ako je napríklad prezident slovenského futbalového zväzu. Možno ho príde podporiť aj Gina Lollobrigida, lebo to je to hlavné, čo chýba občanom mesta.

  [Reagovať]

  jan martiniak, MsP Tisovec reagoval:

  A asi ste zle pochopili, čo som článkom myslel. Mňa neserie oprávnená kritika, mňa serie neserióznosť! Kľudne príďte a môžeme si veci vysvetliť. Som tomu otvorený. A nechcem poradcov, ale každý môže mať dobrý nápad, či je to poslanec MsZ, zamestnanec mesta alebo občan, ktorému ide o dobrú vec.

  [Reagovať]

 11. Autor:  Antikomuš | 25. októbra 2010 | 16:12 | 16:12

  Pán Martinák asi ste nepochopili môj komentár. Ja píšem, že polovica peňazí na nákup starších domov mohla byť použitá na MsP, nakoľko ste len dvaja a jednoducho to nemôžete stíhať, zvládať. Ja som dal návrh na posilnenie MsP finančne a pribrať posilu a nie znevažovať vašu prácu.

  [Reagovať]

 12. Autor:  Ahmed | 27. októbra 2010 | 22:38 | 22:38

  Tisovčania by mali by radi, že sa niečo také, ako sa píše v článku deje a byť primátorovi vďační. V Hnúšti nás už cigáni žerú ako kobylky. Aristokrat a ďalší psychopati, asi ste si to nevšimli, že ten váš tisovec je dedina ako Klenovec a iné. Mináč z nej spravil pekné mestečko, ale vám je to málo, nenažranci! Nechceli by ste tam mať náhodou aj plaváreň, zimný štadión a obrovské nákupné centrá s hotelmi? Alebo by mohol na Píle Mináč postaviť pyramídy, čo poviete???

  [Reagovať]

  Bittonh reagoval:

  Škoda že ťa už nezožrali. Konečne by urobili dobrý skutok. Tým, že by ostatných uchránili pred takýmito výplodmi ducha. Nečudo, že to v Hnúšti tak vypadá.

  [Reagovať]

 13. Autor:  Aristokrat | 28. októbra 2010 | 18:39 | 18:39

  Drahý „Ahmed“ alias Lebeda, nemusíš si meniť stále nick. Mne si jasný hneď po tvojich niekoľkých arogantných adresných vetách… Chápem tvoju stranícku a súdružskú náklonnosť k súdruhovi Mináčovi, ako aj tvoju frustráciu z toho, že sa ti skončili „zlaté časy“… Psychopata určite uvidíš, keď sa pozrieš do zrkadla, ak si vôbec schopný sa pozrieť na seba ešte po tých špinavostiach, čo si už stihol za krátky čas svojho účinkovania napáchať ako prominentné decko starého komunistu z Hnúšti… Všetci vieme ako si rozkrádal župu na funkcii pätolízača súdruha Murgaša.

  V jednom svojom príspevku to pekne vystihol prispievateľ „Bittonh“ – po revolúcii v Tisovci nedošlo k razantnému zániku priemyslu (ZŤS, Vápenka, Zornica) ako v iných mestách, takže tu boli predpoklady na naštartovanie a vybudovanie mesta na hospodársko-turistické centrum severného Gemera – ale nevyužilo sa to a samospráva pekne vegetovala, hoci občas niečo spravila.
  Primátor Mináč za 20 rokov svojho primátorovania bol len priemerný primátor, ale aspoň sa vedel pekne potmehúdsky usmievkať popod svoje murgašovské fúzy, a to je kľúčové pre to, aby bol niekto 20 rokov primátorom, hoci aj priemerným…

  [Reagovať]

PRIDAŤ KOMENTÁR* povinná položka

 znakov k dispozícii


POSLEDNÉ ČLÁNKY V KATEGÓRII
Facebook

Posledné komentáre
Reklama_x

REKLAMA