Echoviny.sk – regionálne spravodajstvo | Regionálne správy | Hnúšťa | Tisovec | Revúca | Klenovec | Hrachovo | Kokava nad Rimavicou
Dátum Dnes je: 28. januára 2021

Mesto Tisovec chce zrekonštruovať autobusovú stanicu aj zastávky

2. decembra 2020 | Komentáre: 0 |

Autobusová stanica v Tisovci by mala prejsť rekonštrukciou. Záujem o renováciu prejavilo mesto aj spoločnosť Slovenská autobusová doprava (SAD) Lučenec, a. s.

Momentálne nie je možné odhadnúť termíny začatia a ukončenia prác či náklady na rekonštrukciu. Mesto musí najprv vyriešiť problémy okolo vlastníctva pozemkov.

„Zdedili sme kopu nevysporiadaných pozemkov. Keď tieto veci vyriešime, potom môžeme pristúpiť k realizácii prestavby. Stanica je vo veľmi zlom stave, no SAD Lučenec prejavil záujem investovať finančné prostriedky,“ ozrejmila primátorka Tisovca Irena Milecová.

Stanica by sa mala zjednosmerniť a teda by sa na ňu vchádzalo len z jedného smeru. To by malo prispieť k plynulosti premávky v pomerne úzkom priestore. Ak sa mestu podarí vyriešiť vlastníctvo pozemkov, tak by sa s prácami mohlo začať odhadom v druhej polovici roka 2021. Rekonštrukciu však okrem vysporiadania pozemkov môže oddialiť aj pandémia nového koronavírusu.

Okrem stanice by renováciou mali prejsť aj autobusové zastávky. Mesto sa zapojilo do projektu Miestnej akčnej skupiny Partnerstvo Muránska Planina – Čierny Hron.

„Chceme, aby stanica aj zastávky vyzerali ako celok, aby na seba vizuálne nadväzovali a aby esteticky zapadli do nášho prostredia. Je to projekt za približne 90-tisíc eur. Veríme, že budeme úspešní,“ vyjadrila sa Milecová.

Ak Tisovec uspeje, zrekonštruovalo by sa šesť autobusových zastávok. Siedmu pri závode CSM by v budúcnosti zrenovovali z vlastných prostriedkov. Najprv však musia vyriešiť pozemkové záležitosti.

Rekonštrukcia autobusovej stanice v Tisovci je jednou z aktivít SAD Lučenec, ktorá sa takto snaží skvalitniť prepravu cestujúcich. Rekonštrukciou prešli autobusové stanice v Revúcej, Lučenci, Rimavskej Sobote či Fiľakove.

„Od 9. novembra slúži cestujúcim aj nami novovybudovaná autobusová stanica v Tornali. Predpokladáme, že na základe týchto referencií nás oslovilo aj mesto Tisovec s požiadavkou na možnosť rekonštrukcie autobusovej stanice v Tisovci,“ informoval Vojtěch Kupka, predseda predstavenstva a výkonný riaditeľ SAD Lučenec, a. s.

Ako doplnil, o rekonštrukcii staníc v ďalších obciach a mestách sa rozhodne podľa záujmu zo strany samospráv.

Podobné alebo súvisiace články:

Zdroj: SAD Lučenec, I. Milecová, Foto: ilustračné


V rámci udržania slušnosti a dodržiavania zákonov SR je diskusia moderovaná. Po odoslaní Vášho príspevku ho potvrdí jeden z moderátorov diskusií okamžite, ako bude online a príspevok sa zobrazí ostatným užívateľom. Viac sa dozviete v sekcii „Pravidlá prispievania“.

PRIDAŤ KOMENTÁR* povinná položka

 znakov k dispozícii


POSLEDNÉ ČLÁNKY V KATEGÓRII
Facebook

Posledné komentáre
Reklama_x

REKLAMA