Echoviny.sk – regionálne spravodajstvo | Regionálne správy | Hnúšťa | Tisovec | Revúca | Klenovec | Hrachovo | Kokava nad Rimavicou
Dátum Dnes je: 26. novembra 2020

Štvordňový festival v Tisovci ponúkne dávku umenia pre deti i dospelých

29. júla 2020 | Komentáre: 0 |

Tisovec v týchto dňoch pohltí kultúra. V meste pod Hradovou usporiadajú štvordňové podujatie s názvom Festival umenia 2020.

Organizačnú taktovku nad festivalom drží tamojšie občianske združenie TisArt.

Ako informoval Milan Cibuliak zo združenia, myšlienka na usporiadanie podujatia vznikla vlani, keď zorganizovali jednodňové podujatie pre deti. „Akcia sa ukázala ako úspešná, a preto sme sa rozhodli túto myšlienku rozvinúť a program obohatiť,“ ozrejmil.

V tomto roku sa preto návštevníci budú môcť tešiť na divadlo pre deti i dospelých, rôzne zážitkové aktivity, kino i výstavu. Jeden deň bude venovaný divadlu pre dospelých, druhý deň si na svoje prídu deti.

„Ďalší deň bude patriť koncertom, v rámci ktorých sa predstavia kapely z regiónu. Hosťom večera bude skupina U2 Revival SK a deň sa zakončí tanečnou zábavou,“ vymenoval Cibuliak. Festival zavŕši cestovateľská výstava Tisovčana Jakuba Kňažka, ktorý zachytil svoju návštevu Indonézie.

Organizátori myslia aj na súčasnú epidemiologickú situáciu a zabezpečia dodržiavanie potrebných nariadení. „Počas interiérových akcií, napríklad divadelných predstavení, bude dodržané šachovnicové sedenie. Väčšina ostatných akcií bude v exteriéri, preto sa netreba obávať. V prípade nepriaznivého počasia sa presunú na viacero interiérových stanovíšť. Všetkých srdečne pozývame,“ uzavrel usporiadateľ.

Organizátori na nadchádzajúci nultý ročník multižánrového festivalu získali dotácie z Fondu na podporu umenia, Nadácie Poštovej banky aj z príspevkov sponzorov. Festival umenia sa v Tisovci uskutoční v dňoch 30. júla až 2. augusta.

Festival umenia 2020 v Tisovci:

30. 7. (štvrtok)

– 18:00 h. Španielska noc – Divadlo Havran Rimavská Sobota (kinosála MsKS)

31. 7. (piatok)

– 15:00 h. Maťko a blázni – detské divadelné predstavenie (spoločenská sála MsKS)

– 16:00 h. zážitkové aktivity pre deti s DS Daxner (spoločenská sála MsKS)

– 18:00 h. rozprávka Super manznáčikovia (kinosála MsKS)

1. 8. (sobota)

– 17:00 h. skupina Klasik, rock-beat (areál SOŠ)

– 19:00 h. skupina Pohľad zblízka, rock-punk (areál SOŠ)

– 20:30 h. skupina U2 Revival SK (areál SOŠ)

– 22:00 h. tanečná zábava so skupinou Dezén (spoločenská sála)

2. 8. (nedeľa)

– 17:00 h. Štipľavé farby Indonézie, cestovateľská výstava (Mestská galéria MsKS)

– 21:00 h. komédia 100 vecí (letné kino)

Podobné alebo súvisiace články:

Zdroj: M. Cibuliak, Echoviny.sk; Foto: ilustračné


V rámci udržania slušnosti a dodržiavania zákonov SR je diskusia moderovaná. Po odoslaní Vášho príspevku ho potvrdí jeden z moderátorov diskusií okamžite, ako bude online a príspevok sa zobrazí ostatným užívateľom. Viac sa dozviete v sekcii „Pravidlá prispievania“.

PRIDAŤ KOMENTÁR* povinná položka

 znakov k dispozícii


POSLEDNÉ ČLÁNKY V KATEGÓRII
Facebook

Posledné komentáre
Reklama_x

REKLAMA