Echoviny.sk – regionálne spravodajstvo | Regionálne správy | Hnúšťa | Tisovec | Revúca | Klenovec | Hrachovo | Kokava nad Rimavicou
Dátum Dnes je: 19. apríla 2019

Tisovec: Areál Štavice sa dočká nového altánku

1. októbra 2015 | Komentáre: 0 |

Potenciál areálu ŠŤAVICA je obrovský vzhľadom na jeho umiestnenie pri prírodnom prameni a na okraji Národného parku Muránska planina.

„S minimálnymi zásahmi do už existujúcej prírody sa areál môže stať plnohodnotným verejným priestranstvom pre všetkých obyvateľov mesta. V tejto uponáhľanej dobe je otázka vytvárania, zachovania a starostlivosti o verejné priestranstvá namieste, nakoľko tieto miesta poskytujú ľuďom po náročnom pracovnom dni zaslúžený oddych v prírode,“ uvádza sa v informácii, ktorú publikovalo mesto Tisovec na svojom oficiálnom webe.

Ako správa dodáva, po spoločných rokovaniach príslušných komisií bola vypracovaná projektová dokumentácia na vybudovanie altánku s ohniskom. Altánok bude financovať mesto zo svojho rozpočtu a po jeho realizácii by do areálu chcelo pritiahnuť viac ľudí tráviť svoj voľný čas. „Hlavnou myšlienkou a dôvodom na jeho realizáciu bola skutočnosť, že v tomto areáli nie je vhodne upravené miesto na zmysluplné a aktívne trávenie voľného času pre všetky vekové kategórie, či už deti, mládež, dospelých a seniorov ako aj návštevníkov mesta,“ uvádza sa v stanovisku mesta.

Altánok bude umiestnený na mieste s vhodnými a vyhovujúcimi prvkami drobnej architektúry. Mesto ho vybuduje svojpomocne v rámci spolupráce Mestských lesov Tisovec, Mestského úradu Tisovec a aktivačných pracovníkov. Realizácia sa začala v septembri. Mesto predpokladá, že altánok bude dokončený ešte v tomto roku, ale všetko závisí od vývoja počasia. Mesto chce pokračovať v úprave areálu Štavice. Do budúcnosti sa plánuje s vybudovaním chodníkov a umiestnením mestského mobiláru.

stavica3

O okolie prameňa sa pred štyrmi rokmi zaujímala spoločnosť Univod, ktorá tam chcela vybudovať plničku minerálnej vody. Tento projekt sa však nikdy nerealizoval. „Nemáme o nich žiadne informácie a nevieme, či táto spoločnosť ešte vôbec funguje,“ konštatoval minulý rok pre Echoviny.sk primátor Tisovca Peter Mináč. Ako doplnil, Univod dal na mieste navŕtať aj vrty potrebné pre stáčanie minerálnej vody, momentálne sú však zapečatené a nikto ich nevyužíva. Firma chcela pôvodne od mesta pozemky pri Šťavici dokonca odkúpiť, mestské zastupiteľstvo to však vtedy odmietlo a pozemky zostali vo vlastníctve samosprávy.

Podobné alebo súvisiace články:

Zdroj: Echoviny.sk, Tisovec.com

V rámci udržania slušnosti a dodržiavania zákonov SR je diskusia moderovaná. Po odoslaní Vášho príspevku ho potvrdí jeden z moderátorov diskusií okamžite, ako bude online a príspevok sa zobrazí ostatným užívateľom. Viac sa dozviete v sekcii „Publikačné pravidlá“.

PRIDAŤ KOMENTÁR* povinná položka

 znakov k dispozícii
Captcha loading...

POSLEDNÉ ČLÁNKY V KATEGÓRII
Facebook

Posledné komentáre
Reklama_x

autodielyonline24.sk

REKLAMA