Echoviny.sk – regionálne spravodajstvo | Regionálne správy | Hnúšťa | Tisovec | Revúca | Klenovec | Hrachovo | Kokava nad Rimavicou
Dátum Dnes je: 2. decembra 2020

Tisovec ponúka na prenájom areál s minerálnou vodou

25. októbra 2011 | Komentáre: 0 |

Tisovsk šťavica je opäť v ponuke na prenájom. Mesto vyhlásilo obchodnú verejnú súťaž, ktorá rozhodne o jej budúcom nájomcovi.

Pozemok, kde sa nachádza prameň minerálnej vody viac nemá nájomcu. Zmluva, ktorá ho zaväzovala istej nemenovanej firme vypršala a mesto sa rozhodlo, že ju nepredĺži. Podľa vyjadrenia Petra Mináča, primátora mesta Tisovec, mestské zastupiteľstvo žiadalo od firmy predloženie finančného krytia a tiež návrhy na rozvoj pozemku. Keďže firma nerešpektovala ich výzvy, rozhodli sa pre verejnú ponuku, prostredníctvom ktorej chcú nájsť nového nájomcu.

Na pozemku sa nachádza niekoľko vrtov minerálnej vody, na ktorých je možnosť vybudovať plničku. „Našou podmienkou je, aby sa areál zachoval sčasti ako oddychová zóna. Pre obyvateľov a návštevníkov mesta chceme ponechať miesto, kde si môžu bezplatne nabrať túto minerálnu vodu,“ vysvetlil tisovský primátor. Mesto totiž nechce pozemok predať, len dlhodobo prenajať. Podľa vyhlásenia mesta by bola maximálna dĺžka trvania potenciálneho nájomného vzťahu 20 rokov.

Ponuky môžu prípadní záujemcovia zaslať do 14,00 hod, 4. novembra 2011. O víťazovi rozhodnú hodnotiace kritériá, ktoré zahrňujú najefektívnejšie využitie areálu s  možnosťou realizácie rôznych spoločenských podujatí, stavebné a rekonštrukčné úpravy s dobou ich realizácie a záručnou dobou vykonaných diel, cena prenájmu a platobné podmienky. Súťažné návrhy vyhodnotí dňa 13. novembra 2011 komisia Vyhlasovateľa zložená z 8 členov, vymenovaných primátorom mesta.

ZDROJ: Zuzana Karabínošová, Echoviny.sk, foto: wjerusz.webnode.cz

Podobné alebo súvisiace články:

Zdroj:


V rámci udržania slušnosti a dodržiavania zákonov SR je diskusia moderovaná. Po odoslaní Vášho príspevku ho potvrdí jeden z moderátorov diskusií okamžite, ako bude online a príspevok sa zobrazí ostatným užívateľom. Viac sa dozviete v sekcii „Pravidlá prispievania“.

PRIDAŤ KOMENTÁR* povinná položka

 znakov k dispozícii


POSLEDNÉ ČLÁNKY V KATEGÓRII
Facebook

Posledné komentáre
Reklama_x

REKLAMA