Echoviny.sk – regionálne spravodajstvo | Regionálne správy | Hnúšťa | Tisovec | Revúca | Klenovec | Hrachovo | Kokava nad Rimavicou
Dátum Dnes je: 1. júna 2020

Tisovec trápia prázdne strany v kronike. Riešenie je v dohľadne

14. augusta 2019 | Komentáre: 0 |

Na zasadnutiach Mestského zastupiteľstva v Tisovci sa v uplynulých mesiacoch preberala aj otázka mestskej kroniky. Tá v posledných rokoch zíva prázdnotou a mesto pod Hradovou je tak už dlhšiu dobu bez záznamov.

Tému na februárovom rokovaní otvoril poslanec Milan Šlajfer. „Kde je kronika? Vždy na konci roka, kým bol pán Bábela, kolovala po poslancoch, či schválime to, čo treba vpísať,“ pýtal sa Šlajfer.

Aktualizovanie knihy mal na starosti bývalý riaditeľ Strednej odbornej školy v Tisovci František Bábela. Povinnosti neskôr zdedila Miroslava Kojnoková, ktorá vyhrala výberové konanie.

„V prvopočiatkoch sa tomu vedela zodpovedne venovať. Následne došlo k organizačným zmenám na oddelení kultúry, kde sa stala vedúcou pracovníčkou. Od tohto obdobia nemala dostatok času na to, aby sa kronike mohla zodpovedne venovať,“ odpovedal na februárovom zasadnutí prednosta Mestského úradu v Tisovci Tibor Tokár.

Posledná aktualizácia zverejnená na stránke mesta je z roku 2009. Samospráva Tisovca sa v uplynulých rokoch snažila problém vyriešiť a pozíciu kronikára obsadiť. Narážala však na nezáujem.

„Obyvatelia boli vyzvaní, no do funkcie sa nikto nehrnul. Tento post vyžaduje výbornú znalosť spisovného jazyka a dotyčný musí mať aj tvorivé schopnosti a chronologické videnie,“ ozrejmila pre Echoviny primátorka Tisovca Irena Milecová.

Situácia okolo tisovskej kroniky by však už čoskoro mala dostať definitívnu bodku. Miroslava Kojnoková podľa primátorky požiadala o uvoľnenie z funkcie vedúcej oddelenia kultúry a športu a prejavila záujem pokračovať v písaní kroniky.

„Pani Kojnoková knihu priebežne dopĺňala, no nevedela sa jej venovať naplno. To by sa malo zmeniť. Na voľné miesto vedúcej oddelenia kultúry a športu vyhlásime výberové konanie, ktoré by malo prebehnúť v septembri,“ uzavrela Milecová.

Podobné alebo súvisiace články:

Zdroj: Echoviny.sk


V rámci udržania slušnosti a dodržiavania zákonov SR je diskusia moderovaná. Po odoslaní Vášho príspevku ho potvrdí jeden z moderátorov diskusií okamžite, ako bude online a príspevok sa zobrazí ostatným užívateľom. Viac sa dozviete v sekcii „Pravidlá prispievania“.

PRIDAŤ KOMENTÁR* povinná položka

 znakov k dispozícii


POSLEDNÉ ČLÁNKY V KATEGÓRII
Facebook

Posledné komentáre
Reklama_x

autodielyonline24.sk

REKLAMA