Echoviny.sk – regionálne spravodajstvo | Regionálne správy | Hnúšťa | Tisovec | Revúca | Klenovec | Hrachovo | Kokava nad Rimavicou
Dátum Dnes je: 3. decembra 2020

Na 20. ročníku súťaže Dobšinského rozprávkový Gemer zabodovali dievčatá zo SOŠ Hnúšťa

4. novembra 2020 | Komentáre: 0 |

Dve dievčatá zo Strednej odbornej školy (SOŠ) Hnúšťa zaznamenali výrazný úspech v regionálnej autorskej literárnej súťaži Dobšinského rozprávkový Gemer, ktorá je tradičným podujatím venovaným zachovávaniu slovenskej ľudovej rozprávky vo všetkých jej podobách.

O výsledkoch informovala Echoviny.sk Lucia Vančíková zo SOŠ.

„Cieľom Dobšinského rozprávkového Gemera je formovanie osobnosti a postoja detí aj mladých ľudí k posilneniu príslušnosti k tradíciám, k regiónu, iniciovanie mladých začínajúcich autorov k tvorbe rozprávok. A práve v tejto súťaži sme zažiarili! Dievčatá z 2.A Miška OláhováMirka Baranová obsadili všetky prvé tri priečky v ich kategórii,“ ozrejmila Vančíková.

Ako dodala, v rámci aktuálneho 20. ročníka získala 1. a 2. miesto vo svojej kategórii Miška za rozprávky Čarovná ceruzkaNevzdávam to. Aj tretie miesto patrilo SOŠ, keďže ho obsadila Mirka s rozprávkou Čarovná Molly.

„Našim šikovným autorkám-rozprávkarkám srdečne gratulujeme. Ďakujeme im za vynikajúcu reprezentáciu našej školy a prajeme veľa ďalších úspechov (nielen) v písaní,“ povedala Vančíková.

Zapojilo sa šesť škôl

Ako dodalo Gemersko-malohontské osvetové stredisko (GMOS), ktoré bolo organizátorom podujatia, napriek zložitej situácii sa do súťaže aj tento rok zapojilo päť škôl z okresu Rimavská Sobota a jedna z okresu Revúca.

„Zapojených 31 súťažných prác od dvadsiatich mladých autorov hodnotila odborná porota v zložení Milana Jutková – predsedkyňa poroty a členky poroty Drahomíra Plichtová a Darina Kišáková,“ konkretizovalo GMOS.

Celkové výsledky súťaže, v ktorej sa okrem SOŠ Hnúšťa darilo aj Základnej škole Dr. V. Clementisa v Tisovci, nájdete na stránke GMOS. Sú tam aj odkazy na PDF súbory, kde sa víťazné diela dajú prečítať.

Podobné alebo súvisiace články:

Zdroj: Lucia, Vančíková, GMOS; Foto: ilustračné, archív L. Vančíkovej


V rámci udržania slušnosti a dodržiavania zákonov SR je diskusia moderovaná. Po odoslaní Vášho príspevku ho potvrdí jeden z moderátorov diskusií okamžite, ako bude online a príspevok sa zobrazí ostatným užívateľom. Viac sa dozviete v sekcii „Pravidlá prispievania“.

PRIDAŤ KOMENTÁR* povinná položka

 znakov k dispozícii


POSLEDNÉ ČLÁNKY V KATEGÓRII
Facebook

Posledné komentáre
Reklama_x

REKLAMA