Echoviny.sk – regionálne spravodajstvo | Regionálne správy | Hnúšťa | Tisovec | Revúca | Klenovec | Hrachovo | Kokava nad Rimavicou
Dátum Dnes je: 29. novembra 2020

Svet zdravia verí, že Kotleba uznesenie o predaji pavilónov podpíše

7. októbra 2016 | Komentáre: 0 |

Spoločnosť Svet zdravia víta rozhodnutie poslancov Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK) o odpredaji nedostavaných a chátrajúcich nemocničných pavilónov v Žiari nad Hronom a Rimavskej Sobote a verí, že ho svojím podpisom potvrdí aj predseda BBSK Marian Kotleba. TASR o tom dnes informoval Tomáš Kráľ, PR a marketingový manažér spoločnosti Svet zdravia.

Krajskí poslanci v pondelok (3.10.) na zasadnutí schválili odpredaj pavilónov v areáli oboch nemocníc, ktoré prevádzkuje Svet zdravia, za 725.000 eur za každý jeden objekt, čiže celkovo za 1,45 milióna eur.

„Svet zdravia potvrdzuje svoj zámer do dostavby oboch pavilónov preinvestovať 13 miliónov eur a v čo najkratšom čase sprístupniť nové časti nemocnice pacientom oboch regiónov,“ konštatoval Kráľ s tým, že „Svet zdravia od začiatku pristupuje k tomuto investičnému zámeru s najlepším úmyslom a dodatočne schválené podmienky zastupiteľstva by nemali brániť ku konečnej dohode“.

Poslanci BBSK ešte v júni pôvodne schválili predaj rozostavaného nemocničného pavilónu s pozemkom v areáli Všeobecnej nemocnice Rimavská Sobota spoločnosti Svet zdravia za zhruba 573.000 eur. Za rozostavanú polikliniku s pozemkom v areáli Všeobecnej nemocnice v Žiari nad Hronom tej istej spoločnosti za takmer 465.000 eur. Kotleba však uznesenia nepodpísal pre nízku cenu.

Nový poslanecký návrh už počítal so sumou 725.000 eur za každý jeden pavilón. Po dlhšej a ostrej diskusii to poslanci napokon schválili. Rovnako ako aj to, že Svet zdravia najneskôr do štyroch rokov, ako sa sám zaviazal, preinvestuje okolo 13 miliónov eur. Podľa uznesenia pavilóny musia minimálne 25 rokov slúžiť len pre účely poskytovania zdravotnej starostlivosti. Ak by to spoločnosť nedodržala, kúpna zmluva bude vypovedaná a hrozí jej finančná sankcia päť miliónov eur. Týmto podmienil podpis uznesenia aj predseda BBSK Kotleba.

Podobné alebo súvisiace články:

Zdroj: TASR, foto: bystricoviny.sk


V rámci udržania slušnosti a dodržiavania zákonov SR je diskusia moderovaná. Po odoslaní Vášho príspevku ho potvrdí jeden z moderátorov diskusií okamžite, ako bude online a príspevok sa zobrazí ostatným užívateľom. Viac sa dozviete v sekcii „Pravidlá prispievania“.

PRIDAŤ KOMENTÁR* povinná položka

 znakov k dispozícii


POSLEDNÉ ČLÁNKY V KATEGÓRII
Facebook

Posledné komentáre
Reklama_x

REKLAMA