Echoviny.sk – regionálne spravodajstvo | Regionálne správy | Hnúšťa | Tisovec | Revúca | Klenovec | Hrachovo | Kokava nad Rimavicou
Dátum Dnes je: 1. júna 2020

Na okresnej súťaži mladých záchranárov bodovali aj žiaci z Hnúšte a Tisovca

30. apríla 2019 | Komentáre: 0 |

Popularizácia civilnej ochrany (CO) je hlavným cieľom súťaže mladých záchranárov, ktorej okresné kolo za Rimavskosobotský okres sa v utorok 30. apríla 2019 konalo v obci Veľký Blh.

Ako TASR informoval vedúci odboru krízového riadenia Okresného úradu (OÚ) Rimavská Sobota Karol Anger, zúčastnilo sa ho 20 tímov z 14 škôl.

Súťažné družstvá boli v tomto zápolení zložené z dvoch dievčat a dvoch chlapcov a čakalo ich celkovo šesť disciplín. „Absolvovali streľbu zo vzduchovky, vedomostné testy, zdravotnú prípravu, orientáciu v teréne, nasadzovanie masky a hasenie malého požiaru,“ vymenoval Anger.

Branné cvičenia boli podľa neho v minulosti súčasťou učebných osnov a dnes na základných školách (ZŠ) chýbajú. Túto súťaž preto považuje za akúsi malú náplasť na toto prázdne miesto a ďalším rozmerom je motivácia detí k pohybovým a vedomostným činnostiam. „Dokonca niektorí súťažiaci, ktorí sa tohto podujatia zúčastnili v minulých rokoch, sa stali profesionálnymi hasičmi alebo záchranármi,“ podotkol Anger.

Súťaž mladých záchranárov organizuje Ministerstvo vnútra SR prostredníctvom Sekcie krízového riadenia. V rámci Rimavskosobotského okresu tohto roku obsadilo prvé miesto družstvo zo ZŠ Pavla Dobšinského v Rimavskej Sobote, druhá bola ZŠ Klokočova z Hnúšte a tretia ZŠ Vladimíra Clementisa z Tisovca.

Organizátori ďakujú za pomoc a podporu sponzorom súťaže: MivePek, Tauris a.s., Transpetrol, a.s., STEFE a.s., KORO RS s.r.o., Tesco, Detox s.r.o., mobilNET s.r.o., Ing. Jozef Nosáľ NCRC, GEMERAN o.z., Sportisimo, obciam Hrachovo, Ožďany, Tachty, Šimonovce, Lenka, Širkovce, Hajnáčka, Klenovec, Lenártovce, Kráľ, Lenka, Bátka, Chanava, Číž, Jesenské, Štrkovec a Veľký Blh.

Podobné alebo súvisiace články:

Zdroj: TASR


V rámci udržania slušnosti a dodržiavania zákonov SR je diskusia moderovaná. Po odoslaní Vášho príspevku ho potvrdí jeden z moderátorov diskusií okamžite, ako bude online a príspevok sa zobrazí ostatným užívateľom. Viac sa dozviete v sekcii „Pravidlá prispievania“.

PRIDAŤ KOMENTÁR* povinná položka

 znakov k dispozícii


POSLEDNÉ ČLÁNKY V KATEGÓRII
Facebook

Posledné komentáre
Reklama_x

autodielyonline24.sk

REKLAMA