Echoviny.sk – regionálne spravodajstvo | Regionálne správy | Hnúšťa | Tisovec | Revúca | Klenovec | Hrachovo | Kokava nad Rimavicou
Dátum Dnes je: 17. októbra 2019

Súťaž: Vyhrajte vstupenky na predstavenie LES

11. apríla 2017 | Komentáre: 0 |

Teraz máte jedinečnú možnosť získať vstupenky v hodnote 30 EUR zdarma na najlepšie divadelné predstavenie v Hnúšti!

Aby ste sa zapojili do súťaže, stačí odpovedať na dve jednoduché otázky:

1. Akej národnosti bol autor divadelného predstavenia LES A.N.Ostrovskij?
2. Z ktorého slovenského seriálu poznáte hercov Janu Oľhovú a Mareka Geišberga?

Správne odpovede je potrebné odoslať e-mailom na diana.vojenciakova@gmail.com. Nezabudnite uviesť Vaše meno a telefónny kontakt.

S divadelným predstavením LES sa v Hnúšti predstavia 11 profesionálni herci v sobotu 22.apríla o 18:00 hod. Predstavenie je s prestávkou a možnosťou občerstvenia sa v divadelnom bufete.

Vstupné: 15,-€

Réžia: Lukáš Brutovský
Osoby a obsadenie:
GURMYŽSKÁ: Jana Oľhová
AKSIUŠA: Zuzana Rohoňová
MILONOV: František Výrostko
BODAJEV: Michal Gazdík
VOSMIBRATOV: Ján Kožuch
PETER: Tomáš Tomkuljak
BULANOV: Daniel Žulčák
KARP: Viliam Hriadel
ULITA: Ľubomíra Krkošková
ŠŤASTLIVCEV: Marek Geišberg
NEŠŤASTLIVCEV: Dano Heriban

Martinské divadlo má bohaté skúsenosti s inscenovaním ruskej klasiky. Dramatik Alexander Nikolajevič Ostrovskij, ktorý bol súčasníkom románopiscov Tolstého a Turgeneva, sa vydal v roku 1856 na cestu po krajoch v okolí rieky Volgy. Svoj výnimočný pozorovací talent a dramatickú zručnosť pretavil do dvoch skvelých divadelných hier. Búrka a Les patria k vrcholom Ostrovského tvorby i k vrcholom svetovej dramatickej literatúry. Hlavným hýbateľom pomerov na panstve zdanlivo bohatej statkárky Gurmyžskej nie sú ušľachtilé myšlienky, dobročinnosť a láska, ako sa nám to snažia nahovoriť postavy vo svojich rečníckych cvičeniach, ale peniaze, spoločenské postavenie a pohlavný pud. Svetový ohlas získal tento Ostrovského dramatický text vďaka moskovskej inscenácii Vsevoloda Emilieviča Mejerchoľda, ktorá dosiahla viac ako tisíc repríz.

Vstupenky do súťaže venuje Mestské kultúrne stredisko v Hnúšti. Výhercu, ktoré získa 2 lístky vyžrebujeme 20.apríla o 9:00 hod. a meno zverejníme aj na portáli Echoviny.sk. 

Podobné alebo súvisiace články:

Zdroj:

V rámci udržania slušnosti a dodržiavania zákonov SR je diskusia moderovaná. Po odoslaní Vášho príspevku ho potvrdí jeden z moderátorov diskusií okamžite, ako bude online a príspevok sa zobrazí ostatným užívateľom. Viac sa dozviete v sekcii „Publikačné pravidlá“.

PRIDAŤ KOMENTÁR* povinná položka

 znakov k dispozícii
Captcha loading...

POSLEDNÉ ČLÁNKY V KATEGÓRII
Facebook

Posledné komentáre
Reklama_x

autodielyonline24.sk

REKLAMA