Echoviny.sk – regionálne spravodajstvo | Regionálne správy | Hnúšťa | Tisovec | Revúca | Klenovec | Hrachovo | Kokava nad Rimavicou
Dátum Dnes je: 5. decembra 2020

V tisovskom Back to Elements sa rodí nová hviezda MMA

11. júla 2019 | Komentáre: 0 |

Príprava, tréning, správna životospráva. Toto sú všetko elementy, ktoré sú potrebné pre správneho bojovníka zmiešaných bojových umení (MMA).

Jeden z bojovníkov sa rodí aj v Back to Elements, ktoré pôsobí na severe nášho okresu, v Tisovci. Hovoríme o Marekovi Luštiakovi, amatérskom majstrovi Slovenska v thajskom boxe.

„Už dlhšiu dobu nad tým rozmýšľam, trénujem postoj zem, tak prečo to neskĺbiť a neskúsiť MMA zápas v klietke,“ uviedol Luštiak na otázku, prečo sa rozhodol trénovať aj MMA. Prvý zápas ho čaká už v septembri tohto roku.

Luštiak je členom banskobystrického klubu Dracula Gym, v ktorom trénuje thajský box, a členom tisovského Back to Elements, kde pod vedením trénera Erika Lopušného trénuje brazílske Jiu-Jitsu(BJJ) a po novom aj MMA.

„O Marekovi musím povedať, že je pohybovo veľmi nadaný. Bude sa musieť adaptovať na ďalšie bojové štýly ako je wrestling a BJJ. Budeme sa snažiť urobiť maximum pre to, aby sa stal dobrým zápasníkom,“ povedal o Luštiakovi Lopušný.

Do Tisovca sa dostal Luštiak len preto, aby mohol vyplniť voľný čas. „V dobe, keď som nemal až tak veľa tréningov thajského boxu, hľadal som ako vyplniť môj čas. Keď som nemal tréning boxu, rozhodol som sa pre brazílske Jiu-Jitsu, ktoré sa mi zapáčilo a dodnes chodím na tréningy ku Erikovi do Back to Elements,“ vysvetlil Luštiak, ktorý sa bojovým umeniam venuje už šiesty rok.

„Bojovým športom som sa začal venovať po tom, keď sa nám rozpadol futbalový tím. Hľadal som a s chalanmi z triedy sme sa rozhodli, že pôjdeme skúsiť thajský box. Pôvodne sme mali ísť na tréning asi piati, prišli sme dvaja a ostal som pri tom iba ja,“ pousmial sa Luštiak.

Miestom zrodenia nového zápasníka MMA je spomínaný Back to Elements. Táto telocvičňa funguje už štvrtý rok pod vedením Erika Lopušného. „Na začiatku sme sa venovali silovému cvičeniu s vlastnou váhou (calisthenica), neskôr sa k tomu pridali bojové športy, zápasenie a brazílske Jiu-Jitsu,“ predstavil Lopušný začiatky fungovania.

Medzi najväčšie úspechy Lopušného ako trénera patria dve zlaté medaily z majstrovstiev Slovenska a medzi jeho osobné úspechy patrí kvalifikovanie sa na medzinárodný turnaj Choketopus grappling challenge, ktorého galavečer sa konal v Prahe.

Na otázku pre Lopušného, čo by odkázal budúcim členom Back to Elements odpovedal takto: „Ak chcete od základov zmeniť svoj život, navštívte nás. Mne môj prvý tréner na začiatku povedal aby som si dával pozor, že to je prudko návykové. BJJ totižto nie je šport, je to lifestyle,“ povedal na záver.

Podobné alebo súvisiace články:

Zdroj: Echoviny.sk; Foto: archív M. Luštiak


V rámci udržania slušnosti a dodržiavania zákonov SR je diskusia moderovaná. Po odoslaní Vášho príspevku ho potvrdí jeden z moderátorov diskusií okamžite, ako bude online a príspevok sa zobrazí ostatným užívateľom. Viac sa dozviete v sekcii „Pravidlá prispievania“.

PRIDAŤ KOMENTÁR* povinná položka

 znakov k dispozícii


POSLEDNÉ ČLÁNKY V KATEGÓRII
Facebook

Posledné komentáre
Reklama_x

REKLAMA