Echoviny.sk – regionálne spravodajstvo | Regionálne správy | Hnúšťa | Tisovec | Revúca | Klenovec | Hrachovo | Kokava nad Rimavicou
Dátum Dnes je: 26. mája 2019

Ťažký sneh vypínal v obciach elektrinu

17. januára 2013 | Komentáre: 0 |

Bez elektriny sa v utorok ráno ocitli viaceré obce Banskobystrického kraja. Výpadky spôsobil mokrý a ťažký sneh, pre ktorý vznikali poruchy na transformátoroch, elektrárne ich postupne odstraňovali.

Ilustračné foto

Ilustračné foto

Hovorkyňa Stredoslovenskej energetiky Jana Bolibruchová informovala, že v utorok ráno okolo deviatej mali nahlásené výpadky prúdu asi na 5-tisíc odberných miestach. ,,Problémy boli vo viacerých obciach v okrese Rimavská Sobota, Revúca a Poltár, no aj v iných regiónoch. Problémy mali aj v Detve, Podbrezovej či Vlkanovej. Na poludnie mali výpadky energie ešte asi na 3-tisíc odberných miestach a ich počet stále klesal. Postupne ich odstraňovali naši pracovníci,“ konštatovala Bolibruchová.

Občasné výpadky prúdu zaznamenali aj v Rimavskej Sobote. Primátor mesta Jozef Šimko povedal, že ráno mali niekoľko krátkodobých výpadkov prúdu aj na magistráte. ,,Žiadne väčšie problémy nám to však nespôsobilo,“ zdôraznil Šimko. Podobné problémy mali dopoludnia aj v Kraskove v Rimavskosobotskom okrese. Starostka Zdena Očovayová poznamenala, že elektrina im vypadávala v pravidelných intervaloch, popoludní už bola situácia lepšia.

V Zlatne v okrese Poltár spadol pod ťarchou snehu strom na elektrické vedenie a odpojil od elektriny celú obec. Starostka Magdaléna Murínová zdôraznila, že obecný úrad pracoval napriek tomu normálne, len nemohli používať počítače. ,,A keďže u nás nemáme elektrické kúrenie, ale kúrime v peci na pevné palivo, nebolo nám ani zima,“ dodala Murínová.

Zdroj: Štefan Rimaj – www.pravda.sk

Podobné alebo súvisiace články:

Zdroj:

V rámci udržania slušnosti a dodržiavania zákonov SR je diskusia moderovaná. Po odoslaní Vášho príspevku ho potvrdí jeden z moderátorov diskusií okamžite, ako bude online a príspevok sa zobrazí ostatným užívateľom. Viac sa dozviete v sekcii „Publikačné pravidlá“.

PRIDAŤ KOMENTÁR* povinná položka

 znakov k dispozícii
Captcha loading...

POSLEDNÉ ČLÁNKY V KATEGÓRII
Facebook

Posledné komentáre
Reklama_x

autodielyonline24.sk

REKLAMA