Echoviny.sk – regionálne spravodajstvo | Regionálne správy | Hnúšťa | Tisovec | Revúca | Klenovec | Hrachovo | Kokava nad Rimavicou
Dátum Dnes je: 4. decembra 2020

V Lukovištiach dnes testovali desiatky ľudí, v R. Zalužanoch sa bude až zajtra

21. novembra 2020 | Komentáre: 0 |

Jednou z dedín, kde sa dnes (21. 11.) v našom regióne testuje na COVID-19, sú Lukovištia, kde bolo v predchádzajúcom kole 1,26 percenta pozitívnych. Šli sme sa teda pozrieť priamo do obce, ako to tam prebieha.

Pri odbernom mieste, pochopiteľne, nechýbal zástupca Ozbrojených síl SR a policajt. Dokonca sme mali šťastie, že sme tam zastihli aj starostku Alenu Segedyovú. Tej však do reči príliš nebolo a očividne bola z testovania dosť rozladená. Zhodnotiť jeho priebeh v obci odmietla so slovami „nechcem sa vyjadriť, lebo by som sa dobre nevyjadrila“ a dodala, že „veď tu už dnes pobehovala JOJka a kadekto“.

U nevrlej starostky sme teda nepochodili, našťastie, oveľa ústretovejšia bola administratívna pracovníčka, ktorá vykonávala registrácie. Prezradila nám, že do 14:35 otestovali celkovo 28 ľudí, ale viacerí boli z okolitých obcí. Pri testovaní sa podľa nej nevyskytli žiadne problémy.

Počas našej zhruba 20-minútovej návštevy sa dali otestovať dvaja ľudia, pričom na samotné testovanie sa nečakalo, iba asi 10 minút na výsledok. Pripomíname, že toto testovanie je prvé skutočne dobrovoľné, teda za neúčasť nehrozí nemožnosť dochádzať do práce či iné sankcie.

V Rimavskosobotskom okrese sa počas tohto víkendu testuje dokopy v 10 obciach, v našom regióne je to ešte Ratková či Rimavské Zalužany, kde sa však odberné miesto otvorí až zajtra. Dnes však už na mieste boli pripravené stany.

Na celom Slovensku sa počas víkendu testuje v 458 obciach v čase od 8:00 do 20:00. Ako na Facebooku informoval minister obrany Jaroslav Naď, priebeh testovania je pokojný a nevytvárajú sa rady.

Podobné alebo súvisiace články:

Zdroj: Echoviny.sk, pracovníčka testovacieho miesta Lukovištia, J. Naď; Foto: Echoviny.sk


V rámci udržania slušnosti a dodržiavania zákonov SR je diskusia moderovaná. Po odoslaní Vášho príspevku ho potvrdí jeden z moderátorov diskusií okamžite, ako bude online a príspevok sa zobrazí ostatným užívateľom. Viac sa dozviete v sekcii „Pravidlá prispievania“.

PRIDAŤ KOMENTÁR* povinná položka

 znakov k dispozícii


POSLEDNÉ ČLÁNKY V KATEGÓRII
Facebook

Posledné komentáre
Reklama_x

REKLAMA