Echoviny.sk – regionálne spravodajstvo | Regionálne správy | Hnúšťa | Tisovec | Revúca | Klenovec | Hrachovo | Kokava nad Rimavicou
Dátum Dnes je: 25. októbra 2020

Časť Tisovca je stále bez prúdu, situáciu riešia elektrocentrály

21. mája 2014 | Komentáre: 1 |

400 obyvateľov Tisovca je už šiesty deň bez elektriky. Po sťažnostiach obyvateľov a tlaku primátora sprevádzkovali prenosné elektrocentrály.

Šiesty deň bez prúdu

Po minulotýždňovej víchrici došlo v niektorých častiach Tisovca k výpadku elektrickej energie. Energetikom sa ani po šiestich dňoch nepodarilo obnoviť dodávku prúdu. Vietor zničil také rozsiahle plochy, že napriek snahe energetikov nie sú schopní obnoviť dodávku prúdu v kratšom čase. Po viacerých sťažnostiach obyvateľov mesta a tlaku zo strany primátora Petra Mináča sprevádzkovali prenosné elektrocentrály, ktoré dodávajú energiu aspoň cez deň. V noci si musia poradiť bez elektriky.

Prenosná elektrocentrála zabezpečuje dodávku prúdu aspoň cez deň

Prenosná elektrocentrála zabezpečuje dodávku prúdu aspoň cez deň

Je potrebné odstrániť popadané stromy a doslova sa prepíliť k poškodeným zariadeniam a postaviť nové vedenia. Po dohode aj s primátorom mesta, bude zásobovanie elektrickou energiou dočasne realizované formou agregátu,“ povedala hovorkyňa SSE Jana Bolibruchová.

V minulosti sa podobné situácie v Tisovci vyriešili skôr. Momentálna situácia je výnimočná, nakoľko silná víchrica, ktorá pustošila celý kraj minulý týždeň, zničila elektrické vedenie a tisíce popadaných stromov bránia v prístupe k eletrickým zariadeniam.

Niektoré časti Tisovca boli dokonca bez vody, keďže bez elektriny nefungovali elektrické čerpadlá. Medzi obyvateľmi mesta vládne napätá atmosféra a celú situáciu sa snaží riešiť aj primátor Peter Mináč. „Obyvatelia mesta svoj hnev obrátili voči primátorovi aj napriek tomu, že nemohol za vzniknutú situáciu,“ uviedla v reportáži televízia TA3.

tisovec rimava

Bez elektriny a vody sú severné časti Tisovca

Po primátorovej iniciatíve boli v meste sprevádzkované provizórne elektrocentrály. Vďaka využitiu elektrocentrál došlo v meste k ukľudneniu medzi verejnosťou a podnikateľmi. Vydýchol som si aj ja, pretože nemôžem za vzniknutú situáciu, ale chápem, že občania sa pri takýchto veciach hnevajú na hlavu mesta,“ povedal pre Echoviny.sk primátor Tisovca Peter Mináč.

Ako Peter Mináč Echoviny.sk informoval, zároveň vyzval SSE k adekvátnemu ospravedlneniu obyvateľom mesta za spôsobené komplikácie.

Bez elektriny nefunguje ani hydroforová čerpacia stanica, ktorá dodáva pitnú vodu do častí Rimava a Slávča. Stredoslovenská vodárenská prevádzková spoločnosť zásobuje občanov pitnou vodou prostredníctvom cisterien.

Podobné alebo súvisiace články:

Zdroj: Echoviny,sk


V rámci udržania slušnosti a dodržiavania zákonov SR je diskusia moderovaná. Po odoslaní Vášho príspevku ho potvrdí jeden z moderátorov diskusií okamžite, ako bude online a príspevok sa zobrazí ostatným užívateľom. Viac sa dozviete v sekcii „Pravidlá prispievania“.

DISKUSIA K ČLÁNKU
  1. Autor:  jony | 21. mája 2014 | 18:09 | 18:09

    Ten kto písal tento príspevok si vôbec neoveril kedy majú ľudia z rimavy a slávče zapnutú elektrinu v pondelok od 16 do 20,v utorok od 10 do 20 ,streda od 16 do 20.
    Takže nie do 22 hodiny, ale len úbohè 4 hodiny denne. My sme však vďačný aj za to.

    [Reagovať]

PRIDAŤ KOMENTÁR* povinná položka

 znakov k dispozícii


POSLEDNÉ ČLÁNKY V KATEGÓRII
Facebook

Posledné komentáre
Reklama_x

REKLAMA