Echoviny.sk – regionálne spravodajstvo | Regionálne správy | Hnúšťa | Tisovec | Revúca | Klenovec | Hrachovo | Kokava nad Rimavicou
Dátum Dnes je: 4. marca 2021

Cez víkend sa testovalo v Klenovci, Tisovci aj Kokave, v stredu je otvorené odberné miesto v R. Bani

23. februára 2021 | Komentáre: 0 |

Testovanie na ochorenie COVID-19 v réžii samospráv i súkromných subjektov pokračuje aj v našom regióne.

Počas víkendu sa testovalo napríklad v Klenovci či Kokave nad Rimavicou a v stredu sa bude v Rimavskej Bani.

Podľa starostky Klenovca Zlaty Kaštanovej sa v sobotu 20. februára 2021 v Klenovci otestovalo 589 ľudí, z toho dve osoby boli pozitívne, čo je percento pozitivity 0,34 percenta. „Znovu by som sa chcela poďakovať všetkým zdravotníkom a dobrovoľníkom, za ich ochotu a obetavú prácu prispieť k tomu, aby sa testovanie mohlo v našej obci uskutočniť. Teraz to boli: Ľubica Brndiarová, Milan Čajko, Viktória Lojková, Ján Sihelský , Martin Štefánik, Marek Medveď a Ján Hronec,“ uviedla starostka na Facebooku.

Poďakovanie za zodpovednosť a disciplinovanosť patrí podľa jej slov aj všetkým občanom, ktorí sa prišli otestovať. „Tentokrát všetci dostali aj malý darček v podobe respirátora,“ dodala.

Aj samospráva Tisovca zabezpečila testovanie, ktoré využilo 859 osôb.  Pozitívne výsledky boli pri 7 testovaných osobách, čo predstavuje pozitivitu 0,81 percenta.

„Keďže Ministerstvo zdravotníctva SR stále nerozhodlo o zriadení stáleho odberového miesta, vedenie mesta sa rozhodlo rozšíriť prevádzku odberového miesta z pôvodne jedného pracovného dňa (každá streda) na dva pracovné dni v týždni, a to v priestoroch mestského kúpaliska,“ doplnila samospráva na svojej internetovej stránke.

Prevádzkové dni a hodiny sú nasledovné:

  • Utorok od 8:00 hod. do 16:00
  • Štvrtok od 8:00 hod. do 16:00

Prestávka bude v čase od 12:00. Do 12:30. Posledný ster pred prestávkou bude o 11:45 a odberové miesto ukončí testovanie posledným sterom o 15:45.

V Kokave sa tiež testovalo v sobotu a test si nechalo urobiť 645 občanov, ako na Facebooku informovala samospráva na Facebooku. Aj tu boli dvaja pozitívni ľudia, čo je prepočítaná pozitivita 0,31 percenta. Testovalo sa na dvoch odberných miesta, v základnej škole a v kultúrnom dome.

Bezplatné testovanie antigénovými testmi zabezpečila aj Rimavská Baňa. Ako na Facebooku avizovala starostka Elena Polóniová, v stredu 24. februára budú testovať deti, rodičov, učiteľov a iný personál Základnej školy Juraja Palkoviča v Rimavskej Bani a verejnosť v prípade záujmu od 12:00 do 17:00 na Obecnom úrade v Rimavskej Bani.

„Pripravte si občiansky preukaz a telefónne číslo, deti preukaz poistenca zdravotnej poisťovne. Hodiny testovania sa môžu upraviť podľa potreby a záujmu testovania,“ dodala starostka.

V Hnúštipodľa oficiálnej stránky mesta v prevádzke mobilné odberové miesta pri futbalovom štadióne a v športovej hale počas pondelka až nedele od 8:00 do 16:15 s prestávkou v čase 12:00 až 12:15. „Mesto Hnúšťa upozorňuje, že ide o súkromných prevádzkovateľov. Samospráva nie je zriaďovateľom MOM a teda nezodpovedá za fungovanie odberového miesta, kvalitu odberov, ani za prípadné dlhšie čakanie, či organizáciu odberov,“ podotýka mesto na svojej oficiálnej stránke na Facebooku.

V prevádzke sú aj odberné miesta v prístavbe kultúrneho domu, v pohostinstve na autobusovej stanici, v pizzerii Kaštieľ a pri nemocnici.

Podobné alebo súvisiace články:

Zdroj: Facebook, hnusta.sk


V rámci udržania slušnosti a dodržiavania zákonov SR je diskusia moderovaná. Po odoslaní Vášho príspevku ho potvrdí jeden z moderátorov diskusií okamžite, ako bude online a príspevok sa zobrazí ostatným užívateľom. Viac sa dozviete v sekcii „Pravidlá prispievania“.

PRIDAŤ KOMENTÁR



* povinná položka

 znakov k dispozícii


POSLEDNÉ ČLÁNKY V KATEGÓRII
Facebook



Posledné komentáre
Reklama_x

REKLAMA