Echoviny.sk – regionálne spravodajstvo | Regionálne správy | Hnúšťa | Tisovec | Revúca | Klenovec | Hrachovo | Kokava nad Rimavicou
Dátum Dnes je: 21. septembra 2020

Tisovec je bližšie k vybudovaniu zdravotného strediska

18. mája 2020 | Komentáre: 0 |

Projekt zdravotného strediska v meste pod Hradovou sa dostal do ďalšej fázy.

Tisovská radnica uspela v prvom kole so zámerom prebudovania budovy služieb mesta na priestory, v ktorých by sa zišli ambulancie z celého Tisovca.

Mnohé z nich sú v nevyhovujúcom stave, prípadne im chýba bezbariérový vstup. Všetky tieto problémy by mali vyriešiť kompletne zrekonštruované a upravené priestory existujúcej budovy.

„V zdravotnom stredisku by mali mať ambulancie dvaja lekári pre dospelých, pediater, gynekológ a dvaja zubári. Veľkou požiadavkou zo strany obyvateľov je, aby v budove boli aj rehabilitačné priestory. Ide o jednoposchodovú stavbu, kde sa okrem iného vybuduje bezbariérový prístup a nebude chýbať ani výťah,“ informovala primátorka Tisovca Irena Milecová.

Budova služieb mesta Tisovec je v majetku samosprávy. Realizácia projektu by vyšla na vyše 823-tisíc eur, ktoré sa cez ministerstvo zdravotníctva použijú z eurofondov. Mesto bude na projekte participovať päťpercentným spolufinancovaním. V najbližšej fáze prebehne uhradenie vysúťaženej projektovej dokumentácie.

„Je možné, že z tých peňazí nám niečo zoškrtajú. Chceli by sme tam mať EKG či sono, takže veríme, že dostaneme plnú sumu,“ podotkla Milecová. „Možno pred 20 rokmi sa uvažovalo nad vybudovaním malej polikliniky, no veci sa zmenili. Teraz prišla šanca, takže ju chceme využiť,“ dodala.

Zatiaľ sa nedá odhadnúť, kedy sa projekt dostane do ďalšej fázy. Po nástupe nového ministra do funkcie malo byť druhé kolo vyhlásené do dvoch mesiacov, no pre koronavírus sa viacero projektov muselo posunúť. „Musíme byť pripravení. Aj preto sme vysúťažili projektovú dokumentáciu, ktorú teraz potrebujeme uhradiť,“ uzavrela Milecová.

Podobné alebo súvisiace články:

Zdroj: I. Milecová, zasadnutie MsZ Tisovec


V rámci udržania slušnosti a dodržiavania zákonov SR je diskusia moderovaná. Po odoslaní Vášho príspevku ho potvrdí jeden z moderátorov diskusií okamžite, ako bude online a príspevok sa zobrazí ostatným užívateľom. Viac sa dozviete v sekcii „Pravidlá prispievania“.

PRIDAŤ KOMENTÁR* povinná položka

 znakov k dispozícii


POSLEDNÉ ČLÁNKY V KATEGÓRII
Facebook

Posledné komentáre
POSLEDNÉ KOMENTÁRE
Reklama_x

autodielyonline24.sk

REKLAMA